اشتغال زایی در کنار ارزش افزوده؛

تولید دوده صنعتی از دود بی ارزش در محلات

19 دی 1397 کد خبر : 9886111510 | بازدید : 1600

یک واحد صنعتی محلات از پسماند صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی، کربن صنعتی با ارزش اقتصادی تولید می‌کند.

 

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در یکی از واحد‌های صنعتی شهرستان محلات در جنوب شرق استان مرکزی از پسماند پالایشگاه و پتروشیمی‌ها که مبدا آلایندگی زیست محیطی است دوده صنعتی یا همان کربن صنعتی با ارزش اقتصادی تولید می‌شود.

کارخانه کربن سیمرغ محلات پا پایان امسال بیش از ۳۰هزار تن دوده صنعتی تولید خواهد کرد که علاوه بر خودکفایی کشور در مسیر صادرات هم حرکت می‌کند.

مدیرعامل این کارخانه گفت: این کارخانه یکی از چهار تولیدکننده کربن کشور است که ۳۰درصد نیاز ۱۰۰هزار تنی کشور را تامین می‌کند.

زینعلی افزود: مواد اولیه این کارخانه پسماند‌های پالایشگاه و پتروشیمی هاست که وارد کارخانه شده ودر پنج مرحله به مواد با ارزش که تا سی درصد به ارزش افزوده آن اضافه شده تبدیل می‌شود.

وی گفت: دوده‌های صنعتی تولید شده، مواد اولیه ۳۰کارخانه تایر سازی کشور است و زمینه اشتغال مستقیم بیش از ۱۵۰نفر و غیرمستقیم ۱۰هزار نفر را ایجاد کرده است.

مدیرعامل این کارخانه با بیان اینکه واردات هر تن دوده هفتصد دلار ارز از کشور خارج می‌کند اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون شش میلیون یورور دوده صنعتی به کشور‌های آسیایی و اروپایی صادر شده و در صورت رفع موانع صادراتی تا پایان سال این میزان به ۱۰میلیون یورور افزایش می‌یابد.

 ۸۵واحد صنعتی استان مرکزی در راستای بازیافت پسماند مشغول فعالیت هستند که فعالیت آنها نیز زیر نظر اداره محیط زیست است.
تگها: صبح محلات, کربن سیمرغ محلات, تولید دوده صنعتی, ایجاد ارزش افزوده, پسماند پتروشیمی, تولید دوده از پسماند پتروشیمی, شهرستان محلات, محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *