نماینده مردم محلات در مجلس:

استقلال سیاسی مهمترین دستاورد انقلاب بوده است

4 بهمن 1397 کد خبر : 9886111625 | بازدید : 7001

حجت الاسلام سلیمی، استقلال سیاسی کشور را مهمترین دستاورد انقلاب ذکر کرد و گفت: شتاب رشد علمی کشور امروز بی نظیر است.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام «علیرضا سلیمی» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به مهمترین دستاوردهای انقلاب گفت: انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته ثمرات بسیاری داشته است از آن جمله می توان به این موضوع اشاره کرد که مردم خودشان می توانند انتخاب کنند و کسی نمی تواند امری را از بیرون به آنها تحمیل کند. با انتخاب مردم نظام دیکتاتوری و استبدادی به نظام انتخاباتی تبدیل شد و این دستاورد بزرگی است.

 

نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استقلال سیاسی ما امروز بی نظیر است، زمانی نیست که در وزارت خارجه آمریکا تصمیم گرفته شود و ما اینجا سکوت کنیم. متناسب با تصمیمات آنها تصمیم می گیریم، ترامپ می گوید اگر دو هفته دست از حمایت عربستان بردارد حکومت عربستان سقوط می کند این به این دلیل است که آنها استقلال سیاسی ندارند ولی در ایران به واسطه استقلال سیاسی کسی نمی تواند از بیرون امری را به مردم و حکومت ما تحمیل کند.

 

وی با تاکید بر شتاب رشد علمی کشور بعد از انقلاب گفت: رشد علمی کشور امروز بی نظیر است، امکان ندارد ما قطعه ای را بخواهیم تولید کنیم و دانش آن را نداشته باشیم، ما امروز از دانش علمی ای برخورداریم که ما را از سایر کشورها بی نیاز کرده است و این دستاورد بزرگی است.

 

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به دستاوردهای نظامی کشور گفت: در جنگ هشت ساله ما حتی سیم خاردار نداشتیم اما امروز موشک های نقطه زن داریم و آنچه که باعث حمله نظامی به کشور شد همین توانایی نظامی ماست.

 

وی تصریح کرد: قبل از انقلاب سرانه فضای آموزشی با توجه به ۵ تا ۶ میلیون دانش آموز یک و نیم متر بود اما الان با بیش از 13 میلیون نفر دانش آموز سرانه فضای آموزشی بیش از پنج متر است. قبل از انقلاب ما حول و حوش 120 تا 130 هزار دانشجو داشتیم اما الان بیش از چهار و نیم میلیون دانش آموز داریم.

 

نماینده مردم محلات با اشاره به برخورداری نقاط مختلف کشور از گاز، تلفن، آب، برق و راه های ارتباطی گفت: در قبل از انقلاب مصرف سالانه گاز در کشور حدود 46 هزار متر مکعب بود ولی امروز اکثر نقاط شهری کشور از نعمت گاز برخوردار هستند و مصرف ما روزانه هفتصد هزار متر مکعب است.

 

وی با اشاره به دستاوردهای کشور در بخش های تولیدی گفت: ما روزی واردکننده سیمان و فولاد بودیم و برای ساخت و سازهایمان باید سیمان وارد می کردیم اما امروز به برخی از کشورهای منطقه سیمان و فولاد صادر می کنیم.

 

نماینده مردم محلات با اشاره به موفقیت های کشور در بحث صنعت هوا و فضا گفت: ما در بخش هوا و فضا گام های بلندی برداشتیم و توانایی تولید خیلی از قطعات را داریم. در بخش نفت، نفت مان را با مهندسان خارجی اداره می کردیم اما امروز مهندسان خودمان بخش نفت را اداره می کنند.

 

سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: البته ما عقب افتادگی هایی در بخش اقتصاد داریم که این نیز به دلیل مدیریت هایی که از ابتدای انقلاب تاکنون بوده است، برمی گردد که امیدواریم مشکلات در این بخش نیز حل شود./

 

پایان پیام/33
تگها: صبح محلات, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, دستاوردهای انقلاب, انتخابات, استقلال سیاسی, انقلاب اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *