یازدهمین اجرای موفقیت آمیز کد 724 در بیمارستان محلات

8 اسفند 1397 کد خبر : 9886111836 | بازدید : 1141

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان محلات از اجرای موفقیت آمیز یازدهمین کد 724(آمادگی در 7 روز هفته و 24 ساعته برای کمک به بیماران سکته مغزی) در بیمارستان امام خمینی(ره) محلات خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، هادی بهرامی، مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: خانم 59 ساله که بعد از علائم بی حسی سمت چپ بدن و اختلالات تکلم فوری به بیمارستان امام صادق(ع) دلیجان منتقل و پس از دریافت اقدامات اولیه سریعا به بیمارستان محلات اعزام شد و با اجرای صحیح کد 724 در زمان طلایی درمان شد. 

 

وی ادامه داد: اعزام بیمار به مرکز استان با توجه به زمان بر بودن، ممکن بود سبب از دست رفتن زمان طلائی درمان شود که با توجه به فعال بودن کد 724 در بیمارستان محلات، بیمار به این مرکز اعزام شد. 

 

بهرامی افزود: بیمار با سابقه مشکل قلبی و علائم سکته مغزی از بیمارستان دلیجان به اورژانس بیمارستان امام محلات منتقل شد. علائم بیمار به صورت فلج کامل اندام فوقانی و ضعف اندام تحتانی یک سمت و اختلال تکلم گزارش شد که در دقایق آخر زمان طلایی درمان شد. در صورت عدم رعایت زمان طلائی و روش درمانی ذکر شده عوارضی چون عدم توانایی راه رفتن، عدم توانایی استفاده از دست  و...در بیمار پایدار می ماند.

 

مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان محلات در تشریح جزئیات سکته مغزی اظهار کرد: این سکته مغزی ناشی از انسداد عروق مغز بوده و هدف از این روش درمانی باز کردن رگ مسدود شده در سریعترین زمان ممکن است تا از عوارض عصبی پایدار جلوگیری شده این عوارض به حداقل رسانده شود. شهروندان باید در صورت بروز سکته مغزی چنانچه این سکته را تشخیص دادند بدون فوت وقت با 115 تماس بگیرند تا بیمار در زمان طلائی به اورژانس رسیده تا با تزریق دارویی خاص، بتوانیم علائم سکته را بهبود یا از شدت آن کاست. 

 

وی افزود: زمان طلائی حدود 3 ساعت از زمان سکته مغزی است چرا که هرچه تزریق دارو سریعتر صورت گیرد، احتمال پاسخ به درمان بیشتر خواهد بود. وجود متخصص مغز و اعصاب و پرسنل مجرب آشنا با روش تزریق داروی حل کننده لخته خون و داشتن بخش آی سی یو و همچنین دسترسی فوری به سی تی اسکن و آزمایشگاه از مهمترین امکانات این روش است.

 

بهرامی ادامه داد: علیرغم مرگ و میرهایی که کماکان بر اثر سکته مغزی اتفاق می‌افتد، اثرات و عوارض ناشی از سکته مغزی در دوره اجرای طرح ۷۲۴ کاهش قابل توجهی پیدا کرده است.

 

مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان محلات خاطر نشان کرد: این نوع روش درمانی(RTPA) فقط در بیمارستان‌های خاص در مراکز استان ها انجام می گیرد و با تلاش های مسئولین بیمارستان امام خمینی(ره) محلات و حضور متخصص مغز و اعصاب، بیمارستان محلات دومین بیمارستان استان است که شرایط ارائه چنین درمانی به بیماران را فراهم کرده و دیگر لازم نیست بیماران جهت تزریق و مراقبت های ویژه به مرکز استان اعزام شوند.

 

لازم به ذکر است، بیمار که در بخش آی سی یو بیمارستان محلات بستری می باشد و هیچ گونه اختلالات اندام فوقانی،اندام سمت راست و اختلال تکلم نیست و به زودی مرخص خواهد شد.

کد 724 یعنی در 7 روز هفته و 24 ساعته آماده خدمات به بیماران سکته مغزی هست.
تگها: صبح محلات, سکته مغزی, بیمارستان امام خمینی محلات, محلات, کد 724, درمان سکته مغزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *