جواد فلفلی

ایران میزبان تورنمنت جهانی فوتبال نابینایان/کمبودها مانع راهیابی ایران به مسابقات جهانی نشد

28 آذر 1396 کد خبر : 9886110531 | بازدید : 775

صبح محلات_سرمربی تیم فوتبال ۵ نفره نابینایان کشور گفت: برای کسب آمادگی بیشتر جهت شرکت در مسابقات جهانی فوتبال نابینایان در صورت موافقت فدراسیون مسابقات چندجانبه(تورنمنت) جهانی را در ایران برگزار می‌کنیم.

  

جواد فلفلی سرمربی تیم ملی فوتبال نابینایان کشور در گفتگوی اختصاصی با میلاد سبزواری خبرنگار صبح محلات گفت: مسابقات آسیایی مالزی فرصتی برای کسب سهمیه‌ مسابقات جهانی بود و همین موضوع انگیزه‌ای شد تا اعضای تیم با یک آمادگی خوب پا به میدان این رقابت‌ها بگذارند.

 

 

وی ادامه داد: همه تیم‌ها با آمادگی کامل شرکت کرده بودند به طوری که مسابقات امسال برای اولین بار طی یک دهه گذشته در این سطح برگزار می‌شد.

فلفلی، با معرفی چین، کره، مالزی، تایلند و ژاپن به عنوان رقبای اصلی ایران در این مسابقات اظهار کرد: پیش بینی نمی‌کردیم کشورهایی مثل مالزی و تایلند با این سطح از آمادگی در مسابقات شرکت کنند تا حدی که می‌توان تایلند و مالزی را شگفتی سازان این دوره از مسابقات نیز معرفی کرد.

سرمربی تیم فوتبال ۵ نفره نابینایان ایران افزود: با توجه به تک سهمیه جهانی در نظر گرفته شده برای اقیانوسیه، تا این لحظه ۳ تیم چین، ایران و تایلند به عنوان تیم‌های برتر این مسابقات سهمیه مسابقات جهانی را کسب کردند و تیم‌های مدعی کره و ژاپن نتوانستند سهمیه مسابقات جهانی را کسب کنند و به نظرم این رتبه بندی دلیل خوبی برای ادعای بالا بودن سطح مسابقات است.

 

کمبود بازی‌های تدارکاتی، یکی از مشکلات تیم ملی ایران در مسابقات برون مرزی

وی کمبود بازی‌های تدارکاتی و نبود همراه در مسابقات را از مشکلات شرکت تیم ملی در مسابقات برون مرزی دانست و بیان کرد: مجموعه ای از کمبودها و کاستی همیشه برای تمام تیم‌های ملی ایران وجود دارد و در مسابقات آسیایی مالزی نیز شرایط بد تغذیه‌ای کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا مشکلاتی را برای تیم ما ایجاد کرده بود.

فلفلی ادامه داد: با وجود شرایط سخت آب و هوایی و غذایی، تیم ما با پیشرفت خوبی که طی سال‌های اخیر داشته توانست سهمیه شرکت در مسابقات جهانی را کسب کند و فدراسیون هم با توجه به بضاعتی که داشت کمک‌هایی را به تیم انجام داد ولی با این حال کم و کاستی‌های موجود تیم ما را با مشکل روبرو کرد.

وی فوتبال ۵ نفره نابینایان آسیا را رو به پیشرفت ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه داوری مسابقات پیشرفت خوبی نداشته و تیم‌های حاضر در مسابقات نیز از وضعیت داوری بسیار ناراضی بودند. حتی در بازی فینال نیز ضعف داوری به خوبی نمایان بود و یکی از گل‌های دریافتی تیم ما نیز به دلیل اشتباه مسلّم داوری رخ داد. 

 

برگزاری تورنمنت جهانی فوتبال نابینایان به میزبانی ایران

سرمربی تیم فوتبال ۵ نفره نابینایان کشور در خصوص برنامه‌های خود برای کسب آمادگی جهت شرکت در مسابقات جهانی فوتبال نابینایان خاطر نشان کرد: در صورت موافقت فدراسیون در اواخر بهمن ماه مسابقات چندجانبه(تورنمنت) جهانی را در ایران برگزار می کنیم.

وی ادامه داد: تاکنون نیز دو تیم آلمان و روسیه جهت شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند و تمامی تیم‌های آسیایی حاضر در مسابقات مالزی به استثنای ژاپن که خود میزبان یک تورنمنت جهانی در اسفند ماه است، از برگزاری تورنمنت جهانی در ایران استقبال کرده‌اند و برگزاری کیفی این مسابقات چندجانبه زمینه‌ساز برنامه ریزی برای شرکت در مسابقات جهانی خواهد بود.

جواد فلفلی، سرمربی محلاتی تیم ملی فوتبال ۵ نفره نابینایان کشور پس از کسب جایگاه نایب قهرمانی در مسابقات آسیایی مالزی و کسب مجوز حضور در مسابقات جهانی صبح امروز با استقبال جمعی از مسئولین شهرستان محلات وارد این شهر شد.

 

 

 

انتهای پیام/ک
تگها: صبح محلات, جواد فلفلی, سرمربی تیم ملی فوتبال 5 نفره, فوتبال نابینایان, کسب سهمیه جهانی, مسابقات آسیاسی مالزی, سرمربی تیم ملی فوتبال 5 نفره

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات