خطیب جمعه محلات:

حمله به سفارت ایران در لندن، خوش خدمتی انگلیس به آل سعود/تحریک افراطیون شیعه و سنی از سیاست‌های انگلیس است

25 اسفند 1396 کد خبر : 9886111013 | بازدید : 4045

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: تحریک افراطیون شیعه و سنی برای ایجاد درگیری میان آنها از سیاست‌های انگلیس است و نتیجه آن جنگ افروزی آل سعود و هدف اصلی آن خشن جلوه دادن اسلام برای جلوگیری از گسترش نفوذ اسلام در غرب و اروپا است.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه شهر محلات در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر محلات با اشاره به قرار گیری در آستانه ماه رجب و ولادت امام محمد باقر(ع) در توصیه‌ای برای هدایت فرزندان مستعد و علاقه مند به علوم دینی به سمت حوزه‌های علمیه از طرف خانواده‌ها گفت: در آستانه ولادت امام محمد باقر(ع) توجه به ثبت نام حوزه‌های علمیه و حضور در عرصه فهم و آموزش علوم دینی بسیار مهم است و تبیین حد و حدود دین خود آثار فراوانی در زندگی مادی و معنوی افراد دارد. پیامبر اکرم(ص)، می‌فرمایند؛«کسی که به دنبال علم برود هماهنند کسی است که روزها را روزه و شب‌ها را عبادت کند.»

 

 

حمله به سفارت ایران در لندن، خوش خدمتی انگلیس به آل سعود بود

 

خطیب جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله به سفارت ایران در لندن توسط فرقه شیرازی‌ها و تقارن این حمله با سفر ولیعهد عربستان به لندن برای عقد قرارداد تسلیحاتی بیان کرد: این تقارن قطعا نشان دهنده هماهنگی با این سیاست کهنه تفرقه بیانداز و حکومت کن است. لندن برای خوش خدمتی به عربستان در مقابل این اقدام ضد دیپلماتیک سکوت کرد.

 

ربانی با اشاره به سخت گیری شدید و برخورد نیروهای آل سعود به برگزاری مراسم و حتی نصب تراکت ویژه اهل بیت(ع) در هتل‌های ایرانیان در هنگام سفر عمره و حج اظهار کرد: با وجود این سختگیری‌ها و حساسیت‌ها، فرقه شیرازی در مکه اجازه برگزاری مراسم رسمی و لعن علنی خلفای اهل تسنن بدون هیچ گونه برخوردی را دارد و شیعه انگلیسی خطاب کردن به این فرقه از طرف رهبر انقلاب به علت هماهنگی این جریان افراطی با سیاست‌های انگلیس است.

 

تحریک افراطیون شیعه و سنی از سیاست‌های انگلیس است

 

امام جمعه محلات ادامه داد: تحریک افراطیون شیعه و سنی برای ایجاد درگیری میان آنها از سیاست‌های انگلیس است و نتیجه آن جنگ افروزی آل سعود و هدف اصلی آن خشن جلوه دادن اسلام برای جلوگیری از گسترش نفوذ اسلام در غرب و اروپا است.

 

وی افزود: رسانه ای کردن اقدامات تکفیری‌ها در عراق و سوریه و قمه زنی شیعه افراطی برای ضربه زدن به اسلام ناب است. مدیریت ۱۸ شبکه ماهواره‌ای توسط یک فرقه نیازمند هزینه‌های گزافی است که این هزینه‌ها از طرف دشمنان اسلام و برای ضربه زدن به اسلام تامین می‌شود.

 

تحقق وعده نصرت خداوند مشروط به پایبندی اهل ایمان است

 

خطیب جمعه محلات با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری گفت: توجه و اعتماد به وعده‌های قطعی الهی در خصوص پیروزی جبهه حق لازم است اما تحقق این وعده مشروط به پایبندی اهل ایمان به شروطی نظیر نیت صادق، صبر، بصیرت، همت و پایداری است.

 

ربانی تاکید کرد: امید بخشی به نسل جوانی که آرمان‌ها و اهداف انقلاب را پیگیری می‌کنند بسیار مهم است و آینده روشنی به مراتب بهتر از امروز در پیشروی انقلاب و نظام قرار دارد.    

 

امام جمعه محلات همچنین با اشاره به بخش دیگری از بیانات رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: زندگی اشرافی و گرایش به اشرافی گری در بین مسئولین اعتماد مردم را کم و نظر رحمت خداوند را بر می‌گرداند و اسراف و اشرافیت از طرف مردم موجب دوری جامعه از رحمت خدا خواهد شد.

 

انتهای پیام/ک
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, خطبه های نماز جمعه محلات, خطیب جمعه محلات, حجت الاسلام ربانی, حمله به سفارت ایران در لندن, خوش خدمتی لندن به آل سعود, حمایت از افراطیون شیعه و سنی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *