خطیب جمعه محلات:

بصیرت؛ تنها راه جلوگیری از بروز فتنه‌ها/آتش زدن درب مسجد بیانگر عجز دشمنان است

8 دی 1396 کد خبر : 9886110617 | بازدید : 5945

صبح محلات_امام جمعه محلات راه جلوگیری از فتنه‌ها را بصیرت دانست و گفت: اگر بصیرت در جامعه زیاد شود دیگر دشمنان نمی‌توانند از کسی سوء استفاده کنند.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه شهر محلات، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر محلات با اشاره به قرارگیری در آستانه ۹ دی ماه روز بصیرت و میثاق با ولایت گفت: فتنه در هوا و هوس و مطامع دنیوی ریشه دارد و هزینه های زیادی برای مردم ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: فتنه فضایی غبار آلود ایجاد می‌کند که در آن شناخت حق از باطل بسیار مشکل است و عده‌ای معاند اسلام با سوء استفاده از این فرصت بیشترین بهره را برای ضربه زدن به اسلام می‌برند.

 

 

فتنه از هوا و هوس به پا می‌شود و استکبار در آتش آن می دمد

ربانی با اشاره به برخی تعابیر حضرت علی(ع) در خصوص فتنه بیان کرد: آتش فتنه برای هوا و هوس به پا می‌شود و سپس دشمنان از آن سوء استفاده می‌کنند و در فتنه ۸۸ نیز زمانی که آتش فتنه با هوا و هوس و البته نقشه استکبار روشن شد با دمیدن استکبار شعله‌های آتش افروخته‌تر شد تا جایی که اختیار از دست روشن کنندگان آتش فتنه خارج شد.

امام جمعه محلات همچنین افزود: امروز نیز اگر کسی از روی جهل آتش فتنه‌ای را روشن کند باید بداند دیگر خودش امکان خاموش کردن آن را ندارد چرا که استکبار در آن خواهد دمید. استکبار تنها به دنبال سوء استفاده از فرصت‌ها برای ضربه زدن به اسلام و جمهوری اسلامی است.

خطیب جمعه محلات، راه جلوگیری از فتنه‌ها را بصیرت دانست و گفت: با روشن شدن آتش فتنه، شیطان با چیره شدن بر افراد راه بازگشت آنها را خواهد بست. تنها راه جلوگیری از فتنه‌ها بصیرت است و اگر بصیرت در جامعه زیاد شود دیگر دشمنان نمی‌توانند از کسی سوء استفاده کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از راه های چیره شدن بر فتنه‌ها حضور مردم در صحنه‌های مختلف است و این از تجربیات بدست آمده نظام در فتنه ۷۸ و ۸۸ است که با آموزهای دینی ما نیز منطبق است.

ربانی با اشاره به عدم توبه کسانی که در فتنه ۸۸ برای کشور و نظام هزینه سازی کردند گفت: امروز عده‌ای به دنبال رفع حصر سران فتنه هستند و آن را با صدر اسلام و عفو مشرکین پس از فتح مکه مقایسه می‌کنند در حالی که مشرکین پس از ورود اسلام به مکه از گناهان گذشته خود توبه کردند و اگر سران فتنه از گناه خود توبه کنند و از ملت عذر خواهی کنند حتما عفو نظام اسلامی نیز شامل حال آنها خواهد شد.

 

آتش زدن درب مسجد نشان دهنده ترس و عجز دشمنان است

امام جمعه محلات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه آتش زدن درب مسجد القائم(عج) شهر محلات گفت: انجام این کار نشان دهنده عجز و ناتوانی دشمن در مقابله با امت مسلمان و به خاطر شکست از ملت ایران در عرصه‌های مختلف و ناامیدی برای تسلط مجدد بر کشور و ملت ایران است.

وی افزود: چنین حرکات عاجزانه و مذبوحانه نشان دهنده ترس دشمنان است.

ربانی اظهار کرد: ماهیت اصلی دشمنان ما ضدیت با دین است و در فتنه ۸۸ نیز با حمله به مساجد و دستگاه امام حسین(ع)، ماهیت ضد دینی خود را نشان دادند که چنین اقداماتی از سر عجز و ناتوانی است.

 

دروغ سازی و بزرگنمایی مشکلات از ترفندهای دشمنان برای ضربه به نظام است

خطیب جمعه محلات با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: مهمترین نقشه دشمن ناامید کردن مردم از کشور و نظام است و در این راستا از هتک حرمت در فضای مجازی نیز دست بردار نیستند.

ربانی ادامه داد: دشمن با شایعات و دروغ‌های طراحی شده در اتاق‌های فکر خود در صدد تاثیر گذاری بر جامعه است و متاسفانه عده‌ای نا آگاه در داخل کشور نیز بدون توجه به منشاء چنین پیام‌هایی آنها را باور و در فضای مجازی بازنشر می‌کنند.

وی، آمارسازی دروغ و بزرگنمایی مشکلات را ازجمله کارهای دشمنان برای ضربه زدن به نظام دانست و اظهار کرد: متاسفانه امروز افرادی که عمدتا خود روزی دارای مسئولیت نیز بوده‌اند مرتکب این اشتباه می‌شوند.

 

هیچ نقشی در تغییر مدیران ندارم

امام جمعه محلات در خاتمه با اشاره به انتصابات جدید و تغییر مدیران در سطح شهرستان خاطر نشان کرد: بنده به عنوان امام جمعه هیچ نقشی در تغییر مدیران ندارم ولی گاها برخی شایعه می‌کنند که امام جمعه اجازه انتصاب برخی افراد را نمی‌دهد و هر مسئولی وارد شهر شود به خاطر منافع مردم با او همکاری می‌کنم.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, خطبه های نماز جمعه محلات, نماز جمعه محلات, امام جمعه محلات, فتنه 88, حماسه 9 دی, آتش زدن درب مسجد

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *