مسجد مهمترین نقش را در جامعه اسلامی بازی می‌کند/دشمنان درصدد جدا کردن جامعه از مسجد هستند/نباید در انتظار بودجه‌های فرهنگی از طرف دولت باشیم

8 آذر 1396 کد خبر : 9886110180 | بازدید : 3150

صبح محلات_عضو مرکز تعالی معنوی کوثر سپاه در قم گفت: در شرایطی که رئیس جمهور به صراحت اعلام می‌کند «ما مسئول به بهشت بردن مردم نیستیم» و رهبری درخصوص ولنگاری فرهنگی  هشدار می‌دهد نباید به دولت امید داشت به مساجد بپردازد و نمی‌توانیم در انتظار بودجه‌های فرهنگی باشیم.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، سردار علی اکبر علیزاده، عضو مرکز تربیت و تعالی کوثر سپاه در همایش مشترک ائمه جمعه و جماعات، فرماندهان حوزه و پایگاه‌های مقاومت شهرستان محلات با اشاره به دستور خداوند در قرآن برای آبادانی مساجد گفت: ساخت مسجد در مدینه به محض ورود پیامبر به این شهر پس از هجرت و سفارش خداوند به آبادانی مساجد نشان دهنده برنامه ویژه اسلام برای مساجد است و انقلاب اسلامی نیز از مساجد شروع شد.

وی ادامه داد: در بسیاری از کشورهای اسلامی پس از آغاز و پیروزی انقلاب در مسجد، انقلاب را از مسجد خارج کردند و نتیجه آن دیکتاتوری و نابودی انقلاب شد و نمونه این رخدادی را در مصر شاهد بودیم.

 

شهدا پرورش یافتگان مساجد هستند/دشمن به دنبال خارج کردن جوانان از مسجد است

علیزاده با معرفی شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدفاع حرم و جهادگران بسیجی عرصه سازندگی و محرومیت زدایی، به عنوان پرورش یافتگان مساجد بیان کرد: دشمن به خوبی در حال رصد این رخدادها است و با درک اهمیت جایگاه مسجد در جامعه اسلامی به دنبال خارج کردن جوانان از مسجد است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنان خود مسجد را  جایگاه عبادت و سیاست و دوگانه‌ای بهم پیوسته برای نمایش تصویر اسلام واقعی معرفی می‌کنند.

این عضو مرکز تعالی کوثر سپاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار چند سال پیش خود با ائمه جماعت گفت: مقام معظم رهبری به صراحت در این دیدار اعلام کردند مسجدی که در آن تنها نماز اقامه می‌شود یک مسجد سکولار است چرا که در دین اسلام مسجد واقعی باید در تمامی شئون زندگی مردم دخیل باشد.

 

با نابودی داعش، آمریکا از خاورمیانه خارج شد

علیزاده همچنین با اشاره به قرار در آستانه 40 سالگی انقلاب و پیروزی بر داعشی اظهار کرد: داعش همانند کوه یخی است که تنها بخش اندکی از آن نمایان است و بخش اعظم آن مخفی و دارای قدرتی فراوان است و امروز به واسطه شکست داعش، آمریکا از خاورمیانه خارج شده است.

وی افزود: به محض آزاد سازی ارتفاعات عرسال به دست لبنان یک روزنامه نگار خارجی نوشت، اتوبان تهران، بغداد، دمشق و بیروت احداث خواهد شد و دشمن نگران همین موضوع است.

 

 

فعالیت 10 هزار شبکه ماهواره‌ای بر علیه جمهوری اسلامی

این عضو مرکز تعالی کوثر سپاه با اشاره به برنامه ویژه دشمنان برای نابودی انقلاب بیان کرد: در کل دنیا 3 یا 4 شبکه ماهواره‌ای علیه کره شمالی در حال فعالیت است و این در حالی است که نزدیک به 10 هزار شبکه ماهواره‌ای علیه جمهوری اسلامی در حال فعالیت هستند که بیش از 700 کانال آن فارسی زبان است و برای تمامی اقشار مختلف جامعه ایران با هر فکر و عقیده‌ای برنامه تلوزیونی تهیه و پخش می‌کنند.

علیزاده با اشاره به همدلی مثال زدنی مردم ایران و برنامه دشمن برای از میان بردن این همدلی گفت: نماینده سازمان ملل در بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه، با مشاهده کمک‌های مردمی به زلزله زدگان به صراحت گفت چنین رفتاری فقط و فقط از طرف مردم ایران ممکن است و یک کارشناس سیاسی روس به صراحت در برنامه زنده تلوزیونی گفت، اگر روسیه با تحریم های شبیه تحریم‌های ایران مواجه می‌شد، بیش از 6 ماه نمی‌توانست دوام بیاورد.

 

به تعبیر رهبری مساجد باید قراگاه فرهنگی باشند

 این عضو مرکز تعالی کوثر سپاه با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به مسجد اظهار کرد: ایشان به صراحت بیان کردند راهگشای حل مشکلات امروز جامعه ما مساجد هستند و به تعبیر حضرت آقا مساجد باید قرارگاه فرهنگی باشد و برای راه اندازی قرارگاه که یک اصطلاح کاملا نظامی است باید وضعیت جنگ فرهنگی را درک و باور کنیم.

علیزاده افزود: رهبری بارها به صراحت اعلام کردند هر کس در هر جایگاهی در حال کار و فعالیت هست آنجا را مهمترین مرکز جهان و تنگه اُحد انقلاب بداند و تمام تلاش خود را برای دفاع از انقلاب به خرج دهد.

 

 

نمی‌توانیم در انتظار بودجه‌های فرهنگی دولتی باشیم

این عضو مرکز تعالی کوثر سپاه، با اشاره به سخنان رهبری در خصوص ولنگاری فرهنگی و فرمان آتش به اختبار گفت: وقتی رئیس جمهور به صراحت اعلام می‌کند «ما مسئول به بهشت بردن مردم نیستیم» یعنی نمی‌توان به دولت امید داشت به مساجد بپردازد و نمی‌توانیم در انتظار بودجه‌های فرهنگی باشیم ضمن این که دولت خود نیز مشکلات زیادی دارد.

علیزاده در ادامه، لازمه ایجاد قرارگاه فرهنگی در مساجد را تشکیل هیئت اندیشه ورز دانست و اظهار کرد: رصد فعالیت‌ها، کمک به اجرای کارها و تقویت تمامی مساجد باید در شورای رصد و شورای برنامه ریزی مساجد انجام شود و به فرموده مقام معظم رهبری باید هدف در مسجد آمیخته شدن عبادت با زندگی مردم باشد تا مردم به وجود مسجد احساس نیاز واقعی داشته باشند.

 

اصلی‌ترین راهکار مقابله با دشمن تقویت مساجد است/ تقویت مساجد با تشکیل شورای راهبردی مساجد

این عضو مرکز تعالی کوثر سپاه، در خاتمه، ارتباط مسجد با جوانان ممتاز علنی و ورزشی و تشویق آنها در مسجد، بر قراری ارتباط دوستانه میان جوانان با امام جماعت، توجه به ازدواج جوانان در مسجد، برقراری ارتباط مسجد با مراکز علمی محدوده مسجد، شناسایی و رسیدگی به محرومین محدوده مسجد، توجه به زیبایی و بهداشت مساجد، بررسی نوع رفتار و برخورد با جوانان در مسجد را راهکارهای جذب هرچه بیشتر جوانان و خانواده‌ها به مسجد عنوان و خاطر نشان کرد: تشکیل شورای مساجد به منظور بررسی وضعیت موجود مساجد در حوزه‌های نرم افزاری و سخت افزاری و تلاش برای کمک به تمامی مساجد می‌تواند راه گشا باشد چرا که درگیر جنگی همه جانبه هستیم و رهبری راه مقابله با این جنگ را مساجد می‌داند و می‌فرماید مساجد باید در زندگی مردم نقش پیدا کند و این کار نیازمند سازمان و سازماندهی است.

 

 

در ابتدای این همایش، حجت الاسلام رئوف کریمی به نمایندگی از امامان جماعت مساجد، محمد نجفی به نمایندگی از هیئت امنای مساجد و قاسم رجبی به نمایندگی از فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج ضمن تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای جذب جوانان و خانواده‌ها به مسجد راهکارهای و تجربیات خود را جهت جذب حداکثری به مساجد را بیان کردند.

 

در این همایش همچنین از تعدادی از فعالین مساجد تجلیل شد.

 

 

انتهای پیام/ی
تگها: صبح محلات, سردار علیزاده, همایش ائمه جمعه و جماعات, تقویت مساجد, قرارگاه فرهنگی, رفع مشکلات مردم در مسجد, جذب جوانان و مردم به مسجد, مرکز تربیت و تعالی کوثر قم

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
salamup.ir
nashrkhabar.ir
مجوز سایت
سایت شهود
کانال تلگرامی
تبلیغات