هیچ‌کس در مجلس مقابل دشمن خارجی کوتاه نمی‌آید/اگر FATF شرایط ما را نپذیرد، تعهد نمی‌دهیم

14 آذر 1397 کد خبر : 9886111239 | بازدید : 951

نماینده محلات و دلیجان در مجلس گفت: ما نمایندگان مجلس، همه در مقابل دشمن خارجی متحد هستیم و هیچ‌کس کوتاه نمی‌آید.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکر شفاهی، اظهار داشت: از بسیاری از بندهای 22گانه لایحه CFT ایراد گرفته شده بود چرا که اطلاق این عبارت موجب مشی خلاف موازین شرع می‌شود.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مسعود پزشکیان در صحن علنی گفت: مجلس جای گفتمان است و باید نمایندگان قانع شوند؛ ای کاش به جای فضای احساسی، مخالف و موافق یک لایحه توضیحات را ارائه می‌کردند تا  ایرادات برطرف شود.

 

وی گفت: وقتی مدیر FATF شروط ایران را قبول نمی‌کند باید مورد رسیدگی قرار گرفته شود، نمایندگان مجلس همه در مقابل دشمن خارجی متحد هستیم  و هیچ‌کس در مجلس کوتاه نمی‌آید؛ حال که دشمن قلدرمآبانه می‌گوید که ما شروط ایران را نمی‌پذیریم ما هم باید مقابل گردن کلفتی آنها بایستیم و هر شرطی را قبول نکنیم.

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم رعایت زمان و نوبت تذکردهندگان در صحن گفت: مقرر شده بود که درباره برجام بعد از گذشت چند ماه کمیسیون امنیت ملی گزارشی از تریبون مجلس ارائه کند هر چند که خارجی‌ها به تعهدات پایبند نیستند و با توجه به اینکه آقای ظریف اشاره کردند که ضمانتی بنده نمی‌دهم باید بحث‌ها درباره CFT جدی‌تر باشد و سوالات و ابهامات در فضای صمیمی برطرف می‌شد.

 

پزشکیان:

اگر FATF شرایط ما را نپذیرد، تعهد نمی‌دهیم

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده محلات، گفت: اگر FATF شرایط ما را نپذیرد، ما هم وارد تعهدات آن نمی شویم.

 

به گزارش مهر، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به تصویب لایحه الحاق ایران به CFT اظهارداشت: در بسیاری از بندهای ۲۲ گانه شورای نگهبان که به این لایحه ایراد گرفته بود، بر خلاف شرع بودن این لایحه تاکید شده بود و انتظار ما این بود که در مجلس به جای ایجاد فضای احساسی، با گفتگو، یکدیگر را قانع کنیم.

 

وی ادامه داد: متاسفانه فضای خوبی امروز در جلسه علنی مجلس حاکم نبود و بهتر بود بحث های کارشناسی بیشتر مورد توجه قرار می گرفت و ابهامات و شبهات ما برطرف می شد.

 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس متذکر شد: اخیرا رئیس CFT به صراحت اعلام کرده است که شروط ایران را نمیپذیرد و لازم بود که درباره این مسئله بیشتر صحبت می شد چرا که بسیاری از دشمن های ما با گردن کلفتی اظهارات خود را مطرح میکنند اما ما در فضایی کاملاً احساسی به این موضوع رسیدگی کردیم.

 

سلیمی با انتقاد از هیئت رئیسه مجلس که به وی اجازه بیان مخالفتش با این لایحه را ندادند، تصریح کرد: متاسفانه سوالات و ابهامات زیادی برای ما باقی مانده است و آقای ظریف هم به صراحت اعلام کرد که ضمانت نمیدهیم و بسیاری از شبهات همچنان برای ما باقی مانده است.

 

وی گفت: قرار بود کمیسیون امنیت ملی مجلس هرچند وقت یک بار گزارشی درباره روند اجرای برجام به مجلس ارائه دهد که ممکن است وزارت خارجه این گزارش های چند ماهه را به کمیسیون امنیت ملی ارائه داده باشد اما این گزارش باید از سوی کمیسیون امنیت ملی و از تریبون مجلس قرائت شود.

 

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: اگر FATF شرایط ما را نپذیرد، ما هم وارد تعهدات آنان نمی شویم.
تگها: صبح محلات, FATF, علیرضا سلیمی, مسعود پزشکیان, صحن مجلس, تذکر شفاهی, تصویب CFT

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *