فرمانده ناحیه مقاومت بسیج محلات؛

آمادگی کامل بسیج شهرستان محلات جهت بازسازی منازل سیل زدگان روستایی محلات/نصب 12 چادر گروهی و نجات 800 راس دام سبک روستائیان شهرستان از خطر مرگ

14 فروردین 1398 کد خبر : 9886111970 | بازدید : 1378

صبح محلات_فرمانده سپاه ناحیه محلات گفت: سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات با تمامی امکانات آماده بازسازی منازل سیل زدگان روستاهای شهرستان محلات در قالب اردوهای جهادی هست.

 

 

 

سرهنگ دوم پاسدار نعمت الله نجفی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری صبح محلات در تشریح اقدامات سپاه ناحیه محلات برای امداد رسانی در سیل اخیر، شهرستان محلات گفت: با هماهنگی صورت گرفته و بنا بر نیاز ستاد مدیریت بحران شهرستان محلات، تعداد 80 نفر از بسیجیان و اعضای گردان یازهرا  شهرستان، در دومرحله به منظور امداد رسانی در راستای رفع آبگرفتگی معابر روستایی و اسکان موقت ساکنین در خطر روستاها در مساجد و حسینیه به روستاهای شهرستان اعزام شدند.

 

وی ادامه داد: کمک به نیروهای امنیتی و امدادی به منظور تسهیل در رفت و آمد و جلوگیری از حضور مردم در جادهای اصلی و فرعی پر خطر به منظور تسهیل در امر امداد رسانی نیز یکی دیگر از اقدامات بسیج برای امدادرسانی به سیل زدگان بود.

 

نجفی همچنین با اشاره به در خواست کمک فوری امور دام  جهاد کشاورزی شهرستان برای کمک به نجات جان دام های سبک در معرض خطر روستاهای شهرستان بیان کرد: گروه جهادی شهید حججی گردان پیاده یازهرا(س) به همراه فرمانده سپاه در ۲ مرحله با وجود شرایط بارانی و سیل آسا با حضور در منطقه بزیجان محلات، اقدام به نصب ۱۲ چادر گروهی و نجات ۸۰۰ راس گوسفند در معرض خطر کردند.

 

وی در ادامه با اشاره به آماد باش کامل گردان های بیت المقدس و پیاده یازهرا(س) شهرستان محلات و حضور فعال و میدانی بسیجیان شهرستان از ابتدای بحران تا پایان اظهار کرد: با توجه به نیاز مبرم، مناطق سیل زده به کمکهای مردمی و برپایی چادر و اعلام عمومی جهت جمع آوری کمکهای مردمی از طریق پایگاه های مقاومت بسیج علاوه بر جمع آوری برخی اقلام خوراکی تا کنون  مبلغ 45 میلیون ریال جمع آوری و به حسابهای مربوطه واریز شده است.

 

نجفی، به کارگیری ۱۲ دستگاه تویوتا و تعدادی ماشین سبک در خدمات رسانی به مردم، تشکیل جلسه بحران با حضور فرماندهان گردانها و پایگاه های مقاومت بسیج در سپاه در خصوص هماهنگی و اعزام نیرو به مناطق سیل زده و آماد باش کامل به تمامی گروه های جهادی بسیج به منظور اعزام  به سایر استانها ازجمله لرستان و ایلام را از دیگر اقدامات انجام شده در مجموعه ناحیه مقاومت بسیج نامید.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات در خاتمه با اشاره به آمادگی سپاه محلات برای کمک و بازسازی منازل مسکونی سیل زده روستای شهرستان خاطر نشان کرد: از مردم شریف و خیرین شهرستان در خواست میشود جهت کمک به مردم سیل زده استانهای لرستان و ایلام کمکهای خود شامل پتو، کنسرو، خشکبار و و سایل گرمایشی و جهت کمک به بازسازی منازل مسکونی سیل زدگان روستاهای شهرستان در قالب اردوهای جهادی کمکهای خود را به سپاه محلات دهند.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, سپاه ناحیه محلات, امداد رسانی به سیل زدگان, شهرستان محلات, محلات, اردوی جهادی, سیل در محلات, سرهنگ نجفی, فرمانده سپاه ناحیه محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *