در کارگروه تخصصی ارکان مساجد عنوان شد

ارکان مساجد باید با برنامه ریزی و هم افزایی در راستای جذب جوانان به مسجد فعالیت کنند/ رفتار و مدیریت هیئتی در مساجد نتیجه مطلوب نخواهد داشت

29 بهمن 1397 کد خبر : 9886111772 | بازدید : 1981

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: امام جماعت در راس امور مسجد قرار دارد و تصمیمات باید با مشارکت و مشاوره ارکان مسجد اتخاذ شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، شامگاه گذشته با حضور جمعی از ائمه جماعات، هیئت امنا، مسئولین کانون‌های فرهنگی و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت مساجد شهرستان محلات، نشست تخصصی، ارکان مساجد شهرستان محلات به همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات و با هدف بررسی مشکلات مساجد و چرایی عدم استقبال جوانان برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات گفت: امیرالمومنین علی(ع) می‌فرماید، هرگاه خداوند اراده می‌کند بخشی از زمین یا اهل زمین را مورد عذاب قرار دهد، به واسطه سه گروه از عذاب کردن مردم منصرف می‌شود و یکی از این سه گروه، کسانی هستند که مساجد را آباد میکنند.

وی ادامه داد: در این روایت، آبادانی مسجد به ساخت بنا نیست و ارتقاء جایگاه مسجد در میان خانواده‌ها، ایجاد رونق حضور بخصوص حضور جوانان در مساجد و تعالی مساجد مورد نظر است.

ربانی با اشاره به اینکه تمامی ارکان مسجد شامل هیئت امنا، ائمه جماعات، خادم، کانون‌های فرهنگی و پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد در راه دین خدا تلاش می‌کنند بیان کرد: نقدهای زیادی به عملکرد مساجد وجود دارد، اما باید با نظم در برنامه‌ها، از امکانات، ظرفیت‌ها و فرصت‌ها بهترین بهره را ببریم و باید بدانیم همین کار کنونی در مساجد هم قابل قبول است، چراکه خروجی فعالیت فرهنگی در دراز مدت نمایان خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم برنامه ریزی، تهیه چارت تشکیلاتی و تعیین وظیفه هر شخص در مسجد اظهار کرد: امام جماعت مسجد در راس امور مسجد قرار دارد و نباید اجازه دهد، شخصی در کار شخص دیگر دخالت کند و تصمیمات باید با مشارکت و مشاوره ارکان مسجد اتخاذ شود.

امام جمعه محلات خاطر نشان کرد: با رفتار و مدیریت هیئتی در مساجد فعلا کارها انجام می‌شود ولی نتیجه مطلوب نخواهد داشت و ارکان مسجد بایستی با هم افزایی تلاش کنند مساجد آباد تر شود تا محلات همچنان دارالمومنین بماند.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج محلات؛

ارکان مساجد باید با هم افزایی از استعدادهای جوانان در مساجد استفاده کنند

 

در ابتدا این مراسم، سرهنگ دوم پاسدار، نعمت اله نجفی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج محلات در سخنانی ضمن تبین اهداف و برنامه‌های برگزاری این همایش گفت: حضور جوانان و نوجوانان در مساجد یک شاخصه مهم است و متاسفانه امروز جوانان و نوجوانان به دلیل نبود برنامه‌های جذاب و استفاده نکردن از استعدادهایشان از مساجد فاصله گرفته‌اند.

وی ادامه داد: هیئت امنا، ائمه جماعات، خادم، کانون‌های فرهنگی و پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد بایستی با برنامه ریزی، هم افزایی و دوری از کار جزیره‌ای و پراکنده زمینه حضور مردم بخصوص جوانان در مساجد را فراهم کنند.

در بخش دوم این همایش و کارگروه تخصصی و پیش از جمع بندی و سخنرانی توسط امام جمعه شهر محلات، هر یک از ارکان مساجد با حضور در یک کارگاه تخصصی به بررسی مشکلات موجود از دیدگاه خود کردند و از هر کارگروه، یک نفر به نمایندگی به بیان دیدگاه‌ها و مشکلات موجود پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, نشست تخصصی ارکان مساجد, مساجد شهرستان محلات, امام جمعه محلات, جذب جوانان به مسجد, برنامه ریزی در مساجد

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *