فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع)؛

امام(ره) با اعتماد به جوانان، جنگ تحمیلی را با پیروزی پشت سر گذاشت/مبارزه با دشمن در جنگ اقتصادی امروز نیازمند اعتماد به جوانان است/عملیات کربلای 4 و 5 عمل به تکلیف بود

3 اسفند 1397 کد خبر : 9886111799 | بازدید : 6135

صبح محلات_ فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع) گفت: امام(ره) خطاب به همه فرماندهان جنگ فرمودند، هر شب به دشمن هجمه کنید، خواب را از چشم دشمن بگیرید و به دشمن امان ندهید و این فرمان امام راحل، یک فرمان راهبردی برای امت انقلابی ایران بود و امروز نیز باید همین راهبرد را مد نظر قرار دهیم.

 به گزارش خبرنگار صبح محلات، سردار علی فضلی، فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع) و از فرماندهان 8 سال دفاع مقدس، شامگاه دوم اسفند ماه، در یادواره شهید محلاتی و 330 شهید شهرستان محلات با اشاره به نحوه شهادت شهید محلاتی گفت: شهید محلاتی یار دیرین امام راحل بود که در هنگام خدمت در سپاه به عنوان نماینده بنیان گذار کبیر انقلاب به شهادت رسید.

این فرمانده سپاه در زمان جنگ تحمیلی 8 ساله با اشاره به دیدار جمعی از فرماندهان سپاه با امام(ره) در سال 64 بیان کرد: در این دیدار سردار محسن رضایی فرمانده وقت کل سپاه، گزارشی از جبهه ارائه کرد و امام(ره) خطاب به همه فرماندهان فرمودند، هر شب به دشمن هجمه کنید، خواب را از چشم دشمن بگیرید و به دشمن امان ندهید.

وی ادامه داد: این فرمان امام راحل، یک فرمان راهبردی برای امت انقلابی ایران بود و امروز نیز باید همین راهبرد را مد نظر قرار دهیم.

فضلی با اشاره به لزوم صراحت کلام در راه مجاهدت فی سبیل الله اظهار کرد: امروز و در شرایط جنگ اقتصادی و زمانی که مردم تحت فشار هستند، اعتماد به جوانان در واگذاری مسئولیت ها قدری کم شده در صورتی که امام(ره) با اعتماد به جوانان جبهه های جنگ تحمیلی 8 ساله را به جوانان واگذار کردند.

فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع) همچنین با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم در  طول40 سال گذشته به تکلیف خود در قبال انقلاب به خوبی عمل کرده اند و حل مشکلات اقتصادی امروز نیازمند اعتماد به مردم و جوانان است و تنها راه برون رفت از شرایط جنگ اقتصادی، واگذاری اقتصاد به خود مردم و اقتصاد مقاومتی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گوشزد کردن دشمنی آمریکا با ملت ایران در کوران جنگ تحمیلی توسط امام(ره) بیان کرد: امریکا دشمن خبیثی است که دست آنها با صهیونیست ها و دولت های مرتجع منطقه در یک کاسه است و باید مراقب باشیم دشمن نتواند برای ما نقشه بکشد و باید از نقشه های دشمن آگاه باشیم.

این فرمانده جنگ تحمیلی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به بازدید رهبر انقلاب از منطقه عملیاتی شلمچه و کربلای 5 گفت: به فرموده مقام معظم رهبری، شب های عملیات کربلای 5، شب های قدر انقلاب بود.

وی ادامه داد: عملیات کربلای 4، پس از برنامه ریزی 6 ماهه برگزارشد که متاسفانه با شکست مواجه شد و همه باید بدانند زمانی که در عمل به فرمان رهبر، برای ادای تکلیف وارد میدان شویم و به تکلیف عمل کنیم، قطعا پیروز هستیم.

فرمانده دانشگاه افسری امام حسین(ع) در خاتمه با اشاره به بررسی علل شکست عملیات کربلای 4 برای طرح ریزی عملیات کربلای 5 خاطر نشان کرد: پس از بررسی علل شکست عملیات کربلای 4، تمامی جبهه ها مورد بررسی قرار گرفت و در زمانی که فرماندهان به علت وجود مشکلات فراوان، انجام عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه را غیر ممکن میدانستند، به محض دریافت پیام امام(ره) برای انجام عملیات، همه اعلام آمادگی کردند و تنها به فاصله چند روز بعد از شکست در عملیات کربلای 4 عملیات کربلای 5 با پیروزی و موفقیت چشمگیر انجام شد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, یادواره شهید محلاتی, سردار کاظمی, فرمانده دانشگاه امام حسین, سردار علی کاظمی, یادواره 330 شهید محلات, شهرستان محلات, یادواره شهدا

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *