مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی:

گسترش چتر خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی به تمام استان‌ها/اعزام «خادم یاران رضوی» در قالب تیم‌های جهادی به مناطق محروم

22 اسفند 1396 کد خبر : 9886110991 | بازدید : 1888

صبح محلات_مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی گفت: فعالیت‌های محرومیت زدایی توسط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی با استفاده از ظرفیت‌های خیران، خادم یاران رضوی و آستان قدس رضوی در مناطق محروم استان مرکزی در حال انجام است.

  

محمدحسن آصفری، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری صبح محلات با اشاره به تاسیس دفتر آستان قدس رضوی پس از ابلاغ حکم آیت الله رئیسی به عنوان تولیت جدید آستان قدس رضوی از جانب رهبر انقلاب گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از ظرفیت آستان قدس رضوی در کمک به محرومان و مستضعفان کل کشور، دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان‌ مرکزی راه اندازی شد.

وی ادامه داد: دفتر نمایندگی آستان قدس در استان در حال حاضر در ۶ حوزه در حال فعالیت است که قالب این فعالیت‌ها به منظور کمک به محرومین و مستضعفین برنامه ریزی شده و در اولین گام از اقشار مختلف مردم در قالب «خادم یاران رضوی» به منظور خدمت در شهرها به نیابت از خدمت در آستان قدس رضوی دعوت کردیم. در مدت ایجاد دفتر در تلاش بودیم از تخصص‌های «خادم یاران رضوی» در راستای محرومیت زدایی استفاده کنیم.

 

اعزام «خادم یاران رضوی» در قالب تیم‌های جهادی به مناطق محروم

آصفری افزود: در همین راستا از ظرفیت پزشکان برای طبابت افراد محروم در داخل شهرها و از ظرفیت تیم‌های پزشکی برای کمک به درمان نیازمندان در روستاها و مناطق محروم در قالب تیم‌های جهادی استفاده شده و در همین زمینه تلاش کردیم تا داروهای مورد نیاز محرومین و بیماران صعب العلاج را با کمک‌های خیران و آستان قدس تامین کنیم.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان همچنین با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی متعدد در روستاها اظهار کرد: خادم یاران رضوی در قالب مهندسین عمران با کمک خیران و آستان قدس در تعدادی از روستاهای محروم اقداماتی در راستای ساخت و بهسازی واحدهای مسکونی محرومین و ساخت سرویس بهداشتی و غسالخانه نیز داشته‌اند.

 

اعزام ۱۵ هزار زائر در قالب طرح «مهر درخشان رضوی» به مشهد مقدس

وی اعزام زائران محروم و کم بضاعت به زیارت حرم امام رضا(ع) در قالب کاروان‌های «مهر درخشان رضوی» را سومین حوزه فعالیت دفتر نمایندگی آستان در استان معرفی و افزود: در قالب طرح کاروان‌های «مهر درخشان رضوی» از ابتدای تاسیس دفتر نمایندگی آستان تاکنون ۱۵ هزار نفر از افراد محروم و بی بضاعت بالای ۴۰ سال که تاکنون به زیارت حرم رضوی مشرف نشده بودند یا سال‌های متمادی از زیارت محروم بودند به مشهد مقدس اعزام و در طول اقامت خود در مشهد نیز میهمان سفره امام رضا(ع) بودند.

 

پرداخت تسهیلات بانکی کم‌بهره به نیازمندان/پرداخت کمک هزینه درمان به ۶ هزار بیمار نیازمند

آصفری، پرداخت تسهیلات کم بهره با کمک آستان، صندوق‌های قرض الحسنه و بانک‌ها به نیازمندان به منظور خرید جهیزیه، کمک هزینه خرید و یا ساخت مسکن محرومین و همچنین تسهیلات ویژه اشتغال زایی ویژه افراد کم بضاعت و زنان سرپرست خانوار را بخش دیگری از اقدامات دفتر نمایندگی آستان قدس در استان عنوان کرد.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان تصریح کرد: سرکشی از بیماران نیازمند، پرداخت کمک هزینه‌ درمان به ۶ هزار نفر از بیماران نیازمند استان و بیماران صعب العلاج و پرداخت کمک هزینه درمان به زوج‌های نابارور را بخش دیگری از اقدامات «خادم یاران رضوی» استان مرکزی در دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی بوده است.

 

تهیه و توزیع سبد کالا ویژه محرومین در آستانه سال جدید

وی، تهیه سبد کالا ویژه محرومان در آستانه سال جدید را یکی دیگر از طرح‌های این دفتر در استان معرفی و بیان کرد: در قالب طرح اطعام نیازمندان در آستانه نوروز ۹۶ و ۹۷، شش هزار سبد کالا شامل مواد غذایی و مایحتاج اولیه با کمک خیران و آستان قدس، بین نیازمندان توزیع شده و در ماه مبارک رمضان نیز در قالب طرح اطعام رضوی ۱۵ هزار پرس غذای گرم در مساجد میان نیازمندان توزیع شد.

آصفری همچنین خرید و ارسال ۶ دستگاه کانکس و ارسال ۵ دستگاه کامیونت شامل اقلام مورد نیاز زلزله زدگان به مناطق زلزله زده کرمانشاه را به عنوان بخشی دیگر از فعالیت‌های خادم یاران رضوی در استان معرفی کرد.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی در خاتمه با اشاره به تعیین ۷ رابط نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی در شهرستان‌های استان مرکزی خاطر نشان کرد: در حال حاضر به دنبال راه اندازی دفاتر مستقل در شهرستان‌ها نیستیم و در تلاشیم با شناسایی و معرفی رابط نمایندگی، طرح‌ها و برنامه‌های آستان قدس رضوی در شهرستان‌ها شامل حضور خدام رضوی در دهه کرامت در شهرستان‌ها را برنامه ریزی و اجرایی کنیم.

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, خادم یاران رضوی, محمد حسن آصفری, کمک به محرومین, دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی, استان مرکزی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *