وزير جهاد كشاورزی خبر داد:

بهره برداری از ۱۴۰۰ هکتار گلخانه در کشور/احداث بزرگ‌ترین دهكده پرورش آبزيان زينتي کشور در محلات

27 آبان 1397 کد خبر : 9886111117 | بازدید : 1539

وزير جهاد كشاورزی از احداث هزار و٤٠٠هكتار گلخانه در شش ماه اول امسال در سطح کشور خبر داد.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از دیار آفتاب؛ محمود حجتی وزير جهاد كشاورزی عصر روز چهارشنبه در سفر به استان مرکزی و در حاشیه بازديد از طرح‌های كشاورزي شهرستان‌های دليجان و محلات در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس قانون توسعه، امسال بايد دو هزار و ٥٠٠هكتار گلخانه در كشور ايجاد شود.

 

 

حجتی با اشاره به اینکه در شش‌ماهه اول امسال یکهزار و ٤٠٠هكتار گلخانه در سطح کشور به بهره‌برداری رسيده است اظهار کرد: این میزان احداث گلخانه یک رکورد محسوب می‌شود.

 

وی ایجاد گلخانه‌ها و استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری را گامی مهم در صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری آب عنوان کرد و افزود: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای یکی از مهم‌ترین سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در برنامه ششم و هفتم توسعه است که باهدف افزایش بهره‌وری آب و افزایش تولید و درآمد کشاورزان و توسعه صادرات انجام خواهد شد.

 

وزير جهاد كشاورزي، استان مركزي را استاني شاخص در توليد محصولات كشاورزي دانست و گفت: دهكده و پایانه گل و گياه محلات الگوي شایسته‌ای براي سرمایه‌گذاری در اين حوزه است.

 

حجتی با اشاره به اینکه براي اولين بار در کشور دهكده پرورش آبزيان زينتي در محلات ساخته می‌شود خاطرنشان کرد: این پروژه هم اکنون در مرحله آماده‌سازی و واگذاري پلاک‌های فاز نخست به متقاضيان است.

 

انتهای پیام/
تگها: صبح محلات, وزیر جهاد کشاورزی, شهرستان محلات, افتتاح گل خانه, نمایشگاه دائمی گل محلات, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *