در دهمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان محلات عنوان شد؛

آمادگی کامل و 100 درصدی دستگاه های خدمات رسان شهرستان/برآورد اولیه بیش از 250 میلیارد ریالی خسارات به شهرستان محلات

13 فروردین 1398 کد خبر : 9886111969 | بازدید : 1213

صبح محلات_همزمان با سیزدهمین روز از فرودین و با توجه به بارش های سیل آسا در سطح شهرستان محلات، دهمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان برگزار شد.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، صبح امروز و همزمان با سیزدهمین روز از فروردین و روز طبیعت، دهمین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان محلات به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین دستگاه های خدمات رسان شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری محلات تشکیل و میزان خسارات وارده برآورد شد.

 

فرماندار محلات در این جلسه با اشاره به آمادگی کامل دستگاه های خدمات رسان شهرستان برای خدمات رسانی به کلیه مردم در تمامی نقاط شهری و روستایی گفت: دستگاه های خدمات رسان براوردهای اولیه خود از خسارات را جهت جمع بندی اولیه و ارائه به ستاد مدیریت بحران استان هرچه سریعتر به فرمانداری ارسال نمایند.

 

قمری ضمن تشکر از فعالیت شبانه روزی و قابل قبول دستگاه های خدمات رسان برای جلوگیری از ایجاد خسارات سیل بیان کرد: در مرحله اول بارش 66 میلیمتر باران باعث پرشدن سدهای خاکی و جاری شدن روان آبها شد که خسارتی را در بر نداشت.

 

وی افزود: در مرحله دوم نیز بارش 43 میلیمتر باران موجب سرریز شدن سدها و آبندها و جاری شدن روان آبها و ایجاد خسارت به راه های شهری و روستایی، ابنیه و 171 واحد مسکونی در مناطق روستایی شد و در برخی روستاها نیز مجبور به تخلیه سکنه و استقرار آنها در برخی از مناطق امن شدیم.

 

فرماندار محلات همچنین با اشاره به ایجاد خسارت به برخی جاده های روستایی گفت: برخی جاده های روستایی به علت خسارات سیل و برخی نیز به خاطر تامین امنیت مردم توسط دستگاه های متولی مسدود شد که با مشارکت تمامی دستگاه های خدمات رسان، به سرعت راه های جایگزین پیش بینی شد.

 

قمری همچنین بیان کرد: بارانهای سیل آسای اخیر و جاری شدن روان آبها در سطح شهرها و روستاهای شهرستان خسارت جانی در بر نداشت و در حال حاضر و در این مرحله با توجه به توقف بارشها، براوردهای اولیه از میزان خسارات صورت گرفته و به زودی خسارات نهایی با سرکشی به مناطق صعب العبور انجام خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: مجموع خسارات، وارده به اماکن عمومی و خصوص شهرستان 250 الی 300 میلیارد ریال براورد شده است و به زودی با کاهش رطوبت زمین و امکان سرکشی بیشتر و بهتر به امکانات و ابنیه روستایی میزان خسارات به صورت دقیق تعیین و اعلام خواهد شد.

 

فرماندار شهرستان محلات همچنین با اشاره به تلاشهای نیروهای خدماتی شهرداری محلات برای جلوگیری از ایجاد خسارت و هدایت روان آبهای سطحی شهر محلات خاطر نشان کرد: در سطح شهرستان روان آبها با حضور و تلاش پرسنل شهرداری به سمت حوضچه های لاستیکی "لاگز" محلات هدایت شد و با آبگیری کامل این حوضچه ها که برای تامین آب کشاورزی دهکده گل محلات احداث شده، برای تامین آب مورد نیاز تولید گل و گیاه در دهکده گل با مشکلی رو برو نخواهیم شد.

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, خسارات سیل, ستاد مدیریت بحران, فرماندار محلات, شهرستان محلات, خسارت 25 میلیارد تومانی سیل در محلات, بارش سیل در محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *