در کارگاه اقتصاد مقاومتی با رویکرد اشتغال زایی عنوان شد؛

محلات پتانسیل تولید داروهای گیاهی را دارد/بسیاری از بیماری های امروز بشر نتیجه مصرف داروهای شیمیایی است

7 آذر 1396 کد خبر : 9886110186 | بازدید : 179

صبح محلات_عضو انستیتو پاستور تهران گفت: برای تولید محصولات باید با توجه به پتانسیل‌های هر منطقه عمل کنیم و محلات به واسطه بهره مندی از آب و هوای مساعد پتانسیل تولید داروهای گیاهی را دارد.

 

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، پرفسور عظیم اکبرزاده صاحب 3شرکت دانش بنیان و عضو انستیتو پاستور تهران در کارگاه کارآفرینی دانشگاه پیام نور محلات با موضوع اقتصاد مقاومتی و محوریت اشتغالزایی گفت: بنا به گفته رهبر معظم انقلاب در راستای عملی شدن اقتصاد مقاومتی، دانشگاه‌ها باید تمام تلاش خود را برای عملی شدن طرح‌های کاری و مسئولیت پذیری دانشجویان در تولید و صنعت به کار گیرند.

 

وی افزود: ما باید با توجه به پتانسیل شهر دنبال صنعتی برویم که همه کشورها نیازمند محصولات آن باشند و محلات به دلیل آب وهوای مناسب و تولید گل و گیاه پتانسیل لازم برای تولید گیاهان دارویی را داراست.

 

عظیم زاده گفت: از آنجایی که طب سنتی و داروهای گیاهی باعث پایداری نسل ما و کم شدن بیماری‌هایی چون آلزایمر که نتیجه مصرف داروهای شیمیایی است می‌شود، کاشت این گیاهان در داخل کشور و محلات گامی بزرگ در اشتغالزایی جوانان بیکار، پیشرفت میزان صادرات کشور و درآمد زایی است.

 

وی در پایان ضمن در اختیار گذاشتن تمام طرح‌های تولید گیاهان دارویی به بخش پژوهش و صنعت دانشگاه از رییس دانشگاه خواست تا اتاقی را در اختیار دانشجویان علاقه مند به تولید گیاهان دارویی قرار دهد تا تیمی تشکیل و با استفاده از طرح‌ها اقدام به تولید گیاهان دارویی کرده و اعلام آمادگی کرد همکاری خود را با تیم تحقیقاتی تا حصول نتیجه نهایی ادامه دهد.

 

این کارگاه آموزشی با مشارکت دانشگاه پیام نور و بسیج دانشجویی شهرستان محلات با حضور جمعی از مسئولین، فعالان اقتصادی و کشاورزی در مرکز همایش‌های دانشگاه پیام نور محلات برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, کارگاه اقتصاد مقاومتی, اشتغال زایی, تولید داروی گیاهی, پرورش گیاهان دارویی, دانشگاه پیام نور محلات, پروفسور اکبر زاده

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *