معاون درمان وزارت بهداشت؛

سطح کیفی و کمی بلوک زایمان بیمارستان محلات در کشور بی نظیر است

19 دی 1397 کد خبر : 9886111517 | بازدید : 3348

معاون درمان وزارت بهداشت، بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی(ره) محلات در کشور بی نظیر است و روش های زایمان طبیعی در آن را منحصر به فرد خواند.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از روابط عمومی بیمارستان محلات، معاونت درمان وزارت بهداشت بهمراه مدیر کل بودجه درمان از بخشهای اورژانس، سی سی یو ، بخش تصویر برداری، بخش های داخلی و بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان محلات داشت بازدید کرد.

 

جان بابایی، بلوک زایمان و روش‌های زایمان در این بیمارستان را بی نظیر توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه بنده از اکثر زایشگاه های بیمارستانی سطح کشور بازدید کردده ام اما تا کنون تنوع روش‌های بکار رفته برای زایمان در هیچ جای کشور انجام نمی شود و سطح برخی روش ها  این زایشگاه حتی از تهران بالا تر است.

 

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به دارا بودن سطح استانداردهای کشوری در این بلوک زایمان بیان کرد: برخی از روش های زایمان طبیعی فقط در بیمارستان محلات انجام می شود و تنوع روش‌های زایمان طبیعی بسیار خوب و مطلوب است.

احمدی مسئول بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی(ره) محلات: از روش های زایمان در بلوک زایمانی می‌توان به روش موسیقی درمانی-رایحه درمانی-زایمان در آب –زایمان فیزیولوژی-ماساژ درمانی- روش یوگا- بی درد و حضور همسربر بالین در زمان زایشگاه نام برد.

وی استفاده از روش های طبیعی از جمله روش گیاهی را نیز برای القاء دردهای زایمان ذکر کرد.

 

دکتر جان بابایی در پایان خواستار لوح تقدیر به مسئول و تیم بلوک زایمان بیمارستان محلات از وزرات خانه شدند.

 

در پایان جلسه دورمیزی نیز در محل دفتر ریاست بیمارستان برگزار شد که توسعه اورژانس، اصلاح  فاضلاب ، راه اندازی بخش آی سی یو و تعمیر و تجهیز آشپزخانه بیمارستان مورد بحث قرار گرفت.

زایشگاه این بیمارستان با امکانات پیشرفته زایمان طبیعی در فضایی آرام در سال 95 بازسازی  شده است.

این زایشگاه دارای 14 تخت، 4 اتاق LDR، امکان زایمان طبیعی با حضور همسر، اتاق ایزوله، قابلیت انجام زایمان در آب، زایمان بی درد و سیستم مانیتورینگ برای مادر و جنین، روش موسیقی درمانی-رایحه درمانی-زایمان در آب –زایمان فیزیولوژی- روش یوگا- بی درد است.

در هر ماه بیش از 50 زایمان در بیمارستان امام خمینی محلات انجام می شود که علاوه بر محلات مادران باردار از سایر شهرستان های استان مرکزی-لرستان و... در این بیمارستان پذیرش می شوند.

در بلوک زایمان این بیمارستان نیز هر ماه بیش از 125 بیمار به صورت سرپایی معاینه می شوند.

ترویج زایمان طبیعی در این زایشگاه همگام با اجرای طرح تحول نظام سلامت انجام و  هم اکنون حدود 70 درصد از زایمان های انجام شده در این بیمارستان به صورت طبیعی انجام می شود.

در بلوک زایمان کلاس آموزش مادران باردار سه روز در هفته –کلاس های یوگا و اختصاص یک سانس ویژه استخر در هفته  برای مادران باردار بهمراه ماما و مربی شنا  برگزارمی گردد.

این بلوک رتبه ترویح زایمان طبیعی در سطح استانداردهای وزارت بهداشت را کسب کرده است.
تگها: صبح محلات, بلوک زایمان بیمارستان امام خمینی محلات, شهرستان محلات, محلات, بلوک زایمان

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *