پرداخت ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در محلات

6 دی 1397 کد خبر : 9886111425 | بازدید : 2438

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات گفت: ۴۵ میلیارد و ۲۸۴ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی امسال در این شهرستان پرداخت شد.

به گزارش صبح محلات، ؛«علی حسن زاده» در گفت و گو با ایرنا افزود: تسهیلات پرداخت شده در قالب ۳۱ طرح در زمینه های صنعت، صنایع دستی، کشاورزی و دامداری بوده است.

 

وی بیان کرد: با پرداخت این تسهیلات ۷۳ فرصت شغلی جدید در محلات ایجاد شده است.

 

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات گفت : این شهرستان در جذب و پرداخت تسهیلات رتبه اول استان مرکزی را دارد و توانسته عملکردی بیش از اعتبار مصوب داشته باشد.

 

حسن زاده ادامه داد: منابع مالی تسهیلات مصوب محلات امسال در بخش اشتغال روستایی ۲۶ میلیارد ریال بوده است.

 

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات گفت: ۲طرح در سال جاری در بخش اشتغال فراگیر با پرداخت ۶ میلیارد ریال اجرا شده که زمینه اشتغال ۶ نفر را فراهم کرده است.

 

حسن زاده اظهار داشت: بیشترین تسهیلات اشتغال پایدار روستایی توسط پست بانک، صندوق کارآفرینی، توسعه تعاون و بانک کشاورز پرداخت شده است.

 

وی بیان کرد: تاکنون ۱۰۰ طرح در بخش اشتغال روستایی در این شهرستان بررسی و در سامانه کارا به ثبت رسیده و در مجموع برای این طرح ها بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مصوب شده است.

 

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی محلات افزود: منابع مالی تخصیصی محلات در بخش اشتغال فراگیر ۱۱۶ میلیارد ریال است که ۲ برابر مبلغ تخصیصی طرح به بانک معرفی شده و محدودیت پرداختی وجود ندارد.

 

محلات با ۵۵ هزار نفر جمعیت با نرخ بیکاری هشت و یک دهم درصد، رتبه ششم استان مرکزی را به خود اختصاص داده اما از نظر تعداد دانش آموخته جویای کار در جایگاه سوم است.

 

 

انتهای پیام /*
تگها: صبح محلات, اشتغال روستایی, تسهیلات اشتغال در روستاها, شهرستان محلات, روستاهای محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *