در مراسم معارفه فرماندار محلات مطرح شد؛

پتانسیل‌های کم نظیر محلات زمینه ساز رشد استان خواهد شد/ناهماهنگی‌های درون استانی زمینه ساز ایجاد مشکلاتی برای تولیدکنندگان شده است

22 اسفند 1396 کد خبر : 9886110995 | بازدید : 1960

صبح محلات_استاندار مرکزی گفت: در برخی ادارات با دیدگاه‌های متنوع مواجه هستیم که مانع بوده و باعث بروز مشکلاتی شده است. ایجاد یک هماهنگی و انسجام در دستگاه‌های دولتی، زمیته موفقیت در تولید و اقتصاد را به همراه خواهد داشت.

  

به گزارش خبرنگار صبح محلات، سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی در آئین تودیع و معارفه فرماندار شهرستان محلات با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید برای تحقق شعار سال گفت: اگر بخواهیم عملکرد سال ۹۶ دولت در حوزه شعار سال را بررسی کنیم، بایستی به خدمات و دستاوردهای دولت در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری بپردازیم که در این بخش دولت توانست در سالی که از نظر تحریم و تهدید تحت فشار بودیم همچنان رشد اقتصادی خود را حفظ کند.

 

وی ادامه داد: دولت در سالی که گذشت توانست نرخ افزایش تورم را کنترل و در زمینه اشتغال نیز یک رکورد را در سال جاری ثبت کند. باور توان مردم و راهبری مقام معظم رهبری در رسیدن به این موفقیت‌ها تاثیرگذار بوده است. تلاش دولت و دولت مردان همگام نظر رهبری بود و توانست در فاکتورهای نامگذاری سال تلاش شد.

 

 

یک میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی از استان مرکزی

 

آقازاده با اشاره به تلاش در استان همگام با سیاست‌های دولت تدبیر و امید گفت: در سال جاری در استان موفق به صادرات غیر نفتی یک میلیارد دلاری شدیم که نشان دهنده رشد ۳۰ درصدی صادرات است و در نرخ بیکاری نیز استان مرکزی جزو سه استان اول کشور است که با مشارکت مردم، تولیدکنندگان و کارآفرینان کسب شده و آمادگی داریم در سال ۹۷ نیز بر اساس شعار سال و در تحقق منویات رهبری حرکت کنیم.

 

استاندار مرکزی ادامه داد: این آمادگی در استان وجود دارد که با یک شتاب بیشتری در سال ۹۷ رشد اقتصادی را چند پله بالاتر و نرخ بیکاری را پایین‌تر بیاوریم و در زمینه صادرات نیز با وجود استعدادهای استان به دنبال رسیدن به صادرات بیش از یک‌ میلیارد دلاری هستیم.

 

آقازاده در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص شهرستان محلات گفت: در حال حاضر نیز در تلاش هستیم مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در بخش های مختلف را حل و فصل کنیم.

 

ناهماهنگی درون استانی بسترساز بروز بسیاری از مشکلات برای تولیدکنندگان و مردم

 

وی با اشاره به تلاش برای حل مشکل ناهماهنگی‌های درون استانی که باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم و تولیدکنندگان شده است، گفت: در برخی ادارات با دیدگاه‌های متنوع مواجه هستیم که مانع بوده و باعث بروز مشکلاتی شده است. ایجاد یک هماهنگی و انسجام در دستگاه‌های دولتی، زمیته موفقیت در تولید و اقتصاد را به همراه خواهد داشت.

 

استاندار مرکزی ادامه داد: محلات قطب تاریخی استان است و باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد. پتانسیل‌های محلات در زمینه گل، سنگ و گردشگری با پدیده‌هایی که نه تنها در داخل استان بلکه در بسیاری از استان‌ها نیز بی نظیر است، می‌تواند رشد استان را به همراه داشته باشد تا موجب موفقیت‌های اقتصادی شود. امیدواریم با همین ثبات قدم در چهلمین سال پیروزی انقلاب نیز شاهد موفقیت‌ها و پیروزی جمهوری اسلامی در همه زمینه‌ها باشیم.

 

این مقام ارشد دولت یازدهم در استان مرکزی ضمن معرفی فرماندار شهرستان محلات خاطرنشان کرد: وزارت کشور بارها با انتصاب «قمری» به سمت فرماندار محلات به علت قرارگیری در یک پست مهم در وزارت کشور مخالفت کرد و همین امر موجب شد تا شهرستان محلات نزدیک به سه ماه از وجود فرماندار محروم باشد.

 

 

 

فرماندار شهرستان محلات:

از تمام ظرفیت ها برای گره گشایی از مشکلات مردم استفاده می کنم

 

حسن قمری، فرماندار محلات نیز در این مراسم گفت: مولا علی (ع) در همه امور حتی با دشمنانش از دایره اخلاق فاصله نگرفت، امیدوارم همه در کنار هم با اخلاق اسلامی بتوانیم در جهت اهداف نظام جمهوری اسلامی و گره گشایی از کار مردم حرکت کنیم.

 

وی افزود: همه تلاش خودم را خواهم کرد تا آنچه در این سال‌ها اندوخته‌ام را در شهر محلات برای گره گشایی از کار مردم بکار گیرم.

 

فرماندار محلات تصریح کرد: از همه سلیقه‌ها و نگاه‌های سیاسی برای پیشرفت شهر محلات استفاده می‌کنم چراکه فرصت‌ها محدود بوده و وقت برای خدمت رسانی به مردم کم است و علاوه بر گره گشایی از کار مردم باید قدمی در راه پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید بردارم.

 

در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین شهرستان محلات برگزار شد، «حسن قمری» به عنوان فرماندار جدید محلات معارفه و «محمد کردی» سرپرست سابق محلات تودیع شد.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, معارفه فرماندار محلات, حسن قمری, استاندار مرکزی, سید علی آقازاده, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *