نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

آمریکا و اروپا برای مقابله با ایران تقسیم‌کار کردند/ پاسخ قاطع به شبهه افکنی های فضای مجازی مصداق بارز تودهنی زدن به دشمن است

24 دی 1397 کد خبر : 9886111548 | بازدید : 551

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا در مقابله با ایران تقسیم‌کار کردند گفت: در ابتدای راه برجام، فرانسه پلیس بد و آمریکا پلیس خوب شد، حال با خروج آمریکا از برجام جای نقش‌ها تغییر کرده است؛ اروپایی‌ها نقش پلیس خوب و آمریکا نقش پلیس بد را بازی می‌کند.

 

به گزارش صبح محلات حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی راجع به فضای مجازی بیان کرد: فضای مجازی یک ابزار است که می‌توان از آن در جهت مثبت یا منفی استفاده کرد. کاری که جمهوری اسلامی باید انجام دهد این است که اجازه ندهد این فضا یک‌طرفه شود و باید بتوان از آن در جهت منافع کشور استفاده صحیح کرد.

 

وی افزود: متأسفانه امروزه در این فضا مسیر برای بدخواهان نظام جهت شبهه پراکنی فراهم‌شده است که برای مقابله با آن باید بچه‌های انقلابی و متدین وارد فضای مجازی شده و از این ابزار استفاده کنند. بنابراین باید تلاش بیشتری در این راستا صورت بگیرد و دلدادگان به‌نظام، اسلام و انقلاب به میدان آمده و اجازه ندهند این فضا به‌صورت یک‌طرفه در اختیار افرادی خاص قرار بگیرد.

 

دشمن در فضای مجازی علیه کشور و نظام سم‌پاشی می‌کند

 

سلیمی با اشاره به اینکه دشمن در فضای مجازی علیه کشور و نظام سم‌پاشی می‌کند اظهار کرد: باید به‌محض اینکه شبهه‌ای علیه ارزش‌های انقلاب مطرح شد با پاسخی منطقی، قاطع و به‌موقع با آن مقابله کرد و دشمن را منکوب کرد، به‌بیان‌دیگر روشن‌سازی اذهان عمومی در مقابل شبهه افکنی دشمنان مصداق بارز بیانات مقام معظم رهبری است.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با تأکید بر لزوم مدیریت فضای مجازی در داخل و عدم مدیریت آن از بیرون مرزهای کشور عنوان کرد: کارشناسان، متخصصین، شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات باید تلاش کنند تا مدیریت این فضا دست خودمان بوده و بتوانیم آن را کنترل کنیم و به‌موقع به میدان بیاییم چراکه در میدان هماوردی قرار داریم که باید توان لازم را جهت مقابله با دشمن داشته باشیم.

 

وی ضمن اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با بدعهدی‌های غرب و اروپا و عدم اعتبار امضای آنان در مسائل مختلف تصریح کرد: اروپایی‌ها اختیاری از خود نداشته و در طول تاریخ نشان دادند که پیوسته به دنبال ضربه زدن به‌نظام اسلامی ایران بوده‌اند و از هیچ فرصتی برای زهرپاشی علیه ایران دریغ نکرده‌اند.

 

آمریکا و اروپا برای مقابله با ایران تقسیم‌کار کردند

 

سلیمی به کمک‌های سه کشور اروپایی حاضر در برجام یعنی فرانسه، آلمان و انگلیس در جنگ ایران و عراق اشاره کرد و ادامه داد: این کشورها از ابتدای انقلاب پیوسته از پشت به ما خنجر زده‌اند و هیچ‌گاه صادقانه عمل نکردند. لبخند زدند اما پشت این لبخند، دشنه آخته پنهان کرده‌اند. اما برخی با خوش‌خیالی گمان کردند حالا که آمریکا از برجام خارج‌شده، می‌شود به اروپایی‌ها دل بست.

 

وی افزود: آمریکا و اروپا در مقابله با ایران تقسیم‌کار کردند. در ابتدای راه برجام، فرانسه پلیس بد و آمریکا پلیس خوب شد. حال با خروج آمریکا از برجام جای نقش‌ها تغییر کرده است؛ اروپایی‌ها نقش پلیس خوب و آمریکا نقش پلیس بد را بازی می‌کند و این جز برای تأمین منافع خود و ضربه زدن به کشور ایران انجام نمی‌پذیرد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به بیان دشمنی‌های اروپا در قبال ایران در انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: پناه دادن به تروریست‌ها در فرانسه، برگزاری اجلاسیه برای منافقین، شیطنت‌های انگلیسی‌ها در مسائل مختلف، برخورد با دیپلمات‌های کشورمان در هلند و دیگر کشورهای اروپایی و از همه مهم‌تر عدم انجام تعهدات اروپا در قضیه برجام به‌خصوص عدم اجرای SPV یا همان کانال مالی ویژه جهت مبادلات بانکی با ایران را فراموش نکرده‌ایم.

 

سلیمی ادامه داد: به همین علت مقام معظم رهبری فرمودند به امضای اروپایی‌ها اعتمادی نیست اما متأسفانه عده‌ای در کشور سرنوشت کشور را به لبخند غربی‌ها گره‌زده‌اند و همین موضوع برای کشور مشکلاتی به وجود آورده است. مسئولین باید در شرکای تجاری و همکاران سیاسی کشور تجدیدنظر کنند ولی متأسفانه هنوز اراده جدی در این زمینه وجود ندارد. باید به مسئولین یادآور شد که دنیا منحصر به آمریکا و اروپا نیست.

 

وی بابیان اینکه اگر در مقابل غرب و کشورهای اروپایی کوتاه بیاییم قطعاً شرارت بیشتری را از جانب آن‌ها شاهد هستیم، اظهار کرد: باید اقدامات هم‌طرازی در مقابل اروپایی‌ها انجام داد و با اقدامات جدی جلوی جری‌تر شدن دشمن قدار حیله‌گر را بگیریم.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, دشمنی اروپا و آمریکا با ایران, تقسیم کار اروپا و آمریکا در دشمنی با ایران, فضای مجازی, شبهه افکنی در فضای مجازی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *