خطیب جمعه محلات؛

حمایت از زنان هنجارشکن تحت عنوان حقوق شهروندی تاسف بر انگیز است

11 اسفند 1396 کد خبر : 9886110953 | بازدید : 1643

صبح محلات_امام جمعه محلات گفت: جای تاسف دارد که عده‌ای تحت عناوین دهان پر کنی همانند حقوق شهروندی از افرادی که تحت تاثیر بهائیت و صهیونیست‌ها به صورت علنی هنجار شکنی می‌کنند دفاع می‌کنند اما از حقوق شهروندی خانواده‌های متدین و دغدغه مند سخنی نمی‌گویند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه شهر محلات در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرمحلات با اشاره به سالروز وفات حضرت ام البنین(س) مادر ۴ شهید کربلا و همسر حضرت علی(ع) گفت: این روز به درستی روز تکریم همسران و مادران شهدا نام گرفته و همه باید بدانند این مادر نمونه در کنار تمامی فضایل خود، به خاطر حب به اهل بیت(ع) و فرزندان حضرت فاطمه زهرا(س) بیشتر مورد توجه است و باید از این بانوی نمونه اسلام درس تکریم اهل بیت(ع) بگیریم.

 

 

حضور پر رنگ زنان مومن در جامعه، موجب مقابله با اقدامات هنجارشکنانه است

 

وی در ادامه با اشاره به نقش موثر زنان مومن در تحقق امنیت اجتماعی و اخلاقی گفت: در بررسی کلی مقوله امنیت، گاهی یک امنیت جانی و مالی و سرزمینی مد نظر است که با حمله دشمن خدشه دار شده و زنان همانند اقدامات انقلابی زنان و مادران شهدا و جانبازان در سال‌های انقلاب، دفاع مقدس و دفاع از حرم و وطن با تربیت فرزندان در دامان خود در آن نقش آفرینی می‌کنند. گاهی نیز امنیت به مسائل اخلاقی در جامعه اطلاق می‌شود که بازهم زنان مومن با حضور خود در جامعه می‌توانند با اقدامات هنجار شکنانه‌ عده‌ای قلیل و خاص مقابله و امنیت اخلاقی را نیز تامین کنند.

 

ربانی افزود: اقدامات تمامی زنان مومنه‌ای که به هر طریقی در مقابل اقدامات هنجار شکنانه‌ی عده‌‌ای فریب خورده ایستادگی می‌کنند جای تقدیر و تشکر دارد.

 

امام جمعه محلات همچنین با اشاره به سخنان دستیار حقوق شهروندی ریاست جمهور که خود را مکلف به حمایت از حقوق شهروندی زنان و دختران فریب خورده حرمت شکن در ملاء عام کرده، اظهار کرد:‌ جای تاسف دارد که عده‌ای تحت عناوین دهان پر کنی همانند حقوق شهروندی از افرادی دفاع می کنند که تحت تاثیر بهائیت و صهیونیست‌ها به صورت علنی هنجار شکنی می‌کنند، اما از حقوق شهروندی خانواده‌های متدین و دغدغه مند سخنی نمی‌گویند.

 

بی‌حجابی در ملاء عام خلاف قانون است

 

ربانی تصریح کرد: برخی معیار دفاع از حقوق شهروندی را منوط به حفظ حقوق هنجار شکنان می‌کنند و در مسئله دراویشی که با هنجار شکنی به پلیس تعرض و تعدادی از آنها را شهید و مجروح کردند نیز شاهد بودیم که عده‌ای با سوء استفاده از این عناوین خود را مجاب به دفاع از حقوق افراد قانون شکن و مخل نظم و امنیت کردند.

 

وی همچنین با اشاره به نظر مراجع تقلید در خصوص جریانات معارض با حجاب که اقدامات هنجار شکنانه عده‌ای فریب خورده را مربوط به حریم خصوصی افراد می‌دانند گفت: بی حجابی در ملاء عام، حریم و زندگی خصوصی افراد نیست چرا که این اقدام در صحنه اجتماع عملی خلاف قانون است.

 

خطیب جمعه محلات با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان و تبیین مجدد اهداف انقلاب بیان کرد: زمانی که عده‌ای با سخنان و اقدامات خود با اهداف اصلی انقلاب اسلامی مخالفت می‌کنند این به معنی برگشت به عقب و ارتجاع است و این امر در انقلاب اسلامی که باید همیشه رو به پیشرفت و حرکت باشد قابل قبول نیست.

 

حمایت از محرومان وظیفه‌ای همگانی است

 

ربانی همچنین با اشاره به قرارگیری در روزهای پایانی سال و ایام عید نوروز و سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی(ره) برای حمایت از محرومان و مستضعفان گفت: حمایت از محرومان و مستضعفان یک وظیفه همگانی برای آحاد مردم و مسئولین است و در این ایام خاص هر کسی باید در حد توان خود برای کمک به محرومان و مستضعفان تلاش کند.

 

حمایت همه جانبه از تروریست‌های سوری مانع پیروزی مسلمانان در سرزمین‌های اشغالی نیست

 

امام جمعه محلات در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تلاش‌های سعودی آمریکایی برای تقویت تروریست‌ها در خاک سوریه خاطر نشان کرد: سعودی‌ها، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به خاطر پرداخت هزینه‌های گزاف در مدت جنگ در سوریه برای حمایت از تروریست‌ها، امروز نیز از اقدامات خود دست بردار نیستند و با وجود شکست‌های فراوان بازهم با حمایت همه جانبه از تروریست‌های سوری برای پیروزی در سوریه دست و پا می‌زنند و به لطف خدا طبق وعده مقام معظم رهبری مسلمانان به زودی نماز را در قدس برپا خواهند کرد.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, امام جمعه محلات, هنجار شکنی, بی حجابی در ملاء عام, انقلاب اسلامی, اهداف انقلاب, مهدی ربانی, خطیب جمعه محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *