در آیین تکریم ومعارفه سرپرست فرمانداری محلات عنوان شد؛

فرمانداران وظیفه هماهنگ کننده را بر عهده دارند/با باند بازی نمی‌توان در راستای پیشرفت گام برداشت

30 آذر 1396 کد خبر : 9886110584 | بازدید : 4809

صبح محلات_معاون سیاسی استاندار مرکزی گفت: وظیفه یک فرماندار، استاندار و وزیر کشور ایجاد هماهنگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، تحقق عملی امنیت و تکریم مردم است و در سایه توجه به این موضوعات زمینه پیشرفت کشور فراهم خواهد شد و با سیاسی بازی نمی‌توان در راستای پیشرفت گام برداشت.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، فتح اله حقیقی، معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی بعد از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه سرپرست فرمانداری محلات در جمع مدیران و مسئولین شهرستان محلات گفت: شهرستان محلات یکی شهرستان‌های ارزشمند در سطح استانی و ملی است چرا که مشارکت و هم افزایی مردم جایگاهی مناسبی به این شهرستان در سطح کشور داده است و این نشاندهنده تلاشگر بودن مردم این شهرستان است.

 

 

 

دشمنان به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی هستند

وی ادامه داد: زمانی که از اتحاد و هماهنگی صحبت می‌کنیم باید از خسارات عدم این وحدت وهماهنگی نیز بگوییم تا همه بدانند جهانیان امروز برای مقابله با جمهوری اسلامی به دنبال پرورش ایادی و استفاده از آنها در جنگ‌های نیابتی هستند و تلاش می‌کنند با نام اسلام به اسلام ضربه بزنند و تفرقه نیز بهترین حربه برای آنان است.

حقیقی در اشاره‌ای کوتاه به تهدیدات اقتصادی جمهوری اسلامی از طرف دشمنان گفت: کاهش شدید قیمت نفت و قفل شدن صادرات نتیجه اقدامات دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی بود ایران به برکت وحدتی مثال زندنی که امام راحل بانی آن شد و توانست در مقابل دشمن ایستادگی کند.

معاون سیاسی استاندار مرکزی افزود: تنها در سایه اتحاد می‌توان ایران را به کشوری موفق تبدیل کرد و همه باید بدانند در نظام اسلامی با دعواهای سیاسی و گروه و باند بازی نمی‌توان در راستای پیشرفت گام برداشت.

وی پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در عمل، تلاش در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی، تلاش در راستای تحقق عملی به امنیت و تکریم مردم را چهار وظیفه اصلی مسئولین عنوان و بیان کرد: بزرگترین وظیفه یک فرماندار، استاندار و وزیر کشور ایجاد هماهنگی برای محقق شدن این چهار موضوع مهم در سطح جامعه است.

حقیقی در خاتمه با اشاره به جدید الورود بودن خود در سطح استان گفت: به زودی با برنامه ریزی، یک روز در هر هفته را به موضوع حضور و جلسه با مسئولین شهرستان‌های مختلف صرف خواهم کرد تا بتوانیم با آشنایی بهتر و دقیق تر از قبل در خصوص مسائل جاری هر شهرستان تلاش کنیم.

وی همچنین در تذکری تلویحی به فرمانداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان محلات و شهرداری شهر محلات گفت: تصاویر شهدای نصب شده در ورودی شهر و پرچم‌های نصب شده در میادین شهر توسط شهردار قدیمی و رنگ پریده است و حتما باید بزودی اصلاح و تعویض شود.

 

 

نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی؛

سرپرست فرمانداری محلات را شخصی قانون دان، معتدل و عملگرا می‌دانم

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم در تقدیر از زینی وند فرماندار سابق محلات گفت: اقدامات خوب و زیر بنایی در زمان حضور زینی وند فرماندار سابق محلات در این شهر انجام شده و فرماندار سابق محلات توانست با ایجاد فضایی امن و آرام در شهر در راستای حل معضلات شهرستان حرکت کند و همین آرامش باعث جذب سرمایه گذار نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: درجلسات متعدد در دیدار با وزرا کمک‌های خوبی جذب شده که به روند توسعه شهر کمک خواهد کرد و این مسیر توسعه همراه با آرامش باید  در شهر ادامه پیدا کند.

سلیمی همچنین در معرفی «محمد کردی» سرپرست جدید فرمانداری محلات گفت: وی شخصی پیگیر و کاری است که در دلیجان تقریبا موفق شده تمامی جناح‌های سیاسی را با یکدیگر منسجم کند و می‌توان گفت در حال حاضر تمامی سلایق و جناح‌های سیاسی در کنار یکدیگر در شهر دلیجان در حال کار و فعالیت هستند.

این نماینده مجلس با انتقاد از عدم حصول شرایط انسجام و اتحاد بین جناح‌های سیاسی در شهرستان محلات گفت: فرماندار فعلی شهرستان دلیجان و سرپرست فرمانداری محلاتی شخصی قانون دان، معتدل و عملگرا  است و همین امر زمینه موفقیت ایشان را فراهم کرده است.

وی همچنین در اشاره‌ای کوتاه به اقدامات انجام شده در سطح شهرستان‌های محلات و دلیجان در طی سال‌های گذشته اظهار کرد: کارهایی انجام شده تا کنون بر اساس ظرفیت‌های موجود در سطح شهرستان بود باید تلاش کنیم تا از اقدامات صورت گرفته در راستای حل مشکلات استفاده کنیم.

 

استاندار فردی عملگرا ست که تا حدودی موفق به ایجاد آرامش در استان شده است

سلیمی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حضور استاندار مرکزی گفت: تا کنون استاندار را فردی عملگرا دیدم که تا حدودی موفق شده آرامشی در سطح استان ایجاد کند و به عنوان نماینده مردم برای مساعدت و کمک به مسئولین اعلام آمادگی میکنم چرا که کمک به مسئولین کمک به مردم است.

 

سرپرست جدید فرمانداری محلات؛

حل و فصل بخش عمده مشکلات شهرستان‌های محلات و دلیجان با بودجه‌های ملی

در ادامه این جلسه، محمد کردی، فرماندار دلیجان و سرپرست جدید فرمانداری محلات با اشاره به مسئولیت در 9 شهرستان و 6 حوزه انتخابیه طی 30 سال خدمت خود در استان مرکزی گفت: با قاطعیت می‌توانم بگویم نماینده این حوزه انتخابیه به جد در دیدار با وزرا و مسئولین عالی رتبه کشوری پیگیر حل مشکلات هر دو شهرستان هستند و در حال حاضر نیز به علت مشکلات بودجه‌ای در سطح استان این دو شهرستان با استفاده از بودجه های ملی در حال حل مشکلات خود هستند.

وی ادامه داد: با تلاش‌های حجت الاسلام سلیمی هر ماهه جلساتی با مدیران و وزرای دولت به منظور پیگیر مشکلات هر دو شهرستان برگزار می‌شود که نتیجه آن نیز حل برخی مشکلات در شهرستان با دستورات ویژه‌ی کشوری بوده است.

 

حامی دولت هستم و این امر نافی همکاری با دیگر مسئولین شهرستان نیست

کردی همچنین تصریح کرد: حامی دولت تدبیر و امید هستم و مواضع و دیدگاه‌های سیاسی شفافی نیز دارم ولی این موضوع نافی همکاری با دیگر مسئولین شهرستان برای کمک به منافع عمومی نیست و قطعا با وفاق و همدلی می‌توان مشکلات را حل کرد.

 

فرماندار سابق محلات؛

در تنش و التهاب هیچ خیری وجود ندارد

در بخش دیگری از این جلسه، علی زینی وند فرماندار سابق شهرستان محلات گفت: در مدت حضورم در شهرستان محلات تمام توانم را گذاشتم تا مشکلات این شهرستان حل شود و اگر نتیجه‌ای نیز حاصل شده قطعا با همکاری همه مسئولین شهرستان بوده است.

وی ادامه داد: در تنش، نا آرامی و التهاب هیچ خیری وجود ندارد و در یک مسئولیت سیاسی که وظیفه هماهنگ کننده را بر عهده دارد تصمیم گیری بسیار مهم است چرا که توانمندی برای کار منبعث از همه مسئولین است و کسی می‌تواند موفق باشد که که حلقه وصل بین تمامی مسئولین شود.

زینی وند با سخت ارزیابی کردن ایجاد تعامل بین گروه‌ها و جرایانات سیاسی اظهار کرد: تا حدودی ایجاد تعامل و انسجام بین گروه‌های سیاسی در شهر فراهم شده است.

 

نماینده شهرستان علاوه بر پیگیری جدی حل مشکلات در سطح ملی به آرامش شهرستان نیز کمک کرده است

فرماندار سابق محلات ضمن تشکر از ائمه جمعه شهرهای محلات و نیم ور بیان کرد: نماینده مردم در مجلس به جد در سطح ملی بسیار فعال و پیگیر حل مشکلات شهرستان بوده و به آرامش شهرستان نیز کمک کرده است.

وی با اشاره به کمک کار بودن نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی برای دولت با وجود اختلاف نظرهای سیاسی گفت: نمایندگان با ایجاد تنش و دعوا نمی‌توانند برای حوزه انتخابیه خود کار کنند و این در حالی است که حجت الاسلام سلیمی در بسیاری از کارهایی انجام شد در سطح شهرستان محلات و دلیجان بسیار فعال بوده است.

 

ایجاد 1000 شغل واقعی در محلات

زینی وند با اشاره به دستاوردهای حضورش در شهرستان محلات اظهار کرد: در یکی از جلسات اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار سابق در شهرستان محلات برگزار شد حداقل 1000 شغل واقعی ایجاد و با استفاده از دستورات ویژه استاندار سابق مسیر حل بسیاری از مشکلات اقتصادی شهرستان را هموار شد.

 

کارگروه اقتصاد مقومتی، سکویی برای پرش از بروکراسی‌های اداری

وی ادامه داد: جلست کارگروه اقتصاد مقومتی، سکویی برای پرش از بروکراسی‌های اداری است و به واسطه آشنایی با برخی از مشکلات شهرستان پیش از ورود به محلات تلاش کردم تا با تدابیر لازم این مشکلات و معضلات را حل و فصل کنم و امروز باید بگویم برخی از مشکلات به صورت کامل حل و برخی نیز تا حدودی کار اجرایی آن آغاز شده است.

 

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سنگ از آرزوهایم برای شهرستان محلات بود

فرماندار سابق محلات گفت: یکی آرزوهایم احداث منطقه ویژه اقتصادی سنگ بود که پیگیری‌های متعدد برای تحقق آن شد ولی هنوز محقق نشده است و امیدوارم با اخباری که جدیدا دریافت کرده‌ام این مجموعه ویژه اقتصادی نیز به زودی احداث شود.

زینی وند در همچنین خاطر نشان کرد: محلات شهرستانی با قدمت و فرهنگ است و قطعا حضورم در این شهرستان یک رزومه خوب خواهد بود چرا که عملکرد‌ها و نقاط ضعف مدیران به واسطه ملی بودن این شهر به خوبی دیده می‌شود.

 

رئیس شورای اسلامی شهر محلات؛

مهمترین دستاورد فرماندار سابق برای شهرستان محلات اشتغال بود

غلامعلی یارمحمدی، رئیس شورای اسلامی شهر محلات نیز به نمایندگی از اعضای شورای اداری شهرستان محلات ضمن تقدیر از تلاش‌های علی زینی وند فرماندار سابق شهرستان محلات و خیر مقدم به محمد کردی سرپرست فرمانداری محلات گفت: در نظام جمهوری اسلامی خدمت به مردم موهبتی الهی و آزمونی برای مسیولین است.

وی با اشاره به حسن خلق و اخلاق پسندیده فرماندار سابق محلات اظهار کرد: زینی وند در مدت حضور در شهرستانبا اخلاق پسندیده و تلاش شبانه روزی در راستای توسعه‌ی این شهرستان گام برداشت و بهترین دستاورد وی در مدت حضور در شهرستان محلات ایجاد اشتغال در این شهرستان بود.

علی زینی وند پس از 13 ماه حضور در جایگاه فرمانداری شهرستان محلات، 27 آذر ماه با انتصاب به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد از طرف محمود زمانی قمی استاندار فعلی استان یزد و استاندار سابق مرکزی محلات را به مقصد یزد ترک و از زمان روی کار آمدن حسن روحانی در دولت یازدهم تا کنون غلامعلی یارمحمدی، سیداحمد سجادی و علی زینی وند هرکدام به ترتیب به مدت 13، 26 و 13 ماه در پست فرمانداری محلات حضور داشته‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, تودیع و معارفه, معارفه سرپرست فرمانداری محلات, فرمانداری محلات, کردی, نماینده محلات و دلیجان در مجلس, معاون استاندار مرکزی, فرماندار سابق محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *