نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی؛

هلال احمر یک سازمان غیرسیاسی و باید در راستای اهداف خود عمل کند/ تنها ۳۰ درصد خودروهای داخلی ایمنی دارند

2 دی 1397 کد خبر : 9886111390 | بازدید : 3658

صبح محلات_نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: هلال احمر را یک سازمان غیرسیاسی، بی طرف و خدمتگزار اما متاسفانه برخی بدنبال سیاسی کردن هلال احمر در شهرستان بودند که خود نیروهای هلال احمر مانع این کار شدند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت السلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل هلال احمر استان مرکزی در محلات گفت: درسالهای اخیر حوادث و اتفاقات پی در پی پیش آمده و هلال احمر در این سوانح و اتفاقات اخیر بسیار خوش درخشیده است‌.

وی ادامه داد: تصادفات رانندگی در سالهای اخیر سیر صعودی پیدا کرده و بخشی از آن به عملکرد خودروسازان و همچنین مشکلات جاده‌ای برمیگردد.

 

تنها 30 درصد خودرو های داخلی دارای ایمنی لازم هستند

سلیمی تاکید کرد: تنها ۳۰ درصد خودروهای داخلی ایمنی دارند و خودروسازان در سال‌های اخیر نتوانسته‌اند کیفیت خودروهای خود را ارتقا بخشند و مردم در این بخش آسیب‌های فراوان دیده‌اند و جان و مال و عِرض مردم درخطر است و گاها با یک تصادف، یک خانواده از هم می پاشد.

احداث پایگاه امدادی هلال احمر در منطقه گردشگری آبگرم محلات کمک شایانی به مردم خواهد کرد

این نماینده مجلس همچنین درخصوص احداث پایگاه هلال احمر در شهرهای در نراق و نیم ور اظهار کرد: زمین جهت احداث پایگاه هلال احمر آماده شده است و ایجاد پایگاه با توجه به مسیر پرتردد این مناطق، ضروری است.

وی همچنین خواستار احداث پایگاه هلال احمر در منطقه گردشگری آبگرم محلات برای کمک هرچه بهتر و بیشتر به مسافران و گردشگران شد.

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قول مسئولین برای تجهیز هلال احمر محلات و دلیجان هر کدام به یک دستگاه آمبولانس خواستار پیگیری موضوع و حصول نتیجه شد و بیان کرد: ماشین‌های سِت امدادی موجود در شهرستان‌های محلات ودلیجان دارای عمر مفید محدودی است و باید دو دستگاه دیگر به این دوشهرستان اختصاص یابد.

وی همچنین افزود: راه اندازی مرکز فیزیوتراپی هلال احمر محلات باتوجه به وقف درمانی ساختمان، کار بسیار خوبی بود که برای تحقق آن سال‌های پیگیری شد و اکنون این مرکز باید تقویت شود.

 

در جذب نیروی انسانی از نیروهای بومی، فعال و باسابقه در بخش هلال احمر استفاده شود

سلیمی همچنین با اشاره به وجود پست اداری خالی در چارت هلال احمر محلات ودلیجان اظهار کرد: برای جذب نیروی در این دو شهرستان باید از نیروهای بومی، فعال و باسابقه در بخش هلال احمر دو شهرستان استفاده شود و از جذب نیروهای غیرمرتبط و غیرفعال پرهیز شود.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به مشکلات متعدد مردم در خصوص تهیه دارو گفت: در شرایط کنونی که مردم در بخش دارو و درمان دچار مشکل شده اند و بیش از ۷۰ درصد هزینه های درمان از جیب مردم پرداخت می‌شود و هلال احمر باید همانند گذشته در بخش توزیع دارو کمک کار مردم باشد.

 

برخی به دنبال سیاسی کردن هلال احمر شهرستان بودند

وی هلال احمر را یک سازمان غیرسیاسی، بی طرف و خدمتگزار معرفی و اظهار کرد: متاسفانه برخی بدنبال سیاسی کردن هلال احمر شهرستان بودند و نیت داشتند این جمعیت را به دفتر حزب تبدیل کنند که خود نیروهای هلال احمر مانع این کار شدند و اگر این اتفاق روی میداد، به هلال احمر خیانت می شد و هلال احمر باید در راستای اهداف و ماموریتهای خود عمل کند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: ۱۰ تا ۱۵ درصد مشکلات کشور حاصل تحریم‌ها است و سایر مشکلات به خاطر خودزنی، سوء مدیریت، بی تدبیری، کم کاری، حزب گرایی و فامیل بازی است‌ و مردم واقعا زیر بار فشار و مشکلات، نجیب و صبور این مسایل را تحمل می کنند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, هلال احمر استان مرکزی, خدمت صادقانه, نا ایمنی 30 درصد خودروهای داخلی, سیاسی کاری, هلال احمر محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *