مشاور سیاسی جامعه مدرسین؛

بودجه 98 با مولفه های تولید ثروت و پیشرفت همخوانی ندارد/نماینده مجلسی که با علم وجود کسری به بودجه پیشنهادی رای دهد خائن است

5 دی 1397 کد خبر : 9886111421 | بازدید : 4153

صبح محلات_مشاور سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اقتصاد مقاومتی، زمینه ساز ایجاد توازن در مولفه های قدرت اقتصادی است و انقلاب اسلامی در طول عمر 40 ساله خود ظرفیت ایجاد توازن بین مولفه‌های ثروت و پیشرفت را فراهم کرده است.

 

حجت السلام سید عبدالمجید اشکوری، استاد حوزه و دانشگاه و مشاور سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با صبح محلات گفت: در بعد اقتصادی کشورها به دو دسته پیشرفته و در حال توسعه تقسیم میشوند و کشورهای پیشرفته به کشورهایی گفته میشود که میزان تولید ثروت آنها بسیار زیاد است و دولت های ثروتمندی هستند و به همین دلیل خدمات بهتری به مردم ارائه میدهند و کشورهای در حال توسعه کشورهایی هستند که نتوانسته اند تولید ثروت ملی خود را به میزان مناسب افزایش دهند.

وی ادامه داد: کشورهای ثروتمند بین چهار مولفه تولید ملی، ارائه خدمات، بازار مصرف و مصرف کننده توازن ایجاد میکنند و کشور ما نیز برای رسیدن به توسعه و پیشرفت در بعد اقتصادی باید بین این 4 مولفه توازن ایجاد کند و الا کشور ثروتمندی نخواهد شد.

اشکوری افزود: ایجاد توازن بین زمینه تولید و ارائه خدمات نیازمند دانش و زمینه سازی تولید و ارائه خدمات نیازمند زیر ساختهایی است که باید برای رسیدن به آنها تلاش کنیم.

 

 

اقتصاد مقاومتی، زمینه ساز ایجاد توازن در مولفه های قدرت اقتصادی است

این استاد حوزه و دانشگاه، اساس مشکل اقتصادی کشور را عدم توازن بین این چهار مولفه دانست و بیان کرد: مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی را لازمه ایجاد توازن در مولفه های قدرت اقتصادی می‌داند و برای رسیدن به قدرت اقتصادی و پیشرفت در کشور باید اقتصاد مقاومتی به درستی اجرایی شود.

 

شناخت خط خیانت و خدمت بسیار مهم است 

مشاور سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به انتشار برخی شایعات در فضای مجازی در خصوص خدمات رضا شاه به کشور اظهار کرد: رضا خان در سفر به اروپا با تکنولوژی اروپا آشنا و در مراوده با انگلیس خواهان دستیابی به این تکنولوژی شد و با توجه به عدم وجود زیر ساخت در کشور خواهان ایجاد زیر ساخت در کشور میشود، در حالی که دانش مورد نیاز ایجاد زیرساخت استفاده از تکنولوژی آن روز اروپا در کشور موجود نبود و به همین دلیل از اروپایی ها در خواست ایجاد زیر ساخت میکند.

وی افزود: اروپایی ها در قبال ایجاد زیر ساخت و ارائه خدمات به کشور، خواهان سرمایه گذاری در صنعت نفت کشور و سهیم شدن در منابع نفتی کشور شدند و به همین واسطه قراردادهای ننگین همانند قرارداد دارسی بین ایران و انگلیس به منظور استخراج نفت ایران در مدت زمان طولانی و سود اندک منعقد می‌شود که هدف نهایی آنها غارت منابع ایران بدون انتقال تکنولوژی است.

اشکوری بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر نیز چنین قراردادهایی بسته میشود که قرارداد توتال و پژو نیز از این دست هستند و چنین قراردادهایی در واقع خیانت به کشور است.

 

انقلاب اسلامی ظرفیت ایجاد توازن بین مولفه‌های ثروت و پیشرفت را فراهم کرده

این استاد حوزه ادامه داد: انقلاب اسلامی در طول 40 سال عمر خود ظرفیت ایجاد توازن بین مولفه‌های ثروت و پیشرفت را فراهم کرده و تولید ومصرف کالای داخلی، زمینه ایجاد توازن و تولید ثروت را فراهم خواهد کرد و امروز باید به فکر گام بعدی یعنی ایجاد توازن باشیم.

 

رفتار مجلس و دولت متناسب ایجاد توازن برای تولید ثروت نیست

مشاور سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به بودجه تقدیمی دولت به مجلس اظهار کرد: متاسفانه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس هیچ توازنی با شرایط موجود کشور ندارد و دولت و مجلس رفتارهایی می‌کنند که مناسب ایجاد توازن برای تولید ثروت نیست.

وی تاکید کرد: نماینده‌ای که با علم ایجاد کسری در بودجه پیشنهادی به بودجه رای بدهد، شأنیت نمایندگی مجلس را ندارد و به کشور خیانت کرده است.

 

عدم شفافیت مالی از عمده مشکلات کشور است/واگذاری اختیار حذف یارانه ثروتمندان به استان ها زمینه اختلافات درون استانی است

وی افزود: یکی از مشکلات موجود در کشور، عدم شفافیت مالی است و رئیس جمهور با شعار عدم سرک کشی در حساب‌های مردم رای می آورد و کسی نیز جرات نمی‌کند به حساب در آمدی مردم نظارت کند بنابر این در آمدهای نامشروع قابل کشف نیست.

این استاد حوزه و دانشگاه در خاتمه خاطر نشان کرد: شعار عدم سرک کشی در حساب‌های مردم تا جایی عملی می‌شود که کسی برای حذف یارانه نقدی ثروتمندان جرات بررسی حساب‌ها را ندارد و به همین دلیل دولت به دنبال واگذاری اختیار حذف یارانه ثروتمندان به استان‌ها است اقدامی که زمینه ایجاد اختلافات درون استانی را فراهم میکند.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, قدرت و پیشرفت, پیشرفت اقتصادی, حجت السلام اشکوری, مشاور سیاسی جامعه مدرسین, بودجه 98, حذف یارانه ثروتمندان, اشکوری, اقتصاد مقاومتی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *