پیش بینی برداشت 4 هزار تن چغندر قند از مزارع محلات

1 دی 1397 کد خبر : 9886111383 | بازدید : 6160

صبح محلات_رئیس جهاد کشاورزی شهرستان محلات از پیش بینی برداشت 4 هزار تن چغندر قند از ۶۶ هزار هکتار زمین‌های زیر کشت در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات، عبدالله محمودی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان محلات گفت: برداشت چغندر قند از 66 هزار هکتار از مزارع شهرستان محلات که از نیمه آذر ماه آغاز شده تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت و با توجه به پیش بینی های انجام شده تصور می‌شود در این مدت بیش از 4 هزار تن محصول از این مزارع برداشت شود.

 

Image result for ‫برداشت چغندر قند‬‎

 

وی با اشاره به جایگاه دوم شهرستان محلات در تولید چغندر قند پس از اراک بیان کرد: کلیه مراحل کاشت، داشت و برداشت چغندر قند در شهرستان محلات بصورت کاملا مکانیزه انجام می‌شود و محصولات جمع آوری شده به کارخانه قند اصفهان حمل می‌شود.

 

محمودی افزود: با اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در این شهرستان بیش از ۹۰ درصد مزارع چغندر قند محلات مجهز به سیستم آبیاری تحت فشار و قطره‌ای مجهز شده و این به معنی رعایت اصلاح الگوی کشت چغندر قند در این شهرستان است.

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان محلات خاطر نشان کرد: یک از مهمترین مشکل کشت چغندر قند در محلات که از سنوات قبل نیز شاهد آن بوده‌ایم عدم پرداخت به موقع وجوه کشاورزان توسط کارخانه داران است و امیدواریم در در سال جاری کارخانه داران با پرداخت به موقع مطالبات، کشاورزان را در راه تولید همراهی کنند.

 

انتهای پیام/ج
تگها: صبح محلات, برداشت چغندر قند, شهرستان محلات, برداشت چغندر قند از مزارع محلات, برداشت 4 هزار تن چغندر قند

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *