انتقاد سلیمی نسبت به عدم اشاره به جداول و ردیف‌های بودجه در گزارش کمیسیون تلفیق/ تاکید لاریجانی بر لزوم ارائه جزئیات لایحه بودجه به نمایندگان

1 بهمن 1396 کد خبر : 9886110747 | بازدید : 302

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده محلات و دلیجان در مجلس که خواستار ارائه گزارش کامل کمیسیون تلفیق شامل جداول و ردیف‌های بودجه شده بود، از این کمیسیون خواست که نسبت به ارائه جزئیات لایحه بودجه به نمایندگان اقدام شود.

 

به گزارش صبح محلات به نقل از ایلنا، رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده محلات و دلیجان در مجلس که خواستار ارائه گزارش کامل کمیسیون تلفیق شامل جداول و ردیف‌های بودجه شده بود، از این کمیسیون خواست که نسبت به ارائه جزئیات لایحه بودجه به نمایندگان اقدام شود.علیرضا سلیمی در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۵۲ قانون اساسی اعلام کرد: گزارشی که کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ به نمایندگان ارائه کرده، صرفاً درباره تبصره‌ها بوده و درباره جداول و ردیف‌ها گزارشی به نمایندگان ارائه نشده است.

 

Image result for ‫سلیمی+لاریجانی‬‎

 

وی افزود: متاسفانه گزارشی درباره بودجه شرکت‌ها نیز ارائه نشده است. این در حالی است که در نهایت تمامی ردیف‌ها و جداول با هم در صحن علنی یک‌جا به رای گذاشته می‌شود و امکان بررسی جزئیات جداول نیست.

 

علی لاریجانی در پاسخ به اخطار قانون اساسی این نماینده اصولگرای محلات اعلام کرد: تمامی نمایندگان می‌توانند درباره ردیف‌ها و جداول در کمیسیون، کمیسیون تلفیق یا صحن علنی نظر دهند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه باید گزارش مربوط به جدوال و ردیف‌‎های بودجه را نیز ارائه کند.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, علیرضا سلیمی, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, تذکر, رئیس مجلس, لایحه بودجه

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *