نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:

دولت به سبد غذایی اقشار آسیب‌پذیر کمک کند

12 آذر 1397 کد خبر : 9886111213 | بازدید : 693

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: دولت باید به سبد غذایی اقشار آسیب‌پذیر کمک کند، هرچند به تعدادی از خانوارها کمک‌هایی شده، اما بحث در تعمیم کمک‌ها و توسعه دایره آنها است.

 

به گزارش صبح محلات، به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به اعلام نرخ تورمی ۴۰ تا صددرصدی اغذیه توسط مرکز آمار ایران اظهار کرد: در این شرایط دولت باید به سبد غذایی اقشار آسیب‌پذیر کمک کند، هرچند به تعدادی از خانوارها کمک‌هایی شده، اما بحث در تعمیم کمک‌ها و توسعه دایره آنها است.

 

وی تصریح کرد: افزایش بی‌رویه قیمت‌ها نگرانی‌هایی ایجاد کرده که اقدام فوری برای مدیریت این بخش از ضرورت‌های غیرقابل انکار است.

 

عضو کمیسیون تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچند انبار کالاهای اساسی به گفته مسئولان در شرایط بسیار خوبی است، اما اطلاع‌رسانی به موقع مانع انتشار شایعات شده و خنثی‌سازی ترفند سودجویان را به دنبال خواهد داشت.

 

سلیمی با بیان اینکه دریافتی و حقوق کارکنان و کارگران باید به تناسب نرخ تورم افزایش پیدا کند تا زندگی آنها دچار لرزش نشود، ادامه داد: کسبه جزء در شرایط فعلی به شدت تحت فشار هستند، باید برای این دسته که اتفاقا بسیار نجیب هستند چاره‌اندیشی کرد.

 

وی افزود: بسته‌های سیاستی مناسب برای کاهش قیمت تولید از امور غیرقابل انکار است، تولید در کشور   گران تمام می‌شود، ارزان کردن نرخ تسهیلات بخش تولید و نیز کنترل نرخ مواد اولیه و همچنین بسته حمایتی مالیاتی از اشتغال آفرینان و…می‌تواند شرایط را در این بخش تغییر دهد.

 

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: کنترل افزایش قیمت ارز نشان داد قیمت کالاها نیز قابل مدیریت است، مسئولان ذیربط زودتر چاره‌اندیشی کنند که بیش از این به مردم که ولی نعمت همه ما هستند تعب و رنج وارد نیاید.
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, نماینده مردم محلات و دلیجان, سبد حمایتی از محرومین, دولت تدبیر و امید

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *