افزایش صادرات گل نيازمند بروز سازی روند تولید

24 دی 1397 کد خبر : 9886111542 | بازدید : 461

رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات گفت: ارتقای بهره وری تولید گل و گياه، استفاده از بروزترین روش های تولید باید مورد توجه قرار گیرد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات با اشاره به  توسعه صادرات صنعت گل و گیاه کشور در گرو علمی شدن روش های تولید و بهره گیری از متد به روز، گفت: در حال حاضر یکی از ضرورت های این حوزه در راستای ارتقای کیفیت و بهره وری تولید، استفاده از آخرین و به روزترین روش های تولید است و این مهم قطعا باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

شفیعی افزود: همچنین لازم است که طرح های تحقیقاتی حوزه صنعت گل و گیاه، در افزایش و ارتقای تولید کارساز باشند و پژوهش های این عرصه به سمت تجاری شدن حرکت کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه صنعت گل محلات ظرفیت تولید، درآمدزایی و ارزآوری بسیار بالاتر از وضعیت کنونی را دارد، گفت:  این بخش از تولید کشور، برای گسترش صادرات و ارزآوری خود نیازمند حمایت های لازم از سوی مسئولان نیز هست.

 

رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی عنوان کرد: پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات تولید و معرفی ارقام جدید گل را در دستور کار دارد و در همین راستا برگزاری جشنواره های گل در طول سال با هدف آشنا شدن تولیدکنندگان با ارقام جدید گل در دستور کار است.

 

 محلات در حال حاضر با بیش از سه هزار نفر شاغل در واحدهای پرورش گل و گیاهان زینتی و داشتن دو درصد از سطح زیر کشت گل در جهان، کمتر از یک درصد صادرات سالانه جهانی گل را در دست دارد که باید برای توسعه صادرات این صنعت ارزآور برنامه ریزی لازم را داشته باشد.
تگها: صبح محلات, تولید گل و گیاه, پرورش گل و گیاه, شهرستان محلات, محلات, مهد پرورش گل, صادرات گل, استفاده از تکنولوژی روز

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *