در یادواره شهدای دانشجوی محلات عنوان شد

شهدا با اهدای خون خود به حیات طیبه رسیدند

12 اسفند 1397 کد خبر : 9886111862 | بازدید : 7757

صبح محلات_یادواره 8 شهید دانشجوی شهرستان محلات با معرفی زندگی نامه شهید، علی پورآغاسی در مرکز آموزش عالی شهر محلات برگزار شد.

 

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، پیش از ظهر امروز یادواره 8 شهید دانشجوی شهرستان محلات با محوریت شهید دانشجو، علی پورآغاسی با حضور جمعی از مسئولین، خانواده‌های شهدا و دانشجویان دانشگاه‌های شهر محلات در مرکز آموزش عالی محلات برگزار شد.

حجت الاسلام سرلک، کارشناس مسائل مذهبی در این یادواره با اشاره به جایگاه رفیع شهدا گفت: خداوند اراده کرده انسان را موجودی شبیه به خود بی آفریند و انسانها، با گرفتاری در روزمرگی‌ها، از هدف اصلی زندگی که رسیدن به خداوند است باز ماندند و تنها تعداد اندکی، با شنیدن ندای الهی، به سوی نور حرکت کردند.

وی ادامه داد: شهدا، با درک و شنیدن ندای الهی، راه چند صد ساله را یک شبه طی کردند و به موفقیت و پیروزی رسیدند . یکی از بزرگترین کرامت شهدا، ادراک واقعی به حقیقت دنیا بود و با شهدا با این ادراک، راه رسیدن به حیات طیبه، را پیدا کردند.

سرلک افزود: به تعبیر شهید مطهری، شهید یک عارف، مصلح است چرا که نه تنها خود به مقام درک حیات طیبه رسیده، بلکه مردم نیز با پیروی از سبک زندگی شهدا می‌توانند به این جایگاه برسند.

این کارشناس مسائل مذهبی، شهدا را معنا بخش انسانیت دانست و بیان کرد: افرادی می‌خواهند، نور خدا و شهدا را نابود کنند، ولی خدا خود، خون خواه شهدا است و خون شهدا حتی با نابود شدن انقلاب نیز پایمال نخواهد شد.

وی ادامه داد: این ما نیستیم که یاد شهدا را زنده میکنیم بلکه این یاد شهدا است که ما و جامعه را زنده می‌کند و آثار حیات طیبه شهدا به خوبی در جامعه مشخص است.

سرلک، شهدا را خط قرمز همه انسان‌ها دانست و اظهار کرد: در فتنه 88، با وجود آنکه عده‌ی اندکی به پرچم اباعبدالله(ع) جسارت کرند، اما قالب مردم حرمت شهدا را حفظ کردند.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: شهدا به دعوت یک انسان الهی که استلال اصلی او ظلم نکردن و زیر بار ظلم نرفتن بود پا به این عرصه گذاشتند و با اهدا خون پاک خود نهضت الهی امام(ره) را به پیروزی رساندند.

وی ادامه داد: جامعه و دولت ما به سمت جامعه و دولت اسلامی در حال حرکت است و این در حالی است که عده‌ای با کودتای اقتصادی مردم را تحت فشار قرار می‌دهند تا با نارضایتی مردم به انقلاب ضربه بزنند.

این کارشناس مذهبی در خاتمه خطاب به جوانان و دانشجویان خاطر نشان کرد: برگزاری بادواره شهدا همانند اذان گفتن است و رفتن راه شهدا همانند نماز خواندن است و آینده این کشور و نظام در دست جوانان و شما دانشجویان است و شما باید با تحصیل علم آینده کشور و انقلاب را بسازید.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, یادواره شهدا, شهدای دانشجوی شهر محلات, شهرستان محلات, شهدای دانشجو, شهید علی پورآغاسی, مرکز آموزش عالی محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *