در اولین جلسه شورای اداری شهرستان محلات عنوان شد؛

همدلی و انسجام رمز تحقق "رونق تولید"/اقدام خصمانه آمریکا برای اختلاف افکنی بین مردم و مسئولین بود/

22 فروردین 1398 کد خبر : 9886112010 | بازدید : 6177

صبح محلات_اولین جلسه شورای اداری شهرستان محلات ظهر امروز به ریاست فرماندار شهرستان محلات و با حضور حجت الاسلام سلبمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی به ریاست حسن قمری فرماندار شهرستان محلات برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، اولین جلسه شورای اداری شهرستان محلات ظهر امروز به ریاست فرماندار شهرستان محلات و با حضور حجت الاسلام سلبمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارش از خسارات بارشهای اخیر در سطح شهرستان و ارائه گزارش عملکرد ستاد خدمات سفرهای نورزی در سالن جلسات فرمانداری محلات برگزار شد.

 

در این جلسه همچنین حجج اسلام ربانی و لطفی ائمه جمعه محلات و نیم ور، حجت السلام سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس و حسن قمری فرماندار شهرستان محلات به بررسی و تحلیل مسائل روز و نحوه تحق شعار سال پرداختند.

 

 

امام جمعه محلات؛

گذر از فراز و نشیب‌های فراوان سال گذشته با راهبری مقام معظم رهبری

 

حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات در اولین جلسه شورای اداری شهرستان محلات که ظهر امروز در سالن جلسات فرمانداری محلات برگزار شد گفت: سال گذشته با فراز و نشیب‌های زیادی بخصوص در بحث اقتصادی همراه بود و دشمن تلاش کرد در بحث اقتصادی ضربه اساسی را به کشور وارد کند که با راهبری مقام معظم رهبری توانستیم از این فراز و فرود ها عبور کنیم.

 

وی ادامه داد: برگزاری شکوهمند چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم تلاش‌های گسترده دشمنان برای نا امید کردن مردم از این نظام یکی از نقاط قوت کشور در سال گذشته بود.

 

همدلی و همراهی مردم برای مقابله با بحران سیل

ربانی همچنین با اشاره همراه شدن آغاز سال با بحران طبیعی سیل بیان کرد: با مدیریت خوب بحران و همدلی و انسجام بین مردم و مسئولین و حضور به موقع مردم در صحنه کمک به سیل زدگان، تا حدودی بحران سیل در کشور مدیریت شد و امیدواریم از این حیث مشکلی گریبان گیر کشور نشود.

 

"رونق تولید" شرط اساسی اقتصاد مقاومتی/کاهش بروکراسی اداری راهگشای رونق تولید

امام جمعه محلات با اشاره به نام گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به سال "رونق تولید" اظهار کرد: باید تلاش‌های همه مردم و مسئولین صرف رونق تولید شود تا بتوانیم این شرط اساسی اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم.

 

وی ادامه داد: یکی از موانع و مشکلات سرمایه گذاری، قوانبن و مقررات اداری دست و پا گیر است و همه باید تلاش کنند تا این بروکراسی اداری کاهش پیدا کند.

 

حماقت آمریکا در معرفی سپاه به عنوان تروریسم

امام جمعه محلات همچنین با محکوم کردن اقدام آمریکا در تروریستی معرفی کردن سپاه خاطر نشان کرد: اعلام نام سپاه به عنوان گروه تروریست توسط مقامات آمریکا یک کار احمقانه بود و این زمبنه سازی خطرهای بیشتر برای خود دشمنان است.

 

 

 

 

امام جمعه نیم ور؛

سپاه فرزند و پاسدار انقلاب است و اعتقاد و اراده ما به سپاه شعاریی نست

 

حجت الاسلام تقی لطفی، امام جمعه شهر نیم ور نیز در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: در بحران اخیر مردم در کنار مسئولین پای کار بودند و این حضور و همدلی مردم و مسئولین تبعات حوادث و بلایای طبیعی را کاهش خواهد داد.

 

وی، همچنین ضمن محکوم کردن اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه بیان کرد: اعتقاد و اراده ما به سپاه شعاریی نست چرا که سپاه فرزند و پاسدار انقلاب است و دشمنی آمریکا و ترامپ با سپاه چیز عجیبی نیست.

 

لطفی افزود: این اقدام آمریکا باعث انسجام بیشتر در کشور شد و اتحاد و انسجام ایجاد شده یکی از برکات این کار احمقانه آمریکا بود.

 

 

 

 

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی؛

اقدام آمریکا در تروریستی خطاب کردن نیروی نظامی یک کشور تعدی به حاکمیت کشور است

 

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی به عنوان دیگر سخنران جلسه شورای اداری شهرستان محلات با اشاره به اقدام غیر قابل دفاع و احمقانه رئیس جمهور آمریکا در تروریست خطاب کردن سپاه گفت: سپاه یک ارگان نظامی دولتی و قانونی است و این اقدام آمریکا تعدی به حاکمیت کشور است.

 

وی ادامه داد: دفاع از سپاه، دفاع از ایران اسلامی و حاکمیت کشور است و اقدام ترامپ نه تنها از سر قدرت نیست بلکه از سر ضعف در مقابل سپاه و کشور بود.

 

 

سپاه در سوریه و عراق بینی آمریکا را به خاک مالیده است

سلیمی در اشاره به چرایی اقدام خصمانه آمریکا بر علیه سپاه بیان کرد: سپاه در سوریه و عراق بینی آمریکا را به خاک مالید و اجازه نداد خاورمیانه جدید بر اساس طرح آنها پیاده شود و سپاه در طول عمر 40 ساله خود در عرصه‌های مختلف داخلی خوش درخشیده و افتتاح بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه از اقدامات مثبت سپاه در  سالهای اخیر بود و سپاه در بحران سیل اخیر نیز به خویی وارد شد.

 

این نماینده مجلس اضافه کرد: ترامپ قبل از قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی باید یکبار دیگر به گریه نظامیان اسیر شده خود در خلیج فارس توسط سپاه و به خاطرات فرماندهان ارشد نظامی خود در خاورمیانه نگاه می‌کرد تا بداند با چه کس و کسانی طرف شده است.

 

اقدام خصمانه آمریکا برای ایجاد جنگ روانی و اختلاف داخلی بود که به هیچ نتیجه ای نرسید

سلیمی این اقدام آمریکا را از روی کینه و عملی برای مقابله با روند رو به رشد سپاه دانست و اظهار کرد: اقدام احمقانه امریکا را برای ایجاد جنگ روانی بود و به خاطر اختلاف افکنی بود که نه تنها به هیچ نتیجه ای نرسید بلکه باعث انسجام بیشتر در داخل کشور شد و همه با هر ایده و سلیقه‌ای برای حمایت از سپاه وارد شدند.

 

مجلس آماده اصلاح قوانین و مقررات در راستای "رونق تولید" است

نماینده محلات و دلیجان در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز سال جدید و انتخاب شعار "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری گفت: اقدامات خوبی در طول 40 سال گذشته در کشور شده است و البته باید با بررسی نقاط ضعف و قوت در راستای حل مشکلات حرکت کنیم و با جدی گرفتن اقدامات در راستای شعار سال باید وارد عمل شویم.

 

وی افزود: بخشی از اقدامات و عملکرد بانک‌ها ربوی است و برای رسیدن به رونق تولید باید اصلاح شود و مجلس مجلس نیز آماده پیگیر حل مشکلات قوانین و مقررات است چراکه کمک به تولید یعنی خاک پاشیدن در چشم دشمنان.

 

توجه ویژه استانداری به بودجه شهرستان‌های محلات و دلیجان/تامین بخشهایی از نیاز شهرستان توسط بودجه های ملی

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به عدم ابلاغ بودجه سال 98 شهرستان از سوی استانداری بیان کرد: استان بایستی بودجه شهرستان‌های محلات و دلیجان را به صورت ویژه مورد بررسی قرار دهد چرا که به علت عدم قرار گیری این دو شهرستان جزو مناطق محروم، این شهرستانها از 3 درصد بودجه نفت و گاز محروم میشوند که این محرومیت خود نقش بسزایی در کاهش بودجه های استانی این دو شهرستان دارد.

 

تصویر و تخصیص بودجه برای احداث بیمارستان جایگزین در شهرستان‌های محلات و دلیجان

سلیمی افزود: شهرستانهای محلات و دلیجان در بحث ردیف بودجه‌های ملی به صورت ویژه دیده شده که نتایج آن متعاقبا مشاهده خواهد شد و با رایزنی های صورت گرفته از طریق ملی توانستیم چندین برابر بودجه استان دریافت کنیم که یک نمونه از آن تصویب و تخصیص 5 میلیارد تومان بودجه برای احداث بیمارستان جایگزین در شهرستان محلات و دلیجان است.

 

نماینده محلات و دلیجان در مجلس در خاتمه با تاکید بر لزوم ایجاد مدیریت واحد در بحران‌ها خاطر نشان کرد: تشکیل کمیته مشترک کاری برای رسیدگی به تمامی مناطق سیل زده کاری بسیار خوب و قابل تقدیر بود و در شرایط کنونی نباید اجازه دهیم کسی درگیر شایعات شود چرا که همه ما خوزستانی، لرستانی، گلستانی، بسیجی، سپاهی و ایرانی هستیم و دست در دست هم برای ایران تلاش خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

فرماندار شهرستان محلات؛

تحقق سرمایه گذاری 70 میلیارد تومانی در سطح شهرستان با وجود قرار گیری در جنگ اقتصادی، تحریم‌های ظالمانه و مشکلات معیشتی

 

حسن قمری فرماندار شهرستان محلات نیز در اولین جلسه شورای اداری سال 98، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، روز پاسدار، روز جانباز گفت: سال گذشته، علی رغم همه تلخی و شیرینی ها گذشت و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را در حالی در اوج عزت و اقدار پشت سر گذاشتیم که سرمایه گذاری قریب به 70 میلیارد تومانی در سطح شهرستان محقق شده است.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته، جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه و مشکلات معیشتی و اقتصادی باعث تلخی‌هایی شد و این در حالی بود که دشمنان تصور می‌کردند با اعمال فشار، در 13 آبان کار نظام و کشور تمام خواهد شد.

 

حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته مسئولیت ما مسئولین را سنگین تر کرد

قمری افزود: حضور مردم پر شورتر از همیشه مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته نشان داد دشمنان در رسیدن به اهداف خود نا کام مانده‌اند و این حضور حماسی و پر شور مردم، مسئولیت ما مسئولین را سنگین تر می‌کند.

 

تحقق "رونق تولید" نیازمند تحرک و تلاش بیشتر و نگاه کلان به مسائل است/بخشی نگری بلای جان پیشرفت و آبادانی

فرماندار محلات همچنین با اشاره به نامگذاری سال جدید گفت: در سال جدید که به عنوان "رونق تولید" نامگذاری شده است و با توجه به امتداد مشکلات سال اقتصادی و مالی سال گذشته باید با تحرک بیشتر تلاش کنیم مشکلات پیش روی مردم حل شود و بروکراسی واقعا سخت اداری باید ساده شود.

 

وی تصریح کرد: تا زمانی که در کارها بخشی نگری وجود داشته باشد و به صورت جامع به مسائل نگاه نکنیم مشکلات ادامه خواهد داشت و تمامی دستگاه‌ها باید برای آبادانی شهرستان به عنوان حوزه خدمتی خود تلاش کنید.

 

جلوگیری از خسارات جانی با جدی گرفتن هشدارهای سیل در استان مرکزی

رئیس شورای اداری شهرستان محلات با اشاره به ایجاد خسارت ناشی از سیل در سطح شهرستان و استان گفت: با توجه به جدی گرفته شدن هشدارها در خصوص سیل در استان مرکزی و تلاش‌های شبنه روزی خسارات به حداقل رسید و میزان خسارات وارده نیز به خاطر اشکالاتی بود که به آنهای پی برده‌ایم.

 

قمری ادامه داد: امروز باید به خوبی نقاط ضعف و قوت خود را بررسی و تلاش کنیم نقاط ضعف را برطرف کنیم چرا که بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته تا پایان اردیبهشت ماه شاهد بارش‌ها خواهیم بود و باید با آمادگی لازم وارد شویم.

 

کمک 450 میلیون تومانی خیرین محلاتی به سیل زدگان/همدلی خیرین و بخش خصوصی برای کاهش آسیب های سیل در سطح شهرستان

فرماندار شهرستان محلات نیز در خاتمه با اشاره به کمک 450 میلیون تومانی خیرین برای کمک به سیل زدگان خوزستان و پلدختر خاطر نشان کرد: بخش خصوصی و خیرین شهرستان با وجود بحران، به خوبی و بدون چشم داشت در راستای حل بحران وارد عمل شدند و این همین حضور به موقع و همدلی و همراهی باعث شد بسیاری خسارات ناشی از سیل در سطح شهرستان کاهش پیدا کند.

 

در این جلسه همچنین، مسئول دفتر نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، معاون فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات و به ترتیب گزارشهایی در خصوص ستاد خدمات سفرهای نوروزی، ستاد مدیریت بحران و میزان خسارات ناشی از سیل اخیر و اقدام خصمانه آمریکا در مقابله با سپاه ارائه کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
تگها: صبح محلات, شورای اداری شهرستان محلات, شهرستان محلات, امام جمعه محلات, رونق تولید, امام جمعه نیم ور, فرماندار محلات, اقدام خصمالنه آمریکا, تروریست خواندن سپاه, بحران سیل, کمک و همیاری مردم و مسئولین, حل بحران سیل, خسارات سیل در شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *