سردار کریمی؛

حماسه ۹ دی نتیجه بصیرت مردم و راهبری مقام معظم رهبری بود

8 دی 1396 کد خبر : 9886110615 | بازدید : 3540

صبح محلات_فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: در ۹ دی سال ۸۸ مردم با تبعیت از رهبری بر دشمنان پیروز شدند و آتش فتنه را خاموش کردند.

  

به گزارش خبرنگار صبح محلات، محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، شب گذشته در جمع مردم شهر نیم ور از توابع شهرستان محلات در ویژه برنامه حماسه ۹ دی گفت: انقلاب اسلامی زمینه تولید فرصت‌ها از دل تهدیدها را برای امت اسلامی فراهم کرد و ملت ما به برکت اسلام و بصیرت دینی و رهبران دینی توانست تهدیدات دشمن را به فرصت‌هایی برای پیش روندگی انقلاب اسلامی تبدیل کند و همچنان شاهد هستیم انقلاب، با نشاط و روحیه بیشتر رو به جلو حرکت می کند.

وی ادامه داد: فتنه ۸۸ یکی از تهدیدات دشمن برای جلوگیری از حرکت انقلاب بود که اگر حضور پر شور مردم در ۹ دی نبود کار انقلاب تمام می‌شد ولی مردم با حضور خود در صحنه، تهدید را تبدیل به فرصت و جایگاه انقلاب اسلامی را محکم تر کردند.

کریمی، با اشاره به تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای دین و به رهبری یک عالم دینی به دست مردم پس از سقوط رژیم پهلوی اظهار کرد: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی کیان اردوی غرب و شرق را به لرزه در آورد و امام خمینی(ره) موفق شد بعد از ۱۴۰۰ سال حکومتی با محوریت اسلام ناب محمدی پایه گذاری کند.

فرمانده سپاه روح الله ادامه داد: امریکا و استکبار جهانی از بصیر و آگاهی ملت ایران هراس دارند چرا که موشک، انرژی هسته و دیگر علوم و منابع موجود در ایران در دیگر کشورها هم یافت می‌شود ولی ملت ما با بهره گیری از بصیرت توانسته از تهدیدات، برای نوسازی و گسترش کشور در زمینه‌های مختلف استفاده و موفقیت‌های چشم گیری نیز کسب کند و اگر دشمنی و سنگ اندازی های معاندین نظام نبود قطعا امروز کشور ما در اوج قله پیشرفت قرار داشت.

وی تصریح کرد: تنها جرم کشور و حکومت ما از نظر استکبار جهانی حرکت به سمت خدا و حکومت و جامعه دینی است و از همین رو دشمنان با مخالفت می‌کنند و از روز اول پیروزی انقلاب در حال سنگ اندازی هستند چرا که اگر انقلاب اسلامی به یک الگو تبدیل شود دیگر امکانی برای چپاول منابع جهانی توسط استکبار جهانی وجود نخواهد داشت و همین امر باعث شد دشمنان با ترس از جایگاه علمی کشور به اقدامات انحرافی همانند ترور دانشمندان هسته‌ای روی بیاورند.

 

ملت ما موفق شد تحقیر ۲۰۰ ساله استکبار را پایان دهد

کریمی در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای عقب نگه داشتن ملت ایران در طول دوران پهلوی و تحقیر ایران گفت: در طول ۲۰۰ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما از طرف استکبار به روش‌های مختلف از جمله قراردادهای ننگین و تصویب قوانینی همچون کاپیتولاسیون تحقیر شده بود و با انقلاب اسلامی ملت ایران به تحقیرها پاسخ دادند و همین امر زمینه موفقیت در جنبه‌های مختلف کشور را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: اگر قانون اساسی با مبانی دینی به عنوان یک اصل و به درستی اجرا شود شاهد معضلات و مشکلات در کشور نخواهیم بود و اگر امروز شاهد چالش‌ها و فساد در کشور هستیم تنها دلیل آن قانون گریزی است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود به روشنی اعلام کردند کسانی که خود روزی در صدر حکومت بوده‌اند و به درستی به وظایف خود عمل نکرده‌اند امروز حق ندارند و نمی‌توانند مابقی اجزای حکومت را محکوم کنند چراکه خود نیز در انجام وظایفشان کوتاهی کرده‌اند.

کریمی ادامه داد: انقلاب دارای ۵ افق، انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و امت اسلامی است و در حال حاضر به فرموده مقام معظم رهبری انقلاب ما در مرحله سوم یعنی تشکیل دولت اسلامی که شامل تمامی سه قوه و نهادها و دستگاه‌های اجرایی است با مشکلات مواجه شده است و برای بهره مندی از دولت اسلامی باید در این بخش خود را تقویت کنیم و دولتی تشکیل دهیم که در همه ابعاد آن اسلامی باشد.

وی با اشاره به انجام وظیفه از طرف مردم در طول ۴۰ سال انقلاب گفت: مردم ایران در طول ۴۰ سال عمر انقلاب با حضور در انتخابات‌ها و شرکت در جنگ هشت ساله تحمیلی و دیگر صحنه‌های حساس و حیاتی به وظیفه دینی و انقلابی خود عمل کرده‌اند و عمده مشکل امروز کشور ما قانون گریزانی است که خود مسئول اجرای قانون اند.

کریمی تاکید کرد: اگر موفق به تشکیل دولت اسلامی و در امتداد آن جامعه اسلامی و در نهایت امت اسلامی شویم به موفقیت رسیده‌ایم و دشمنان نیز برای مقابله با تشکیل دولت، جامعه و امت اسلامی در حال فعالیت هستند.

 

فتنه زمینه انحراف جامعه را فراهم خواهد کرد

فرمانده سپاه روح الله در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از اقدامات