نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس:

وجه تشابه شهدا با حضرت زهرا(س) دفاع از حریم ولایت است

24 بهمن 1397 کد خبر : 9886111748 | بازدید : 2164

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس گفت: وجه تشابه شهدا با حضرت زهرا(س) دفاع از حریم ولایت بود، حضرت زهرا(س) تا پای جان از حریم ولایت دفاع کرد و شهدا نیز جان خود را فدا کردند و از حریم ولایت دفاع کردند.

 

وجه تشابه شهدا با حضرت زهرا(س) دفاع از حریم ولایت است

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عصر روز گذشته در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم در اراک اظهار کرد: مسوولینی که سرمایه‌های هزار میلیاردی دارند، آن را چگونه بدست آورده‌اند، اگر در طول ۴۰ سال ماهی یک میلیارد درآمد داشتند ۴۸۰ میلیارد می‌شد!!

 

وی تصریح کرد: امروز در چهل سالگی انقلاب اسلامی سوال اصلی ما همین است ولی برخی افراد با هیاهو و حاشیه سازی اجازه نمی‌دهند این سوالات شنیده شود!!

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس بیان داشت: شهدا ساده زیست بودند و تا پای جان از حریم ولایت دفاع کردند، اکنون وظیفه ما این است که چه در دوران خوشی و چه در دوران سختی تابع و مدافع حریم ولایت باشیم.

 

سلیمی گفت: شهدای مدافع حرم و نیز سایر شهدای ما از چند جهت با حضرت زهرا(س) وجه تشابه داشتند، حضرت زهرا (س) زمانی که مسئولیت داشت، دختر پیامبر خدا (ص)و همسر امیرالمومنین(ع) بود و زمانی که امکان و شرایط استفاده از چرب و شیرین دنیا را داشت، امتناع کرد و ساده‌زیستی پیشه کرد.

 

وی ادامه داد: زمانی که پیامبر خدا(ص) در مدینه حاکم بود و جهان اسلام را رهبری می‌کرد، حضرت زهرا(س) در خانه‌ای کوچک و با وسایلی محقر زندگی می‌گذراند، تا جایی که روزی سلمان فارسی ایشان را با چادر وصله‌دار دید و تعجب کرد.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از وجه تشابه شهدا با حضرت زهرا(س) ساده زیستی آنان است که به مال و قدرت دنیا توجهی نداشتند‌، اکنون باید دید مدیران کل، استانداران، نمایندگان، وزرا و دولت مردان چگونه زندگی می‌کنند و در کدام مناطق شهر زندگی می‌کنند.

 

سلیمی گفت: اکنون سوال این است که کسانی که وزیر هستند و سرمایه چند هزار میلیاردی دارند، در طول سی و چند سال مدیریت خود این سرمایه هنگفت را از کجا آورده‌اند؟ 

 

وی تاکید کرد: اکنون که چهل سالگی انقلاب را گذرانده‌ایم، سوال اصلی ما همین‌هاست و به همین خاطر هیاهو می‌کنند و توسط نیروهای خودشان در رسانه‌هایی که در اختیار دارند، شروع به حاشیه سازی و طرح مسایل فرعی می‌کنند و تهمت و افترا می‌زنند تا این مسایل و سوالات اصلی ما در مجلس شنیده نشود.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس ادامه داد: دومین وجه تشابه دیگر شهدا با حضرت زهرا(س) این است که خود را در معرض گناه قرار نمی‌دادند، حضرت زهرا(س) به اسماء سفارش کرد که زمانی که بنده را تشییع می‌کنید برای بنده یک تابوت درست کنید و روی آن را با پارچه‌ای بپوشانید که جسم بنده را افرادی که نامحرم هستند نبینند، وجه تشابه دیگر شهدا با حضرت زهرا(س) دفاع از حریم ولایت بود، حضرت زهرا(س) تا پای جان از حریم ولایت دفاع کرد و شهدا نیز جان خود را فدا کردند و از حریم ولایت دفاع کردند.

 

انتهای پیام/ 
تگها: صبح محلات, حجت الاسلام سلیمی, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس, یادواره شهدای مدافع حرم, وجه تشابه شهدا با حضرت زهرا, دفاع از حریم ولایت

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *