وزیر صنعت، معدن و تجارت در محلات مطرح کرد؛

صنایع سنگ نیازمند نوسازی است/پرداخت تسهیلات یارانه دار برای واحدهای صنعتی در سال آینده

19 بهمن 1396 کد خبر : 9886110825 | بازدید : 2019

صبح محلات_وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:با حمایت خانه ملت منابع مناسبی در حوزه فنی و اقتصادی صنعت برای سال آتی دیده شده است و پرداخت اعتبارات یارانه دار برای نوسازی صنعت کلید خواهد خورد.

  

به گزارش خبرنگار صبح محلات، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه سفر به شهرستان محلات و بازدید از یک واحد فراوری سنگ این شهرستان در جمع خبرنگاران گفت: محلات مهد شکوفایی سنگ ایران است، ۶۰ درصد سنگ تراورتن ایران در منطقه محلات وجود دارد و محلات امروز به مرکزی برای فراوری سنگ‌ها در ایران تبدیل شده است.

 

وی ادامه داد: امیدواریم با رونق صادرات در بازارهای جهانی و آغاز حرکت جدی در حوزه ساخت و ساز در داخل با تمهیدات دولت شاهد شکوفایی این صنعت ارزشمند در آینده‌ای نزدیک باشیم.

 

شریعتمداری، صنعت سنگ و معدن را صنعتی اشتغال‌زا معرفی و بیان کرد: این صنعت موانع و مشکلاتی را در سر راه خود دارد که مهمترین آنها ایجاد شهرکی صنعتی با استفاده از برخی توانایی‌های مناطق ویژه و مشکلات مالیاتی و قرارگیری در مناطق حفاظت شده است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با وجود اهمیت محیط زیست می‌توان گام‌هایی با استاندارهای بین المللی و به صورت دوستدار محیط زیست در راستای حل مشکلات معدنی در سطح کشور برداشت.

 

وی همچنین تصریح کرد: در بحث جرایم مالیاتی نیز مشکلاتی وجود دارد و به زودی با وزیر اقتصاد و دارایی در این خصوص جلسه‌ای خواهم داشت و در این جلسه‌ مشترک تلاش خواهیم کرد مشکلات را برطرف کنیم.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خاتمه با اشاره به برخی برنامه ریزی‌های انجام شده برای حل مشکلات واحدهای صنعتی در سال آینده بیان کرد: در سال آینده با توجه به مصوبات مجلس، منابع لازم برای حمایت از صادرات و جوایز هدفمند صادراتی برای بدست آوردن بازارهای صادراتی در دسترس خواهد بود و در صورت موافقت مجلس مبالغی تحت عنوان کمک‌های فنی و اقتصادی برای پرداخت تسهیلات یارانه دار سیستم بانکی برای نو سازی واحدهای صنعتی کشور فراهم خواهد شد چرا که این صنعت نیازمند به نو سازی در آینده‌ای نزدیک است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز در حاشیه سفر به استان مرکزی در سفری کوتاه به شهرستان محلات از یک واحد فراوری سنگ و مجموعه نمایشگاه بین‌المللی سنگ نیم‌ور بازدید و در گفتگو با نماینده شهرستان محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از فعالان صنعتی و اقتصادی با مشکلات و موانع موجود در توسعه صنعتی آشنا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, وزیر صنعت معدن و تجارت, شریعتمداری, صنایع سنگ, نوسازی واحدهای صنعتی, مشوق های صادراتی, شهرستان محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *