مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی:

کاهش ۸۰ درصدی بارندگی در استان مرکزی/طرح مطالعاتی آبرسانی به شهر فرمهین در انتظار تامین اعتبار

24 دی 1396 کد خبر : 9886110699 | بازدید : 2647

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: میزان بارش‌ های استان امسال نسبت به مدت مشابه ۸۰ درصد کاهش دارد و طی سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است و این مسئله نگران کننده است.

 

به گزارش صبح محلات؛ عزت اله آمره ای، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به کاهش بارندگی گفت: متاسفانه میزان بارندگی در استان مرکزی کاهش چشمگیری داشته است.

 

وی افزود: متوسط بارش‌های استان امسال تاکنون ۲۰ میلی‌متر است و میزان بارش‌های استان در سال گذشته و در همین مدت ۱۰۳ میلی متر بوده است.

 

آمره ای اظهار کرد: میزان بارش‌ های استان امسال نسبت به مدت مشابه ۸۰ درصد کاهش دارد و  طی سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده که این مسئله نگران کننده است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی با اشاره به عدم کاهش حجم آب ذخیره شده در سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: با وجود کاهش میزان بارش‌ ها، مدیریت مخزن سد و رودخانه‌ های ورودی به سدها این حجم آب کاهش نداشته است.

 

وی افزود: حدود ۲۳۰ میلیون متر مکعب کسری مخزن متوسط سالانه دشت‌های استان است و باید جلوگیری از هدررفت آب بخش کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.

 

آمره ای اظهار کرد: به کشاورزان توصیه می شود که در این فصل از روشن کردن چاه های آب بخصوص چاه های آب دو منظوره و پرورش ماهی خودداری کنند، در کشت بهاره سال جدید از کشت های آب بر پرهیز شود.

 

وی بیان کرد: اعتبارت خوبی در بخش مکانیزاسیون سیستم آبیاری بخش کشاورزی درنظر گرفته شده است. ترغیب کشاورزان به استفاده از سیستم های آبیاری نوین می تواند در کاهش هدررفت آب تاثیرگذار باشد.

 

طرح مطالعاتی آبرسانی شهر فرمهین در انتظار تامین اعتبار

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی با اشاره به طرح مطالعاتی آبرسانی شهر فرمهین گفت: طرح مطالعاتی این پروژه انجام شده است و امیدواریم اعتبارات ردیف ملی با مساعدت نماینده برای اجرای این طرح در نظر گرفته شود و یا از محل اعتبارات استانی تامین اعتبار شود.

 

وی بیان کرد: اختصاص ۱۶ متر مکعب آب به ۲ مرکز دامداری در این شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت و با رای کمیسیون این موضوع موافقت شد و این دو مرکز دامداری می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

 

انتهای پیام/ک
تگها: صبح محلات, کاهش منابع آبی, استان مرکزی, سفره های زیر زمینی آب, آبهای زیر زمینی

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات