استاندار مرکزی؛

صادرات سنگ خام معادن بدون محدودیت انجام می‌شود/فرماندار محلات هفته آینده معارفه می‌شود

17 اسفند 1396 کد خبر : 9886110979 | بازدید : 3769

صبح محلات_استاندار مرکزی گفت: یکی از مشکلات واحدهای معدنی شهرستان وجود محدودیت‌هایی در زمینه صادرات سنگ خام(کوپ) بود که در این زمینه مقرر شد صادرات طبق روال گذشته و بدون محدودیت انجام شود.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی پیش از ظهر امروز در حاشیه برگزاری هفتاد و دومین جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در شهر محلات در جمع خبرنگاران گفت: پیرو قول ماه گذشته به فعالان اقتصادی شهرستان محلات، جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان در محلات تشکیل و در این جلسه تلاش کردیم مشکلات واحدهای صنعتی و فعالان اقتصادی را مورد بررسی قرار دهیم.

وی ادامه داد: تصمیمات خوبی با حضور مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در راستای حل مشکلات صنعت سنگ و گل و گیاه محلات اتخاذ شد که هدف نهایی از این تصمیمات حل مشکلات واحدهای صنعتی و ایجاد رونق اقتصادی است.

 

 

صادرات سنگ خام معادن بدون محدودیت انجام می‌شود

 

آقازاده با اشاره به مشکل موجود در حوزه صادرات سنگ این شهرستان افزود: یکی از مشکلات واحدهای معدنی شهرستان وجود محدودیت‌هایی در زمینه صادرات سنگ خام(کوپ) بود که در این زمینه مقرر شد صادرات طبق روال گذشته و بدون محدودیت صورت بگیرد. البته شرطِ صادراتِ بدون محدودیت نبود مشکل در تهیه مواد خام معدنی برای واحدهای فراوری سنگ است.

 

استاندار مرکزی، با اشاره به اجرای طرح انتقال پساب فاضلاب شهر محلات به دهکده گل این شهر برای رفع بحران آب این دهکده گفت: با توجه مشکل تامین آب تصفیه شده برای واحدهای تولیدی گُل به روش هیدروپونیک، مقرر شد مبلغ ۳ میلیارد ریال از منابع استانی برای ایجاد یک واحد تصفیه خانه تخصیص یابد تا مشکلات این واحدها برطرف شود.

 

وی همچنین با اشاره به برخی دیگر از مصوبات و تصمیمات جلسه گفت: تمام تصمیمات و مصوبات در صورت جلسه‌ای ثبت و ضبط شده که تمامی این مصوبات بایستی توسط ستاد اقتصاد مقاومتی استان، ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان، اتحادیه‌ها و کارآفرینان پیگیری شود تا شاهد روند تولید بهتر در مجموعه واحدهای تولیدی سنگ، گل و گیاه و ماهیان زینتی باشیم.

 

فرماندار محلات هفته آینده معارفه می‌شود

 

استاندار مرکزی با اشاره به طولانی شدن جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی گفت: رفع مشکلات دامداران، مرغداران و فعالان بخش تریکو شهرستان نیز در جلسه هفته آینده و همزمان با معارفه فرماندار شهرستان در محلات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

این مقام ارشد دولت همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر تدابیر استانداری برای تکمیل پروژه‌های متوقف شده بخش دولتی در شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر در بخش راه‌های مواصلاتی محلات-دلیجان و محلات-خمین و بخشی از راه‌های روستایی، شاهد نواقصی هستیم که رفع این نواقص در دستور کار است.

 

وی افزود: با توجه به نیاز شهرستان برای راه اندازی نمایشگاه دائمی گل و گیاه با واگذاری ۶ هکتار زمین مورد نیاز برای این شهرک هفته آینده تلاش می‌کنیم در کنار نمایشگاه بین المللی سنگ نمایشگاه دائمی گل و گیاه محلات را برای کمک به توسعه اقتصادی استان و شهرستان راه اندازی کنیم.

 

استاندار مرکزی در سفر امروز خود ضمن شرکت در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان مرکزی با حضور در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان محلات علاوه بر آشنایی با طرح ترسیب کربن یک اصله نهال نیز غرس کرد.

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, استاندار مرکزی, شهرستان محلات, ستاد اقتصاد مقاومتی, توسعه اقتصادی شهرستان, نمایشگاه دائمی گل محلات, صادرات سنگ خام

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات