عدم بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم مالیاتی به تولید و اشتغال ضربه زده است/سیاست دوگانه مالیاتی در استان مرکزی، مانع بزرگی بر سر راه تولید واشتغال استان

21 آذر 1397 کد خبر : 9886111311 | بازدید : 3011

صبح محلات_نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم مالیاتی در استان مرکزی به تولید و اشتغال ضربه زده است.

 

به گزارش صبح محلات، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی که به دعوت فرماندار محلات و با حضور مسئولین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، گفت: وضعیت تولید در شهرستان خوب نیست و یکی از موانع در این بخش مالیات‌های کمرشکن است و عدم بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم مالیاتی در استان مرکزی به تولید و اشتغال ضربه زده است.

 

وی ادامه داد: در اجرای ماده 167 قانون مالیات‌های مستقیم در برخی استان‌های همجوار ۱۰۰درصد جرایم مالیاتی بخشیده ولی در استان مرکزی میزان بخشیدگی تا سقف ۸۰ و ۹۰ درصد جرایم مالیاتی اعمال میشود.

 

سلیمی ادامه داد: تصمیم گیری در این خصوص درون استانی است و ربطی به تصمیمات و دستورالعمل‌های ملی ندارد و عدم تصمیم گیری صحیح در این مورد خاص زمینه ساز بیکاری و مشکلات بسیاری در بخش تولید شده است.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس تصریح کرد: تعطیلی بنگاه‌های تولیدی موجب افزایش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی می‌شود و در خصوص کسری سرمایه در گردش بنگاه‌ها تولیدی نیز باید چاره اندیشی شود.

 

 

بروکراسی فوق پیچیده استان مرکزی به سرمایه گذاری خارجی آسیب وارد کرده است

 

سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع جذب سرمایه گذاری خارجی بیان کرد: در بحث سرمایه گذاری خارجی اقبال وجود دارد ولی به دلیل بروکراسی فوق پیچیده‌ای که در استان مرکزی وجود دارد و روند امور عمرانی با کندی مواجه است و باید روند آن تسریع شود تا امید در مردم افزایش یابد.

 

وی همچنین با اشاره به موضوع مسئولیت پذیری تاکید کرد: نباید امور را به یکدیگر حواله دهیم و باید هر کسی در حیطه مسئولیت خود مسئولیت پذیر باشد چرا که اکنون زمان کار و کار و کار برای برون رفت از این مرحله است؛ باید شرایط فعلی کشور را درک و نباید ایجاد اختلاف، به مشکلات مردم دامن بزنیم.

 

 

ناکارآمدی‌های مدیریتی و عدم شایسته سالاری، مشکلات مردم را دوچندان کرده است

 

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: اکنون رکود، تورم و تحریم بر اقتصاد و مردم فشار می آورد و چاره‌ی آن تلاش بسیار و هم افزایی است چرا که ناکارآمدی‌های مدیریتی و سیاسی و عدم شایسته سالاری در این شرایط به مشکلات دامن زده است.

 

وی با تاکید بر لزوم کنترل نقدینگی گفت: باید نقدینگی مدیریت شود و زیرساختهای سرمایه گذاری توسعه یابد و به تبع آن امنیت سرمایه گذاری در منطقه افزایش یابد.

 

سلیمی ادامه داد: گاهی برخی تصمیمات و اظهار نظرهای مسئولین شهرستان موجب ایجاد موج منفی و فرار سرمایه از منطقه و حتی کشور شده است و اعمال حاکمیت در این زمینه از الزامات است و باید در این زمینه تصمیم گیری شود.

 

 

آمریکا بدنبال ناامنی اقتصادی و اختلاف افکنی است

 

وی با اشاره به تلاش دشمنان بخصوص آمریکایی‌ها برای ایجاد نامنی اقتصادی و اختلاف افکنی بیان کرد: آمریکایی‌ها چند راهبرد را پیش گرفته اند؛ اولین راهبرد آنها ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت و دومین راهبرد آنان ناکارآمدسازی  و راهبرد سوم ناامیدسازی و ایجاد نارضایتی در بین مردم است.

 

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس خاطر نشان کرد: آنها همچنین بدنبال ایجاد ناامنی اقتصادی در کشور هستند و تحریم‌های فعلی چهار حوزه نظام مالی، تجاری، بانکی و بخش تولید را نشانه گرفته و تحریم بانک‌ها و بانک مرکزی، فروش نفت، بخش خودروسازی و انرژی در همین راستا صورت گرفته است.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, جرایم مالیاتی, بخشودگی جرایم مالیاتی, شهرستان محلات, استان مرکزی, ضربه به تولید و اشتغال

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *