سلیمی:

سمت‌وسوی بودجه ۹۸ متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نیست/انحراف ۶۲ درصدی بودجه نسبت به برنامه ششم توسعه

6 اسفند 1397 کد خبر : 9886111821 | بازدید : 700

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در شرایطی که در جنگ اقتصادی قرار داریم، ولی سمت‌وسوی بودجه ۹۸ متناسب با شرایط جنگی نیست که این یکی از ایرادهای جدی بودجه است.

 

به گزارش صبح محلات، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص بودجه‌ی سال ۹۸ گفت: هم‌اکنون مجلس در حال بررسی بودجه ۹۸ است و واقعیت بخش درآمدها این است که بودجه به‌شدت تورم‌زا است و در کل منطبق با نیازهای واقعی کشور نیست.

 

وی افزود: با توجه به مخالفت‌هایی که از سمت دولت انجام می‌شود و نقشی که برخی از نمایندگان به‌عنوان وکیل الدوله دارند اجازه تغییرات جدی بودجه وجود ندارد.

 

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: به‌طور مثال در بحث همسان‌سازی حقوق با اماواگرهای زیادی مواجه هستیم و همچنین در موضوع اشتغال نیز بودجه ۹۸ بسیار ضعیف است.

 

سمت‌وسوی بودجه ۹۸ متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نیست

 

سلیمی اضافه کرد: در شرایطی که در جنگ اقتصادی قرار داریم، ولی سمت‌وسوی بودجه متناسب با شرایط جنگی نیست که این‌یکی از ایرادهای جدی بودجه است.

 

وی با اشاره به برخی نواقص و انحرافات جدی بودجه افزود: در بخش رتبه‌بندی معلمان مبلغی که اختصاص داده‌شده است بسیار اندک است، همچنین در بخش ترمیم حقوق کارگران و شرکتی یک نقص جدی در بودجه ۹۸ وجود دارد.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان ضمن بیان اینکه بودجه در بخش مسکن محرومین نتوانسته توقعات لازم را برطرف کند بیان کرد: همچنین در بخش کوچک‌سازی دولت نه‌تنها اقدامی انجام‌نشده بلکه دولت را بزرگ‌تر کرده است که این‌یک آسیب جدی است و در بخش پرداخت بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی نیز موفق نیست.

 

دولت در بودجه ۹۸ آینده فروشی کرده است

 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تأکید کرد: دولت در بودجه ۹۸ یک آینده فروشی کرده است که با فروش اوراق و قرض می‌خواهد اداره کشور را انجام دهد و آیندگان را مدیون و مقروض می‌کند و مشخص نیست برای نسل چهارم و پنجم چه برنامه‌ای دارد و آینده را کاملاً فروخته است.

 

سلیمی در همین خصوص تصریح کرد: در بخش اتکای به نفت وابستگی رفع نشده و این وابستگی حتی بیش از گذشته شده است و در حوزه تأمین نقدینگی کارخانه‌هایی که با مشکل مواجه هستند نتوانسته‌اند یک راهکار روشن و عملیاتی برای آن‌ها ارائه دهد که با این دلایل نواقص فراوانی در بودجه ۹۸ وجود دارد و درمجموع برای شرایط عادی نوشته‌شده است.

 

انحراف ۶۲ درصدی بودجه نسبت به برنامه ششم توسعه

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر مطابقت بودجه ۹۸ با برنامه ششم توسعه گفت: متأسفانه طبق گزارش‌های دیوان محاسبات ۶۲ درصد انحراف در بودجه نسبت به برنامه ششم وجود دارد.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, سلیمی, نماینده مجلس, بودجه 98, جنگ اقتصادی, انحراف بودجه, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, حجت الاسلام علیرضا سلیمی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *