بادامکاری در 5 هکتار از زمین‌های طرح ترسیب کربن محلات

27 اسفند 1397 کد خبر : 9886111930 | بازدید : 2695

رئیس اداره منابع طبیعی محلات از کاشت درخچه بادامک در 5 هکتار از زمین‌هار طرح ترسیب کربن شهرستان محلات خبر داد.

 

 

پنج هکتار درطرح بین المللی ترسیب کربن محلات بادامکاری شد

 

به گزارش صبح محلات، «داود طالبی» در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان بذر درختچه بادامک در مرحله دوم اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن کاشته شده است.

وی اظهار داشت: در گام دوم این طرح 252 هکتار از مراتع بزیجان طرح اصلاح و احیا اجرا و گونه های مرتعی و پنج هکتار هم بذر بادامک کاشته شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری محلات بیان کرد: ترسیب کربن به معنای جذب رسوب کربن در بافت های گیاهی است و به دلیل اینکه فعالیت صنعتی با افزایش دی اکسید کربن و شرایط گلخانه ای همراه است، سازمان ملل از اجرای طرح ترسیب کربن در هر منطقه مستعد جهان استقبال می کند.

طالبی بیان کرد: نهال های گلدانی بادامک با هدف افزایش پوشش گیاهی گونه بادامک در منطقه این طرح، حفاظت از آب و خاک، جلوگیری از روان آب های حاصل از بارندگی بلند و کوتاه مدت منطقه و افزایش تولید علوفه و میزان بذر بادامک برای سال های آینده کاشته شدند.

طالبی یادآورشد: در هشت روستای شهرستان محلات با استفاده از توانمندی مردمی، برنامه تقویت و احیای پوشش گیاهی آسیب دیده، کاهش وابستگی بهره برداران کشاورزی به پوشش گیاهی و تعریف شغل های جانبی برای دامداران این اراضی در قالب طرح ترسیب کربن دنبال می شود.

طالبی افزود: تفاهم نامه سه جانبه طرح ترسیب کربن در شهرستان محلات اردیبهشت سال 92 با حضور نماینده دفتر توسعه عمران زیست وزارتخانه های امور خارجه و کشور و استانداری مرکزی امضا شده است.

وی افزود: این تفاهم نامه بین المللی مربوط به هشت روستای شهرستان محلات است که با استفاده از توانمندی مردمی، برنامه تقویت و احیای پوشش گیاهی آسیب دیده اجرا می شود.

شهرستان محلات از توابع استان مرکزی، 185 هزار هکتار عرصه های ملی و طبیعی دارد که 14 هزار هکتار آن مراتع غنی، 45 هزار هکتار مراتع متوسط و بقیه مراتع فقیر است.
تگها: صبح محلات, کاشت درخت بادام, درخچه بادامک, طرح ترسیب کربن, محلات, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *