با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی؛

پروژه های مکانیکی و بیولوژیکی حوزه آبخیز روستای بزیجان شهرستان محلات افتتاح شد

22 اسفند 1397 کد خبر : 9886111905 | بازدید : 558

صبح محلات_همزمان با ششمین روز از هفته منابع طبیعی و با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در روستای بزیجان شهر محلات، فاز دوم پروژه ترسیب کربن با بهره برداری از پروژه های مکانیکی و بیولوژیکی حوزه آبخیز روستای بزیجان آغاز شد.

 

 

 

به گزارش صبح محلات، همزمان با ششمین روز از هفته منابع طبیعی و با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی و جمعی از مسئولین شهرستان محلات، طی مراسمی از پروژه مکانیکی. بندسنگ و ملات و بندهای گابیونی با حجم 2 هزار و 500 متر مکعب و  اعتباری بالغ بر 4 هزار و 500 میلیون ریال و پروژه بیولوژیکی، اصلاح و احیای مراتع (اجرای چاله فلسی همراه باکاشت بذر) به مساحت 257 هکتار و  اعتباری بالغ بر 2 هزار میلیون ریال بهره برداری شد.

 

همچنین مسئولین از یک کارگاه خیاطی در روستای بزیجان بازدید و به مناسبت هفته منابع طبیعی چند نهال در محوطه کارگاه خیاطی این روستا غرس کرده و از تعدادی از فعالین منابع طبیعی تجلیل کردند.

 

اجرای طرح های آبخیزداری به منظور حفظ منابع آب، کاهش سرعت تخریبی روان آب های سطحی و کاهش فرسایش خاک اجرا می‌شود که طرح های آبخیزداری شهرستان محلات از سال 72 آغاز و تاکنون 101بند خاکی، 30بند سنگ و ملاتی، 185 توری سنگی و 355 مورد خشکه چین ساخته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: صدا و سیما

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, افتتاح پروژه آبخیز داری, شهرستان محلات, روستای بزیجان, محلات, مدیر کل منابع طبیعی استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات