فرماندهی انتظامی شهرستان محلات؛

افزایش 43 درصدی کشف سرقت در محلات/ کاهش 23 درصدی انتقاد و افزایش 8 درصدی رضایتمندی از عملکرد پلیس شهرستان/ توقیف و بازداشت مخلان امنیت چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات نوروزی

27 اسفند 1397 کد خبر : 9886111931 | بازدید : 3097

صبح محلات_فرماندهی انتظامی شهرستان محلات گفت: با وجود افزایش سرقت در سطح کشور و شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته درصد افزایش سرقت در شهرستان نسبت به سایر نقاط استان و کشور کمتر بوده است و با تلاش‌های پلیس در سال گذشته شاهد افزایش 43 درصدی کشف سرقت در سطح شهرستان بوده ایم.

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، سرهنگ جعفر شمس بیرانوند، فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در جمع خبرنگاران در تشریح عملکرد یک ساله و برنامه‌های پیشروی فرماندهی انتظامی شهرستان محلات با اشاره به پیش بینی بیش از 120 ماموریت برای نیروی انتظامی در قانون گفت: با وجود گستردگی وظایف پلیس و همچنین ارتباطات، برخوردها و مراجعات متعدد مردمی به نیروی انتظامی، پلیس شهرستان محلات در سال گذشته با حمایت‌های مردم، نخبگان، معتمدین، گروه‌های اجتماعی، سپاه و بسیج و اصحاب رسانه رسانه توانسته با ارائه خدمات مطلوب به مردم، گامی موثر در راستای ایجاد امنیت پایدار بردارد.

 

**افزایش 43 درصدی کشف سرقت در شهرستان محلات/کشف 452 کیلوگرم انواع مواد مخدر در اجرای 112 طرح مبارزه با توزیع مواد خدر

وی در ادامه با اشاره به وقوع 341 فقره سرقت در سطح شهرستان محلات بیان کرد: یکی از مهمترین اقدامات پلیس طی سال 97، اجرای طرح برخورد با سارقین بود که با همکاری خوب مردم، 267 نفر سارق دستگیر و 278 مورد سرقت کشف شد که در این حوزه شاهد افزایش 17 درصدی دستگیری سارقین و افزایش 43 درصد کشف سرقت بودیم.

این مقام انتظامی همچنین با اشاره به اجرای 112 طرح برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر در دو سطح قاچاقچی و خورده فروشی طی 12 ماه گذشته افزود: در اجرای این طرح‌ها، 452 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و 167 نفر توزیع کننده دستگیر شده که رشد 6 درصدی را شاهد بودیم.

بیرانوند ادامه داد: همچنین در اجرای این طرح‌ها، 430 نفر معتاد دستگیر و به مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شده‌اند که در این زمینه نیز شاهد افزایش59  درصدی دستگیری معتادین بودیم و طی هفته گذشته نیز در اجرای این طرح ۴۳ نفر معتاد دستگیر شدند که ۶ نفر از آنها جزو سارقین نیز بودند که طی آن 6 فقره سرقت نیز کشف شد.

 

**کشف بیش از 10 میلیارد ریال کالای قاچاق در 12 ماهه سال 97

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح مبارزه با کالا و ارز قاچاق گفت: طی یک سال گذشته، 40 نفر در راستای کشف کالای قاچاق دستگیر و تعداد 34 فقره پرونده تشکیل شده که براورد ریالی کالاهای کشف شده بالغ بر 10 میلیارد ریال است.

وی در ادامه تشریح عملکرد یک ساله فرماندهی انتظامی شهرستان محلات اظهار کرد: در طول سال گذشته 30 فقره پرونده جعل اسناد تشکیل شده که 100 درصد پرونده ها کشف و طی آن 24 نفر جاعل شناسایی، دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی افزود: در 12 ماهه گذشته نیز 90 درصد پرونده‌های کلاه برداری کشف و طی آن 98 نفر دستگیر شدند.

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در بخش دیگری از تشریح عملکرد یک ساله پلیس با اشاره به تشکیل بیش از 2 هزار و 500 فقره پرونده قضایی در یگان‌های انتظامی شهرستان محلات گفت: بیش از 80 درصد از پرونده‌های یاد شده پس از ارجاء به واحد مشاوره فرماندهی انتظامی شهرستان منجر به صلح و سازش و در نهایت مختومه شده است.

 

 

**اجرای 110 برنامه آموزش همگانی ویژه پیشگیری از وقوع جرم

بیرانوند با معرفی طرح‌های آموزش همگانی در نیروی انتظامی به عنوان یکی از مهمترین طرح‌های پیشگیری از وقوع جرم گفت: در طول یک سال گذشته بیش از 110 برنامه آموزشی در مقاطع مختلف زمانی ویژه اقشار مختلف مردم در سطوح مختلف برگزار شده که طی آن 8400 نفر تحت آموزش مستقیم قرار گرفته اند.

وی افزود: افزایش 55 درصدی تماس‌های مردمی با سامانه 110 و ثبت بیش از 15 هزار و 600 مورد تماس نشان دهنده اعتماد عمومی مردم شهرستان به پلیس، افزایش مشارکت مردمی در تامین امنیت و اثر بخش بودن آموزش‌های همگانی پلیس است.

 

**کاهش 23 درصدی انتقاد و افزایش 8 درصدی رضایتمندی از عملکرد پلیس شهرستان

این مقام انتظامی ادامه داد: در طول سال گذشته، 807 مورد تماس مردمی با سامانه 197 پلیس ثبت شده که نشان دهنده افزایش 11 درصدی است که در بررسی تماس‌های مردمی با این سامانه شاهد کاهش 23 درصدی انتقاد و افزایش 8 درصدی تقدیر و تشکر  از عملکرد پلیس بوده‌ایم.

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات با اشاره به اجرای طرح نظارت بر صنوف و اماکن عمومی، به عنوان یکی از طرح‌ها و ماموریت‌های 120 گانه پلیس در طی سال گذشته گفت:در طرح نظارت بر اصناف، 600 مورد بازدید و سرکشی از اصناف شهرستان با مشارکت دیگر دستگاه‌های نظارتی به انجام رسیده که در مجموع منجر به پلمپ 68 مورد واحد صنفی و ابطل 46 پروانه کسب و 199 مورد پروانه کسب صادر شده است.

وی ادامه داد: در سال 96 در راستای اجرای طرح نظارت بر اصناف، 154 واحد صنفی پلمپ شده بود که کاهش چشم گیر این اعمال قانون نشان دهنده قانون مندی صنوف در شهرستان است.

 

**ارائه بیش از 20 هزار خدمت توسط پلیس طی سال گذشته

بیرانوند در پایان بخش اول ارائه گزارش عملکرد پلیس در شهرستان محلات با اشاره به ارائه خدمات وظیفه عمومی، شماره گذاری خودرو‌ها، صدور گواهی نامه، صدور سوء پیشینه‌ی کیفری، تشخیص هویت و انگشت نگاری گفت: در طول 12 ماه گذشته در سال 97 بیش از 20 هزار مورد خدمت به شهروندان ارائه و در بخش قضایی نیز یکهزار و 450 فقره اجرای احکام، 8 هزار و 300 مورد ابلاغ، اجرای 339 فقره اجرای دستورات قضائی و یک هزار و 100 مورد بدرقه زندانی و متهم در سطح شهرستان و سایر نقاط کشور انجام شده است.

 

 

**افزایش 80 درصدی متوفیان حوادث رانندگی درون شهری

این مقام انتظامی در بخض دیگری از سخنان خود با معرفی مجموعه راهور و پلیس راهنمایی و رانندگی به عنوان یکی دیگر از خدمات انتظامی پلیس و وضعیت نامطلوب حوادث رانندگی در سطح شهرستان گفت: علارغم تلاش‌های شبانه روزی پرسنل راهور شهرستان محلات، متاسفانه در سال گذشته در حوزه تصادف فوتی شهری شاهده 8 فقره تصادف با 9 فوتی بودیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده افزایش 60 تصادفات و 80 درصد متوفیان حوادث هستیم.

وی افزود: همچنین در 12 ماه گذشته شاهد 16 فقره تصادف فوتی در حوادث برون شهری با  19 نفر فوتی که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده افزایش 46 درصدی تصادفات برون شهری هستیم.

 

**افزایش چشمگیر مجروحین و متوفیان حوادث رانندگی نسبت به سایر نقاط استان

بیرانوند با اشاره به کاهش 3 و 6 درصدی تصادفات جرحی درون و برون شهری نسبت به سال گذشته گفت: متاسفانه در این حوادث 430 نفر مجروح شده‌اند که تعداد مجروحین و متوفیان در مقایسه با سایر شهرهای استان افزایش چشمگیری داشته است.

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات علت شایع تصادفات جرحی و فوتی سطح شهرستان را عدم رعایت حق تقدم، عدم توجه کافی به جلو و سرعت غیر مجاز اعلام کرد.

وی برخورد با تخلفات رانندگی بخصوص تخلفات حادثه ساز را یکی از وظایف پلیس راهور معرفی و بیان کرد: در طول یک سال گذشته بیش از 33 هزار 600 مورد اعمال قانون با صدور قبض جریمه در سطح شهرستان انجام شده که در این زمینه نیز شاهد افزایش 5 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 96 هستیم. 

 

**اجرای 4 طرح در قالب 2 ماموریت برای تامین نظم و امنیت در ایام نوروز

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به طرح‌های پیش روی مجموعه انتظامی شهرستان محلات ویژه ایام تعطیلات نوروزی گفت: 2 ماموریت مهم در این ایام برای پلیس پیش بینی شده که فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در قالب 4 طرح در دو مرحله زمانی مختلف به ماموریت‌های اصلی خود در ایام تعطیلات نوروزی خواهد پرداخت.

وی ادامه داد: طرح ترافیکی، پیشگیری از سرقت، دستگیری سارقین، طرح کشف مواد محترقه و منفجره، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و مقابله با مزاحمین خیابانی به منظور ایجاد آرامش روانی و نظم و انظباط اجتماعی در حال اجرا است.

 

 

**کشف 4 هزار انواع مواد محترقه غیر مجاز در شهرستان/توقیف و بازداشت مخلان امنیت چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات نوروزی

بیرانوند تاکید کرد: تمامی طرح‌های فوق در ماموریت چهارشنبه آخر سال تشدید خواهد شد و اقدامات آموزشی و پیشگیرانه از وقوع جرم و حوادث مرتبط با این روز ابتدای اسفند ماه در مدارس، مساجد و ادارات اجرا شده و تا کنون نیز بیش از 4 هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز کشف و در همین راستا نیز 4 نفر متهم دستگیر شده اند.

این مقام انتظامی افزود: نگاه پلیس به آیین چهارشنبه آخر سال، نگاهی اجتماعی است و تلاش میکنیم این آیین سنتی در فضایی امن و در محله ها با حضور خانواده‌ها در کنار هم برگزار شود و نیروی انتظامی نیز با هماهنگی با دادستان شهرستان با معدود افراد که به دنبال ایجاد نا امنی و ایجاد خسارت به اموال خصوص و عمومی باشند برخورد خواهد کرد و طبق هماهنگی صورت گرفته افراد و خودروهای توقیفی در چهارشنبه آخر سال تا پایان تعطیلات نوروز توقیف خواهد شد.

 

**مشارکت سپاه و بسیج در ایجاد و ارتقاء امنیت در ایام تعطیلات نوروزی

وی ادامه داد: در بحث تعطیلات نوروز و ایجاد نظم و امنیت با برنامه ریزی صورت گرفته با تقویت تیم‌های انتظامی، روزانه 15 اکیپ گشتی در سطح شهرستان به اجرای ماموریت خواهند پرداخت ضمن این که دو کیوسک ویژه پلیس نیز در منطقه گردشگری آبگرم و سرچشمه محلات برپا خواهد شد و سارقین سابقه دار نیز در ایام تعطیلات به صورت نامحسوس تحت نظر خواهند بود.

بیرانوند تاکید کرد: با هماهنگی به عمل آمده  با سپاه و بسیج، بسیجیان شهرستان در قالب گشت‌های محله محور و همچنین عملیات‌های گشت مشترک به منظور پیشگیری از سرقت در سطح شهرستان با پلیس همکاری خواهند داشت.

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات همچنین با تاکید بر هماهنگی با پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها جهت هرگونه جابجایی وسایل منزل در ایام نوروز بیان کرد: با وجود افزایش سرقت به دلایل مختلف در سطح کل کشور و حتی شهرستان محلات خوشبختانه میزان سقرقت در شهرستان محلات با سایر نقاط کشور با افزایش کمتری روبرو بوده است.

 

**آمادگی پلیس برای اجرای طرح نگهبان محله درصورت مشارکت و درخواست شهروندان

وی با اشاره به اجرای طرح نگهبان محله در کلان شهرها بیان کرد: نگهبانان محله و با مشارکت شرکت‌های امنیتی با تامین هزینه‌های مالی از جانب خود مردم در راستای تامین امنیت بیشتر محله‌ها بکارگیری می‌شوند و فرماندهی انتظامی شهرستان نیز این آمادگی را دارد تا در صورت تامین هزینه‌ها و مشارکت شهروندان در محله‌های مختلف از ظرفیت شرکت‌های امنیتی و نگهبانان محله استفاده کند.

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در خاتمه خاطر نشان کرد: در بحث نصب دوربین‌های امنیتی در محله‌ها نیز تا کنون با مشارکت خود مردم، تعداد قابل توجهی دوربین در سطح محله‌ها نصب شده که کمک شایانی نیز به کشف سرقت در ماه‌های اخیر کرده است.

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, فرماندهی انتظامی محلات, کشف سرقت, دستگیری سارقین, وقوع جرم, طرح پیشگیری از جرم, سرهنگ بیرانوند, شهرستان محلات, محلات, فروش مواد مخدر, قاچاقچی مواد مخدر, مبارزه با قاچاق

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *