سردار کریمی؛

حماسه ۹ دی نتیجه بصیرت مردم و راهبری مقام معظم رهبری بود

8 دی 1396 کد خبر : 9886110615 | بازدید : 3771

صبح محلات_فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: در ۹ دی سال ۸۸ مردم با تبعیت از رهبری بر دشمنان پیروز شدند و آتش فتنه را خاموش کردند.

  

به گزارش خبرنگار صبح محلات، محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، شب گذشته در جمع مردم شهر نیم ور از توابع شهرستان محلات در ویژه برنامه حماسه ۹ دی گفت: انقلاب اسلامی زمینه تولید فرصت‌ها از دل تهدیدها را برای امت اسلامی فراهم کرد و ملت ما به برکت اسلام و بصیرت دینی و رهبران دینی توانست تهدیدات دشمن را به فرصت‌هایی برای پیش روندگی انقلاب اسلامی تبدیل کند و همچنان شاهد هستیم انقلاب، با نشاط و روحیه بیشتر رو به جلو حرکت می کند.

وی ادامه داد: فتنه ۸۸ یکی از تهدیدات دشمن برای جلوگیری از حرکت انقلاب بود که اگر حضور پر شور مردم در ۹ دی نبود کار انقلاب تمام می‌شد ولی مردم با حضور خود در صحنه، تهدید را تبدیل به فرصت و جایگاه انقلاب اسلامی را محکم تر کردند.

کریمی، با اشاره به تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای دین و به رهبری یک عالم دینی به دست مردم پس از سقوط رژیم پهلوی اظهار کرد: انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی کیان اردوی غرب و شرق را به لرزه در آورد و امام خمینی(ره) موفق شد بعد از ۱۴۰۰ سال حکومتی با محوریت اسلام ناب محمدی پایه گذاری کند.

فرمانده سپاه روح الله ادامه داد: امریکا و استکبار جهانی از بصیر و آگاهی ملت ایران هراس دارند چرا که موشک، انرژی هسته و دیگر علوم و منابع موجود در ایران در دیگر کشورها هم یافت می‌شود ولی ملت ما با بهره گیری از بصیرت توانسته از تهدیدات، برای نوسازی و گسترش کشور در زمینه‌های مختلف استفاده و موفقیت‌های چشم گیری نیز کسب کند و اگر دشمنی و سنگ اندازی های معاندین نظام نبود قطعا امروز کشور ما در اوج قله پیشرفت قرار داشت.

وی تصریح کرد: تنها جرم کشور و حکومت ما از نظر استکبار جهانی حرکت به سمت خدا و حکومت و جامعه دینی است و از همین رو دشمنان با مخالفت می‌کنند و از روز اول پیروزی انقلاب در حال سنگ اندازی هستند چرا که اگر انقلاب اسلامی به یک الگو تبدیل شود دیگر امکانی برای چپاول منابع جهانی توسط استکبار جهانی وجود نخواهد داشت و همین امر باعث شد دشمنان با ترس از جایگاه علمی کشور به اقدامات انحرافی همانند ترور دانشمندان هسته‌ای روی بیاورند.

 

ملت ما موفق شد تحقیر ۲۰۰ ساله استکبار را پایان دهد

کریمی در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای عقب نگه داشتن ملت ایران در طول دوران پهلوی و تحقیر ایران گفت: در طول ۲۰۰ سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ما از طرف استکبار به روش‌های مختلف از جمله قراردادهای ننگین و تصویب قوانینی همچون کاپیتولاسیون تحقیر شده بود و با انقلاب اسلامی ملت ایران به تحقیرها پاسخ دادند و همین امر زمینه موفقیت در جنبه‌های مختلف کشور را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: اگر قانون اساسی با مبانی دینی به عنوان یک اصل و به درستی اجرا شود شاهد معضلات و مشکلات در کشور نخواهیم بود و اگر امروز شاهد چالش‌ها و فساد در کشور هستیم تنها دلیل آن قانون گریزی است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود به روشنی اعلام کردند کسانی که خود روزی در صدر حکومت بوده‌اند و به درستی به وظایف خود عمل نکرده‌اند امروز حق ندارند و نمی‌توانند مابقی اجزای حکومت را محکوم کنند چراکه خود نیز در انجام وظایفشان کوتاهی کرده‌اند.

کریمی ادامه داد: انقلاب دارای ۵ افق، انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و امت اسلامی است و در حال حاضر به فرموده مقام معظم رهبری انقلاب ما در مرحله سوم یعنی تشکیل دولت اسلامی که شامل تمامی سه قوه و نهادها و دستگاه‌های اجرایی است با مشکلات مواجه شده است و برای بهره مندی از دولت اسلامی باید در این بخش خود را تقویت کنیم و دولتی تشکیل دهیم که در همه ابعاد آن اسلامی باشد.

وی با اشاره به انجام وظیفه از طرف مردم در طول ۴۰ سال انقلاب گفت: مردم ایران در طول ۴۰ سال عمر انقلاب با حضور در انتخابات‌ها و شرکت در جنگ هشت ساله تحمیلی و دیگر صحنه‌های حساس و حیاتی به وظیفه دینی و انقلابی خود عمل کرده‌اند و عمده مشکل امروز کشور ما قانون گریزانی است که خود مسئول اجرای قانون اند.

کریمی تاکید کرد: اگر موفق به تشکیل دولت اسلامی و در امتداد آن جامعه اسلامی و در نهایت امت اسلامی شویم به موفقیت رسیده‌ایم و دشمنان نیز برای مقابله با تشکیل دولت، جامعه و امت اسلامی در حال فعالیت هستند.

 

فتنه زمینه انحراف جامعه را فراهم خواهد کرد

فرمانده سپاه روح الله در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از اقدامات دشمن برای سنگ اندازی در مقابل جمهوری اسلامی گفت: واژه فتنه بیش از ۳۰ بار در قرآن تکرار شده و در سخنان پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز به خوبی تبیین شده است و به استناد قرآن بزرگترین فتنه قتل است و فتنه خود از قتل نیز بزرگتر است چرا که فتنه می‌تواند یک امت را گمراه و از مسیر اصلی خود خارج کند و همه باید بدانند برخی انحرافات می‌تواند دنباله دار نیز باشد همانند برخی انحرافات امروز جامعه اسلامی که ریشه آن به صدر اسلام و زمان وفات پیامبر(ص) باز می‌گردد.

وی افزود: بر اساس سنت، همه مردم و امت‌ها آزمایش خواهند شد و اگر به تحولات تاریخی خود نگاه کنیم چند اصل را خواهیم دید و یکی از مهمترین این اصول قانون مند بودن این مسیر است و فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی در همین مسیر قانونی و فرازمانی قرار گرفته و بیان سرنوشت قوم‌های مختلف در قرآن برای درس گرفتن از سرنوشت آنها است.

کریمی با اشاره به نقش آفرینی انسان در ساختن این تحولات گفت: خداوند پیروزی را شرطی آفریده و آن را وابسته به عمل انسان‌ها می‌داند و همه باید بدانیم هیچ گریزی از آزمایش نیست و افراد حتی با نعمت‌های الهی نیز آزمایش و بر این اساس پالایش شده و در نهایت چهره واقعی آنها نمایان خواهد شد.

 

پیامدهای مثبت و منفی فتنه و فتنه گری

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود فتنه و فتنه‌گری را دارای پیامدهای مثبت و منفی معرفی و بیان کرد: یکی از ابعاد منفی فتنه جری کردن دشمنان برای فشار بر کشور است و در فتنه ۸۸ و ۷۸ عده‌ای در داخل کشور به دشمنان پیام دادند که با فشار بر کشور می‌توانند جمهوری اسلامی را از مسیر اصلی منحرف کنند و بر همین اساس دشمن چند ماه پس از اطلاع از شکست فتنه، فشار و تحریم‌های خود را افزایش داد.

وی، برپایی پرچم‌های متعدد برای انحراف افراد و ایجاد شبهه را دیگر پیامدهای منفی فتنه معرفی و بیان کرد: دشمن با استفاده از نفوذی‌های خود پس از فتنه ۷۸ برنامه ریزی و زمینه سازی برای فتنه ۸۸ را در دستور کار قرار داد و پس از فتنه ۸۸ نیز برنامه ریزی برای فتنه بعدی را آغاز کرده و در صورت فراهم شدن زمینه قطعا مجددا اقدام خواهد کرد.

کریمی همچنین نمایان شدن ظرفیت نظام و حکومت و مردم، جدا سازی مرزهای دوست و دشمن، پختگی اجتماعی و سیاسی مردم و افزایش تجربیات و به فعلیت رسیدن استعدادهای مردمی را از جمله پیامدهای مثبت فتنه معرفی و گفت: مهمترین پیامد فتنه‌ها باور کردن و درک حقانیت سخنان رهبری در خصوص ناتو و شبیخون فرهنگی توسط مردم و جدا سازی کامل مردم از راه دشمنان و راه باطل بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تنها دلیل تلاش دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی را، ناکارآمد معرفی کردن تفکرات امام(ره) دانست و گفت: نفوذی‌های دشمن امروز موفق شده‌اند عده‌ای را با خود همراه و از مسیر اصلی اسلام و انقلاب منحرف کنند و همان هایی که کشور و نظام را منحرف کرده‌اند امروز طلب کار هستند.

فرمانده سپاه روح الله تصریح کرد: البته باید قبول کنیم در برخی ابعاد انقلاب اسلامی هنوز موفق نشده‌ایم و نمونه بارز آن تربیت مدیر در دنشگاه‌ها با متون و متدهای غربی است که با چنین روش‌هایی نمی توان مدیر اسلامی تربیت کرد.

وی ادامه داد: تربیت یافتگان غربی در کشورهای اسلامی گاها حتی در بالاترین مدارج مسئولیت قرار می‌گیرند و جامعه را به انحراف می‌کشند و این متد و روش تا کنون به علت بصیرت موجود در مردم ایران هنوز در ایران موفق نبوده است.

فرمانده سپاه روح الله، یکی از دلایل موفقیت مردم در حماسه ۹ دی را راهبری توسط مقام معظم رهبری عنوان و افزود: همان طور که امام(ره) محرم و صفر را زنده نگه دارنده اسلام معرفی کردند در عاشورای سال ۸۸ و پس از تعرض عده‌ای به مساجد و تکایای عزاداری، تیر خلاصی بر پیکر فتنه گران اصابت کرد و فتنه گران دشمنی خود با مبانی دینی را نمایان کردند.

کریمی افزود: مردم پس از ۸ ماه صبر، پس از حمله دشمنان به تکایای عزاداری سید الشهداء به خیایان آمدند و انقلاب را حفظ کردند و در حالی که عده ای قصد حمله به نهاد ریاست جمهوری و بیت رهبری را داشتند خود مردم با دست خالی در کوچه‌های منتهی به نهاد ریاست جمهوری و بیت رهبری حاضر شدند و اگر مردم نبودند قطعا نیروهای نظامی نیز موفق نمی‌شدند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در خاتمه گوش به فرمان رهبری بودن را یک اصل اساسی در نظام جمهوری اسلامی معرفی و خاطر نشان کرد: همانطور که در ۹ دی ۸۸ مردم با تبعیت از رهبری بر دشمنان پیروز شدند، زمانی که دشمنان از رفتن بشار اسد در سوریه سخن می‌گفتند مردم با حضور پر شور در جبهه مقاومت اجازه ندادند دشمن به اهداف خود برسند و این گوش به فرمان رهبری بودن نقشه های دشمن را ناکام گذاشته است.

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, شهرستان محلات, شهر نیم ور, حماسه 9 دی, فتنه 88, مسئولین نظام, تربیت مدیر اسلامی, سردار کریمی, فرمانده سپاه روح الله

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *