سلیمی؛

آمادگی مجلس برای بررسی ویژه پیشنهادات فرهنگی دولت/اعتبارات ملی فرهنگسرای محلات محقق نشده است

3 اردیبهشت 1398 کد خبر : 9886112055 | بازدید : 1353

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی: پیشنهادات دولت در راستای حمایت از امور فرهنگی و هنری به طور ویژه در مجلس بررسی می شود.

 

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ حجت الاسلام سلیمی در دیدار با هنرمندان شهرستان محلات گفت: مجلس هر پیشنهادی که دولت در بخش فرهنگ و هنر مطرح کرده است را افزایش داده و دولت هر پیشنهادی که در راستای حمایت از امور فرهنگی و هنری به مجلس ارائه دهد؛ به صورت ویژه بررسی و حمایت خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه کل بودجه فرهنگی کشور زیر یک درصد کل بودجه کشور است و با این بودجه نمی توان فرهنگ را درست کرد، تاکید کرد: باید دولت بودجه را در لایحه افزایش دهد و مجلس اگر بخواهد خود بودجه ها را افزایش دهد چون برای دولت بارمالی ایجاد می کند خلاف ماده 75 است و شورای نگهبان آن را برمی گرداند، طبق قانون پیشنهاد مجلس نباید باعث افزایش یا کاهش بار مالی دولت شود.

 

وی به ظرفیت های مغفول دلیجان و محلات هم اشاره کرد و گفت: محلات و دلیجان ظرفیت ویژه ای در بخش های فرهنگی و هنری دارد که هنوز به فعلیت نرسیده است؛ یکی از دلایل آن مشکل زیرساخت است.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس تصریح کرد: بخش هایی از فرهنگسرای محلات که مربوط به بخش ملی بوده محقق شده، ولی بخشی که مربوط به استان است همچنان انجام نشده است، حتی تجهیزات فرهنگسرا از وزارتخانه گرفته شده و نگران هستیم که این تجهیزات از بین برود، مسوولین استان باید به تعهدات خود عمل و این فرهنگسرا را تکمیل کنند.

 

سلیمی با بیان اینکه ایجاد نشاط امروز برای مردم واجب است، بیان کرد: در کشور در ایجاد بستر نشاط خیلی عقب هستیم؛ بالا بودن آمار خودکشی، طلاق و اعتیاد به دلیل مشکل عدم نشاط اجتماعی در جامعه است، امروز نشاط اجتماعی یک ضرورت و از بدیهیات است.

 

وی افزود: اگر بخواهیم جوانان معتاد نشوند و به مسیر خلاف نروند باید در مسیر نشاط اجتماعی گام برداریم و نشاط واقعی در جامعه ایجاد شود، همچنین در مسیر ایجاد نشاط باید مرزها را درنظر گرفت.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس  گفت: انجمن های فرهنگی و هنری به حمایت مالی نیاز دارند و برای فعالیت های فرهنگی و هنری باید بودجه مناسب در اختیار انجمن ها و گروه های فرهنگی و هنری قرار گیرد.
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, فرهنگسرای محلات, فعالان فرهنگی محلات, شهرستان محلات, هنرمندان محلاتی, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *