۷۰ درصد مصوبات اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اجرایی شد/تصمیم گیری برای حل مشکلات شهرک صنعتی محلات

17 آذر 1397 کد خبر : 9886111253 | بازدید : 338

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی گفت: ۷۰ درصد از مصوبات اقتصاد مقاومتی به نتیجه رسیده، از مهم‌ترین مصوبات در جلسات، پیگیری مشکلاتی بوده که در شهرک‌های صنعتی خیرآباد، ایبک‌آباد، شهر صنعتی کاوه، دلیجان و محلات مطرح شده و برای آنها تصمیم‌گیری شد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری تسنیم، رقیه یادگاری عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت اقتصاد مقاومتی با اشاره به فعالیت‌های ستاد اقتصاد مقاومتی در سال97 اظهار داشت: رویکرد امسال اقتصاد مقاومتی و سیاست آن این است که در مناطق، شهرک‌ها و واحدهای صنعتی مشکل‌دار جلسات ستاد را برگزار کنیم تا اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی از نزدیک با مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی و شهرستان‌ها در پیشبرد اقتصاد مقاومتی از نزدیک آشنا شوند و برخورد داشته باشند و مشکلات فعالان اقتصادی را ببینند و پیشنهادها و درخواست‌های آنان را بشنوند.

 

وی ادامه داد: با این رویکرد می‌توانیم بسیاری از مصوباتی را که در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی امسال داشتیم به نتیجه برسانیم و 70 درصد از مصوبات اقتصاد مقاومتی در 18 جلسه به نتیجه رسیده که از جمله مهم‌ترین مصوبات در جلسات، پیگیری مشکلاتی بوده که در شهرک‌های صنعتی خیرآباد، ایبک‌آباد، شهر صنعتی کاوه، دلیجان و محلات مطرح و برای آنها تصمیم‌گیری شده است.

 

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی افزود: از جمله اقدامات دیگر پیگیری اجرایی کردن مصوبات کارگروه تسهیل بوده که وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت واگن‌پارس، هپکو و آذرآب بازدیدی داشتند و مشاهده کردند که این پیگیری‌ها و مصوبات کارگروه تسهیل توانسته نتیجه بدهد.

 

یادگاری بیان کرد: از جمله اقدامات دیگر طرح‌های اشتغالزایی، اشتغال صنعتی و روستایی، رونق تولید و پیگیری مصوبات بوده که اکثرا در کارگروه اقتصادی شهرستان نتیجه نداشته است و در ستاد اقتصاد مقاومتی هم مطرح شد.

 

وی تصریح کرد: مشکلات موجود از جمله گرفتن مجوز که واحدهای بزرگ صنعتی داشتند پیگیری شده، همچنین در زمینه بدهی‌های بانکی، بدهی به دستگاه‌های خدمت‌رسان و گرفتن زمین مشکلاتی وجود دارد که مورد پیگیری قرار گرفته است و کارگاه‌های مناطق روستایی و شهرهای کوچک به صورت خوشه‌ای مشکل راهکار برای ساماندهی کارگاه‌ها و صنایع کوچک را داشته است.

 

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی تصریح کرد: در رابطه با توسعه زیرساخت‌های گردشگری و مشکلات غار نخجیر، نمایشگاه گل و گیاه، بازارچه‌های محلی پیگیری‌هایی انجام شده، 37 پروژه ملی و استانی اقتصادمقاومتی پیگیری شده که در جلسات، عملکرد دستگاه‌‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا بتوانیم پروژه ملی اقتصاد مقاومتی را به نتیجه برسانیم.

 

انتهای پیام/ ع




تگها: صبح محلات, ستاد اقتصاد مقاومتی, وزیر صنعت و معدن و تجارت, حل مشکلات شهرکهای صنعتی, شهرک صنعتی محلات, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *