صادرات 35 درصد گل محلات به همت یک تولیدکننده

13 آذر 1397 کد خبر : 9886111227 | بازدید : 894

حدود 20 میلیون دلار گل سالانه از شهرستان محلات صادر می شود که 35 درصد آن به همت یک تولیدکننده صادر می شود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک ، آقای رضایی که از کودکی در مزارع گل محلات کار کرده رویای صادرات گل به جای نفت را در سر می پرورانده و حالا پس از 25 سال تلاش توانست پارسال هفت میلیون دلار گل صادر کند و صادر کننده نمونه شود. 

وی پیش بینی کرد که صادرات امسال از مرز 8 میلیون دلار خواهد گذشت. 

 

وی صادرات را با نیسان و وانت به کشورهای همسایه شروع کرد و حالا پس از دوبی به کشورهای عراق ، عمان ، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس گل صادر می کند. 

 

آقای رضایی زمینه اشتغال مستقیم بیش از 30 نفر و اشتغال غیر مستقیم 70 نفر را فراهم کرده و معتقد است گل می تواند جای صادرات نفت را بگیرد در صورتیکه به آن اهمیت بیشتری داده شود. 

 

این تولید و صادر کنننده محلاتی گفت: هر شاخه گل سه دلار است و در صورتیکه هر بشکه نفت 50 دلار باشد حدود 17 شاخه گل برابر یک بشکه نقت ارزش اقتصادی دارد. 

 

وی صادرات گل محلات را تا 100 میلیون دلار در سال قابل دسترس می داند.

 

محلات در جنوب شرق استان مرکزی مهد گل ایران و هلند کشور است و سالانه بیش از 350 میلیون میلیون انواع گل و گیاهان زینتی تولید می شود.

 

مهمترین گل های آپارتمانی این شهرستان حسن یوسف ، گل سنگ، کاکتوس، دیفن باخیا ، پتوس و فیکوس و گل های نشایی و فصلی شامل انواع اطلسی، بنفشه، میمون، سلوی، پریوش و آهار است.

 

در مجموع 350 گونه مختلف گل آپارتمانی و درختچه ای در محلات تولید می شود.
تگها: صبح محلات, صادرات گل, اقتصاد بدون نفت, گل و گیاه محلات, شهرستان محلات, پرورش گل, صادرات گل

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات