سلیمی در واکنش به استعفای ظریف؛

استعفای ظریف در روز حضور اسد بدسلیقگی بود/هماهنگی بین رئیس‌جمهور و وزرا وجود ندارد

8 اسفند 1397 کد خبر : 9886111832 | بازدید : 307

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی هم‌زمانی استعفای ظریف با حضور بشار اسد در ایران را بدسلیقگی فوق‌العاده ظریف دانست و گفت: در زمانی که دنیا تحت تأثیر سفر بشار اسد به ایران قرار گرفت، ظریف با بدسلیقگی اختلافات داخلی دولت را در این شرایط و این زمان علنی کرد.

 

به گزارش صبح محلات، علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ استعفای ظریف را ناشی از اختلافات درونی دولت روحانی دانست و گفت: دفعه چندمی است که ظریف بر اثر اختلافاتی که در دولت وجود دارد استعفا می‌دهد اما تفاوت آن با دوره‌های قبلی در رسانه‌ای شدن استعفای اخیر بود.

 

وی با اشاره به اینکه ظریف و روحانی بایستی شرایط کشور را درک کنند، افزود: بر اساس اصل ۱۳۴ قانون اساسی، رئیس‌جمهور باید بین اعضای هیئت دولت هماهنگی ایجاد کند؛ زیرا در این اصل آمده که در زمان اختلاف‌نظر رئیس‌جمهور ورود کند کما اینکه ریاست هیئت دولت هم با رئیس‌جمهور است و باید بر کار وزرا نظارت کرده و کار دولت را هماهنگ کند.

 

سلیمی با اشاره به لزوم ایجاد هماهنگی در دولت تصریح کرد: مجموع مسائل نشان می‌دهد که هماهنگی بین رئیس‌جمهور و وزرا وجود ندارد و در موارد مختلفی هم بین ظریف و رئیس‌جمهور ناهماهنگی بوده است.

 

این نماینده مجلس برجام را بی‌سرانجام دانست و اظهار کرد: برجام سرانجامی نداشت و ظریف هم صریحاً در مجلس اعلام کرد که با FATF گشایشی اتفاق نمی‌افتد. این‌ها نشان می‌دهد که دولت توفیقات چندانی نداشته و در مواردی صرفاً شعار درمانی کرده است.

 

وی ادامه داد: این شعارهای دولت روحانی نتیجه‌ای نداشت و نه‌تنها سفره مردم کوچک شد که در بسیاری مواد این سفره جمع شد.

 

سلیمی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور از ابتدای دولت در مسائل استراتژیکی تحلیل‌های اشتباهی داشتند بیان کرد: دلیل بروز مشکلات کشور نگاه افراطی به غرب و آدرس‌های غلطی است که به افکار عمومی داده شد.

 

وی افزود: اعتقاد ما این است که باید با همه دولت‌ها ارتباط داشت ولی این دولت ارتباط با دنیا را در ارتباط با غرب خلاصه کرد. همین مسئله پاشنه آشیل دولت شد و دولت را محکم بر زمین زد.

 

نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: متأسفانه در دولت روحانی خصومت بعضی از کشورها با ایران به اوج رسید. به‌عنوان نمونه ما هیچ‌گاه تا این حد با عربستان اختلاف نداشتیم، با امارات و پاکستان و همین‌طور کشورهای دیگر ، این مسائل نشان می‌دهد در سیاست خارجه توفیق چندانی نداشتیم.

 

سلیمی با تأکید بر اینکه وزرای مستعفی باید پاسخگوی اعمال خود باشند اظهار کرد: قاضی‌زاده هاشمی و آخوندی نیز که پیش‌تر از وزارت استعفا دادند هم باید درباره عملکرد خود پاسخگو باشند.

 

وی تأکید کرد: اعتقاد ما بر این است که ظریف باید بماند و پاسخ بدهد، چنانکه اعتقادداریم روحانی باید بماند و پاسخ این وضع آشفته را بدهد.

 

این نماینده مجلس هم‌زمانی استعفای ظریف با حضور بشار اسد در ایران را بدسلیقگی فوق‌العاده ظریف دانست و گفت: در زمانی که دنیا تحت تأثیر سفر بشار اسد به ایران قرار گرفت، ظریف با بدسلیقگی اختلافات داخلی دولت را در این شرایط و این زمان علنی کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: نگاه ظریف به غرب یک نگاه افراطی است و همین منشأ بسیاری از مشکلات کشور شده است.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, سلیمی, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, استعفای ظریف, عدم هماهنگی بین رئیس جمهور و وزرا, اختلافات داخلی دولت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات