سی‌و‌ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی برگزار شد

10 بهمن 1396 کد خبر : 9886110777 | بازدید : 2491

صبح محلات_مرحله شهرستانی سی‌و‌ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی محلات در کانون فرهنگی شهید چمران برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حامد رجبعلی معاون پرورشی و تربیت بدنی گفت: در این دوره از مسابقات که در کانون فرهنگی شهید چمران برگزار شد، ۳۵۰ دانش‌آموز شرکت کردند که از این تعداد ۱۵۴ دانش آموز دختر و ۱۹۶ دانش‌آموز پسر بودند.

 

 رجبعلی افزود این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ قرآنی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزار می‌شود. وی ادامه داد آشنایی با مفاهیم بلند قرآنی، اُنس دانش‌آموزان با قرآن و اهل بیت (ع) و ترویج مبانی دینی از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقات می باشد و نفرات برتر هر رشته از مسابقات منطقه به مرحله استانی راه می یابند.

 

لیلا بهرامبیگی کارشناس قرآن، عترت و اقامه نماز در تشریح جزئیات این مسابقات گفت: در رشته قرائت تحقیق ۱۶ دختر و ۱۵ پسر، در رشته قرائت ترتیل ۱۰ دختر و ۱۰ پسر، در رشته حفظ ۶ دختر و ۱۳ پسر و در رشته انشاء نماز ۲۷ دختر و ۲۲ پسر شرکت کردند.

 

وی ادامه داد: همچنین در رشته احکام ۳۱ دختر و ۲۷ پسر، در رشته نهج‌البلاغه ۱۹ دختر و ۲۴پسر، در رشته صحیفه سجادیه ۲۲دختر و ۲۲ پسر، در رشته تفسیر ۱۵ دختر و ۱۹ پسر با یکدیگر رقابت کردند.

 

بهرامبیگی تصریح کرد: رشته اذان و مداحی ویژه پسران برگزار شد که به ترتیب ۲۵ و ۲۳ نفر شرکت کننده داشت. نتایج این مسابقات همزمان با ایام الله فجر اعلام خواهد شد.

 

مسابقات فرهنگیان در چهار رشته حفظ قرآن، قرائت قرآن، روش تدریس احکام و نهج البلاغه از امروز آغاز می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, آموزش و پرورش محلات, مسابقات قرآن و عترت دانش آموزشی, نماز, اذان, مفاهیم قرآن

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *