ناکامی غارتگران میراث فرهنگی و آثار باستانی در سرعت عمل پلیس شهرستان محلات

17 بهمن 1397 کد خبر : 9886111716 | بازدید : 1352

صبح محلات_فرماندهی انتظامی محلات گفت: در عملیات ماموران انتظامی شهرستان محلات 6 نفر اعضای باند حفاری غیر مجاز در يكي ازمناطق تاريخي این شهرستان دستگیر شدند.

 

 

به گزارش صبح محلات، سرهنگ" جعفر شمس بیرانوند " فرمانده انتظامی شهرستان محلات در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان، در تحقيقاتي از حفاری و انفجار غیر مجاز در منطقه تاریخی نینه توسط افرادي ناشناس با خبر شدند. 

 

وی افزود: با آغاز تحقيقات پليس، تیمی از ماموران انتظامی شهرستان در محل حاضر و مشخص شد یک باند 6 نفره برای استخراج گنج و اشیاء قیمتی، اقدام به حفاری غيرمجاز در این منطقه باستانی کردهاند. 

 

سرهنگ " بیرانوند" اظهار داشت: در اقدام سریع و غافلگیرانه پلیس هر 6 نفر دستگیر و اقدام این افراد برای استخراج اشیاء قیمتی و تاریخی ناکام ماند. 

 

این مقام انتظامی با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهي ابزار و ادوات حفاری از این افراد اظهار داشت: متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند. 

 

فرمانده انتظامی شهرستان محلات در پایان از عزم و اراده راسخ مجموعه انتظامی شهرستان محلات در برخورد قاطع با غارتگران میراث فرهنگی و آثار باستانی خبر داد و ضمن تقدیر از همکاری شهروندان محترم با پلیس شهرستان از آنها خواست تا هرگونه اخبار و اطلاعات خود مبنی بر تردد افراد و یا وسایل نقلیه مشکوک را به شماره تلفن 110 به عنوان پل ارتباطی پلیس و مردم اطلاع رسانی کنند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, فرماندهی انتظامی محلات, شهرستان محلات, غارتگران آثار باستانی, حفاری غیر مجاز, روستاهای شهرستان محلات, مناطق باستانی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *