ورود افراد غیر کارشناس به بدنه دولت عامل بروز مشکلات/ با توصیه عمه و خاله نمی‌توان کشور را اداره کرد

6 دی 1397 کد خبر : 9886111426 | بازدید : 2277

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: وجود افراد غیر کارشناس و افرادی که پرونده اقتصادی داشتند در بعضی مجموعه‌ها مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ گزارش‌هایی وجود دارد که حاکی از دخالت بستگان رئیس‌جمهور در اداره کشور و به‌خصوص در بخش اقتصادی است. یکی از این افراد حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور است که در انتصاب افراد به‌عنوان مدیر بانک‌ها دخالت دارد.

 

همچنین با توصیه‌نامه‌هایی زمینه پرداخت تسهیلات زیادی را بدون وثیقه برای افراد مختلفی فراهم کرده است. پیش‌ازاین نیز اخبار منتشرشده از انتصاب بستگان رئیس‌جمهور و وزرا و ... موجب آزردگی افکار عمومی و واکنش فعالان مجازی شد.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

ورود افراد غیر کارشناس به بدنه دولت عامل بروز مشکلات/ با توصیه عمه و خاله نمی‌توان کشور را اداره کرد

 

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: قوه قضاییه در رابطه با بعضی افراد نظراتی را به‌صراحت اعلام کرد ولی این افراد با توصیه‌هایی مدیرعامل بانک‌ها شدند.

 

وی افزود: وجود افراد غیر کارشناس و افرادی که پرونده اقتصادی داشتند در بعضی مجموعه‌ها مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورد.

 

این نماینده مجلس با اشاره به ورود مجلس در این مسائل اظهار کرد: مسئله اصلی این است که چرا به این توصیه‌نامه‌ها توجه می‌شود و چرا نباید بر اساس ضوابط افراد به کار گرفته شوند؟

 

سلیمی درباره نگرانی مردم از این توصیه‌ها تصریح کرد: مردم به‌شدت نگران‌اند که چرا با توصیه عمه و خاله! امور مملکت اداره می‌شود، پس شعار شایسته گزینی که توسط دولت مطرح می‌شد کجا رفت؟

 

این نماینده با اشاره به اینکه گزارشی که قوه قضاییه در این خصوص ارائه داد نگرانی جدی‌ای را در کشور ایجاد کرده است، عنوان کرد: افکار عمومی نیز به‌شدت در رابطه با این مسئله ابراز نگرانی می‌کند.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: چرا امور کشور نباید به سامان باشد؟ چرا باید با فشار و توصیه و لابی برخی افراد، برخی دیگر پست‌های فوق حساس کشور را به دست بگیرند؟ نخبگان کشور که اهل زد و بند نیستند باید در این کشور دفن شوند؟

 

سلیمی با اشاره به اظهارات آیت‌الله خاتمی درباره علت اصلی انتصاب دامادش، گفت: آیت‌الله خاتمی اعلام کردند که داماد من برادر عروس نوبخت است و به این خاطر به او پست داده‌اند، زمانی که حتی برادر عروس شخصیت‌ها پست می‌گیرند، وای به حال دیگران.

 

وی خاطرنشان کرد: اینکه به پسر وزیر پست داده می‌شود و یا به داماد آقای رئیس پست می‌دهند؛ مسائلی نیست که از چشم مردم پوشیده باقی بماند. در این میان سؤال اساسی مردم این است که شایسته گزینی کجا رفت؟

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, نماینده مجلس, بدنه دولت, غیر کارشناسها, استخدام سفارشی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *