خطیب جمعه محلات؛

مقابله با قاچاق، تولید محصول با کیفیت و مصرف کالای داخلی، سه ضلع حمایت از کالای ایرانی/ عملکرد 40 ساله انقلاب قابل قبول است/ در برخی شاخصه‌ها مانند عدالت همچنان با مشکلاتی روبرو هستیم

10 فروردین 1397 کد خبر : 9886111046 | بازدید : 4608

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: اگرچه در مجموع عملکرد نظام جمهوری اسلامی در طول عمره 40 ساله‌اش قابل قبول است اما در برخی از شاخصه‌ها همانند عدالت با وجود اقدامات خوب همچنان با مشکلاتی روبرو هستیم.

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه شهر محلات در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به قرارگیری در ایام نیمه ماه رجب، ضمن تبریک سال روز ولادت حضرت علی(ع) و تسلیت وفات حضرت زینب(س) گفت: حضرت زینب اسوه صبر و استقامت و پیام رسان حادثه کربلا بود که با روشنگری‌های خود توانست ضمن زنده نگه داشتن حادثه عاشورا، بنی امیه را رسوا و غافلان را از خواب غفلت بیدار کرد.

وی در ادامه با اشاره به قرار گیری در آستانه ایام البیض رجبیه بیان کرد: اعتکاف فرصتی خوب و استثنایی برای ارتباط با خدا بخصوص برای جوانان است و همه بخصوص جوانان باید بدانند اعتکاف نقطه جدایی از بدی، وابستگی‌های دنیایی و مبارزه با نفس است.

 

 

12 فروردین، نقطه آغازین حکومت اسلامی

ربانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار گیری در آستانه 12 فروردین روز جمهوری اسلامی ایران و رای آری مردم انقلابی ایران به تشکیل حکومت اسلامی اظهار کرد: پس از اعلام نتایج رای گیری، امام خمینی(ره) آغاز حکومت اسلامی را اعلام کرد و حکومت اسلامی با تمامی هزینه‌هایی که برای آن پرداخته شده بود در جامعه ما مستقر شد.

 

عملکرد 40 ساله انقلاب قابل قبول است

خطیب جمعه محلات در ادامه با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم رضوی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در طول عمر 40 ساله خود، از نظر ثبات، استواری و نهادینه شدن شعارهای انقلاب عملکرد قابل قبولی داشته و این موفقیت‌ها در سایه حمایت‌های مردمی در بزنگاه‌های تاریخی بوده است.

وی افزود: اعتماد به نفس، خودباوری بخشی از دستاوردهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی برای مردم ایران بود.

 

روند کشور در طول 40 سال گذشته رو به پیشرفت بوده است/در برخی شاخصه‌ها مانند عدالت همچنان با مشکلاتی روبرو هستیم

ربانی تصریح کرد: مقایسه وضعیت کشور قبل از انقلاب با پس از انقلاب و همچنین اوایل انقلاب با امروز نشان می‌دهد انقلاب اسلامی در برخی از آرمان‌های خود موفق بوده و این موفقیت‌ها در سایه دشمنی‌ها و کارشکنی‌های دشمنان بدست آمده و در مجموع می‌توان گفت کشور در این سالها روندی رو به پیشرفت داشته است.

امام جمعه محلات ادامه داد: اگرچه کارنامه نظام جمهوری اسلامی کارنامه قابل قبولی است اما در برخی شاخصه‌ها همانند عدالت همچنان با مشکلاتی بروبرو هستیم، البته کارهای خوبی انجام شده و جای کار بیشتری نیز وجود دارد.

 

جنگ اقتصادی دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی/تلاش رهبر انقلاب برای ایجاد یک جبهه اقتصادی در مقابل اقدامات دشمنان

وی همچنین خواستار تلاش برای تحکیم استقلال و کاهش آسیب پذیری کشور توسط مسئولین شد و اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی در سالهای اخیر یک جنگ اقتصادی را بر علیه کشور آغاز کرده‌اند و از همین رو رهبر انقلاب در طول سال‌های اخیر با انتخاب شعارهای اقتصادی برای ایجاد یک جبهه اقتصادی در مقابل اقدامات دشمنان تلاش کردند.

ربانی با اشاره به شعار «حمایت از کالای ایرانی» ویژه سال 97 گفت: حمایت از کالای ایرانی دارای سه ضلع است و هر سه ضلع باید باهم فعال باشند.

 

مقابله با قاچاق، تولید محصول با کیفیت و مصرف کالای داخلی، سه ضلع حمایت از کالای ایرانی

خطیب جمعه محلات در تشریح نقش دولت، تولید کنندگان و مصرف کنندگان بیان کرد: دولت باید با مقابله با قاچاق زمینه حمایت از تولید کنندگان را فراهم و تولید کنندگان نیز باید با ارتقاء کیفیت تولیدات خود سعی در جلب نظر مصرف کنندگان کنند و مصرف کنندگان اعم از مردم و دستگاه‌های دولتی نیز باید با مصرف تولیدات داخلی زمینه حمایت از تولید داخلی را فراهم کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برافراشته شدن پرچم عزت و اقتدار ملت ایران در منطقه بیان کرد: ایران با حضور در کشورهای منطقه بنا بر درخواست دولتهای منطقه نقشه‌های آمریکا و صهیونیست‌ها برعلیه کشور را نقش بر آب کرد و به ایجاد ثبات در منطقه کمک کرد.

امام جمعه محلات خاطر نشان کرد: دشمنان ما در تلاش هستند با اقدامات خود به عزت نظام جمهوری اسلامی که به پشتوانه حمایت مردمی فراهم شده خدشه وارد کنند و مهمترین اقدام دشمنان در راستای عزت ایران اسلامی بی ثبات کردن منطقه بود که به لطف خدا دشمنان در این توطئه نیز با شکست مواجه شده‌اند.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, 12 فروردین, روز جمهوری اسلامی, خطبه های نماز جمعه, نماز جمعه محلات, خبر محلات, حمایت از کالای ایرانی, عملکرد انقلاب, نظام اسلامی, توسعه عدالت, عدالت اجتماعی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *