نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس:

عدم تحقق نظر مجلس از طرف دولت در ایجاد اشتغال روستایی/ایجاد نشاط در روستا آسیبهای اجتماعی را کاهش میدهد

18 آذر 1397 کد خبر : 9886111278 | بازدید : 2858

صبح محلات_نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با وجود اختصاص یک ونیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی نتوانسته انتظارات مجلس را محقق کند.

 

به گزارش صبح محلات، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلام در نشست مشترک دهیاران و شوراهای اسلامی و فرماندهان بسیج روستاهای شهرستان محلات که در فرمانداری محلات برگزار شد، گفت: اکنون در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته‌ایم و باید با مسائل به صورت ویژه برخورد کنیم البته این شرایط ویژه به معنی شرایط بحرانی نیست.

 

وی افزود: مسئولین نباید زمینه یاس و ناامیدی در مردم را فراهم کنند و ایجاد نشاط اجتماعی بین مردم با عمل مسئولین به وظایف محقق خواهد شد.

 

این نماینده مجلس  تلاش برای گره گشایی از مشکلات مردم را وظیفه همه مسئولین دانست و تاکید کرد: هماهنگی بیشتر بین نهادها و ادارات زمینه رفع مشکلات مردم را فراهم خواهد کرد و بذر ناامیدی در بین مردم کاشته نخواهد شد.

 

سلیمی اظهار کرد: در حال حاضر در شرایط سختی قرار داریم و کار کردن در شرایط سخت هنر است و کسانی که در این شرایط به اختلافات دامن می‌زنند در پازل دشمن بازی می‌کند.

 

وی تأکید کرد: ایجاد اختلاف در این شرایط خیانت به خون شهدا و نظام است.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس گفت: قبل از انقلاب هیچ یک از روستاها در حوزه انتخابیه آب‌رسانی و گازرسانی نشده و هیچ یک از جاده آسفالت بهره مند نبودند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی تنها جاده‌ی روستایی یکه چاه از نعمت اسفالت بی یهره مانده که مکرراً پیگیری کرده ام و باید انجام شود.

 

سلیمی ادامه داد: ما چهلمین سال انقلاب را در پیش داریم و باید جشن انقلاب باشکوه و شور فراوان برگزار شود و در این جلسات اقدامات صورت گرفته و کارهای باقیمانده بیان شود.

 

وی ادامه داد: روستا منبع تولید کشور و کانون حمایت از انقلاب است و پایگاه‌های اصلی انقلاب در روستاهاست، قوانین مجلس به نفع روستاییان است ولی این قوانین به درستی اجرا نمی‌شود.

 

این نماینده مجلس گفت: همه نمایندگان متفق‌القول هستند که باید به روستاها بهای بیشتری داده شود ولی گاها بخشنامه‌ها یا دستورالعمل‌هایی توسط دولت مصوب می‌شود که در راستای پیشرفت بیشتر روستاها نیست.

 

سلیمی با بیان اینکه در مجلس در بخش آب روستایی از صندوق توسعه ملی ۵۰۰ میلیون دلار با اجازه رهبرمعظم انقلاب اختصاص یافت، افزود: با تصویب مجلس هزینه آب شرب روستایی باید کمتر از هزینه آب شهرها باشد.

 

وی بیان داشت: همچنین از صندوق توسعه ملی یک ونیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی قرار داده شده که تنها ۲۰ درصد آن اجرایی شده و دولت نظر مجلس را تأمین نکرده است.

 

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس گفت: در مجلس از مالیات بر ارزش‌افزوده، ۳ درصد برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها مصوب شد که به‌مرور به حساب آنها واریز می‌شود، در چند روز اخیر نیز پیگیری شد و ۴ میلیون تن قیر نیز برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها اختصاص یافت.

 

سلیمی بیان کرد: در مورد اختصاص ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن به منطقه، قانون اجرا نشده است و به‌کرات پیگیری شده و اخیراً با استاندار مرکزی نیز این موارد پیگیری شد.

 

وی اظهار کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی را در روستاها باید جدی گرفت و با آموزش و ایجاد نشاط از آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان و روستاییان باید پیشگیری کرد.

 

عضو کمیسیون آموزش مجلس بیان داشت: به شرط همبستگی از تحریم‌ها عبور خواهیم کرد از این مهلکه‌ای که دشمن ایجاد کرده و تحریم‌های سخت قطعاً عبور خواهیم کرد و باید همه دست به دست هم دهیم و همبستگی داشته باشیم.

 
تگها: صبح محلات, دکتر سلیمی, علیرضا سلیمی, نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی, اشتغال روستایی, عدم تحقق از طرف دولت, کم کاری دولت در اشتغال روستایی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *