تخلف سازمان بازنشستگی در پرداخت حقوق بازنشستگان

20 آذر 1397 کد خبر : 9886111293 | بازدید : 5112

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: سازمان بازنشستگی به قانون همسا‌ن‌سازی حقوق عمل نکرده است.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از پارس نیوز، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگاران ‌، با بیان اینکه کسانی که پیش از سال 89 بازنشسته شدند حدود یک میلیون و دویست هزار تومان دریافت می‌کنند، گفت: بازنشستگان پس از سال 89، 2 برابر این میزان حقوق دریافت می‌کنند.

 

وی افزود: این دریافت 2 برابری بازنشستگان، پس از سال 89 تبعیض فاحش و بدون مبنا است.

 

نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه طبق قانون همسان‌سازی، حقوق بازنشستگان پس و پیش از سال 89 باید یکسان شود، تاکید کرد: علی‌رغم  اینکه در قانون بحث یکسان‌سازی آمده است اما سازمان بازنشستگی تخلف کرده و به آن عمل نمی‌کند.

 

حجت‌الاسلام سلیمی با تاکید بر اینکه حقوق یک میلیون و دویست هزار تومانی بازنشستگان کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد، اضافه کرد: مخارج زندگی بالا است؛ این قشر به دلیل شرایط سنی هزینه درمان دارند و تحت فشار هستند.

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه در بودجه سال آینده برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش 2 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش 30 هزار میلیارد تومان نیاز است که متأسفانه دولت یک پانزدهم این رقم را برای همسان سازی حقوق آنها در بودجه سال آینده تخصیص داده است که این بودجه کم قطعاً بازنشستگان آموزش و پرورش را در مضیقه قرار خواهد داد.

 

 

منبع خبر : تسنیم
تگها: صبح محلات, سازمان بازنشستگی, حقوق بازنشستگان, همسان سازی حقوق بازنشستگان, علیرضا سلیمی, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *