در جلسه شورای اداری شهرستان محلات عنوان شد؛

امانت داری از وقف موجب ترویج این فرهنگ خواهد شد/ مدیریت بسیجی و جهادی راهگشای مشکلات کشور/ محلات در بحث مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید الگویی برای سایر نقاط کشور باشد

4 آذر 1396 کد خبر : 9886110096 | بازدید : 5046

صبح محلات_فرماندار محلات گفت: از وضعیت فرهنگی شهرستان راضی نیستم و معتقدم شهرستان محلات باید در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و در مسائل فرهنگی الگو و پیشرو باشد.

 

به گزارش خبرنگار صبح محلات، هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان محلات پیش از ظهر امروز با حضور سرهنگ پاسدار محمدرضا بیگ محمدی معاون بازرسی سپاه روح الله استان مرکزی و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان محلات برگزار شد.

 

 

امام جمعه محلات؛

برای جلوگیری از طمع دشمن، بسیج باید تقویت شود

در این جلسه که به ریاست علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات برگزار شد، حجت الاسلام مهدی ربانی امام جمعه شهر محلات با اشاره به سنت حسنه وقف و تلاش برای احیاء این سنت گفت: سنت حسنه وقف از دیر باز موجب پیشرفت و آبادانی در جامعه اسلامی بوده و در روایتی از پیامبر اکرم از وقف به عنوان صدقه جاریه نام برده شده است.

وی همچنین با سفارش به موضوع امانت داری در مسئله وقف چه از جانب مسئولین اوقاف و چه از جانب مستاجرین و بهره برداران از موقوفات بیان کرد: وقف امانتی در میان همه ما مردم و مسئولین است و همه باید تلاش کنیم طبق نیت واقف از مال وقفی امانت داری کنیم و قطعا توجه به این مهم نیز باعث کسترش فرهنگ وقف در جامعه خواهد شد.

ربانی در ادامه با اشاره به قرار گیری در هفته بسیج اظهار کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام(ره) آن را پایه گذاری کرد و در دوران دفاع مقدس و در ایجاد فرهنگ ایثار و شهادت موثر و حضور فعال داشت.

وی تصریح کرد: برای جلوگیری از طمع دشمن، بسیج باید تقویت شود.

امام جمعه محلات در خاتمه با اشاره به پیروزی محور مقاومت بر داعش خاطر نشان کرد: این پیروزی دارای اهمیت بسیار زیادی است و باید مجالس شکرگذاری در سطح شهر برگزار شود و به همین منظور در صدد برنامه ریزی برای برگذاری جشن آغاز امامت ولی عصر و پیروزی بر داعش هستیم.

 

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج محلات؛

کسب عناوین مختلف کشوری و استانی توسط رده‌های مختلف بسیج شهرستان

در ادامه این جلسه سرهنگ دوم پاسدار علی مطلبی، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان محلات، بسیج را شاهکار امام راحل معرفی و بیان کرد: رده‌های مختلف بسیج شهرستان، در طول سال گذشته موفقیت‌های مختلفی را در سطوح کشوری و استانی کسب کرده‌اند که قطعا این موفقیت‌ها با همکاری تمامی مسئولین و نهادهای خدماتی و انقلابی شهرستان حاصل شده است.

 

 

مسئول بازرسی سپاه روح الله استان مرکزی؛

مدیریت بسیجی و جهادی راهگشای مشکلات کشور است

در بخش دیگری از جلسه شورای اداری شهرستان محلات، سرهنگ پاسدار محمدرضا بیگ محمدی معاون بازرسی سپاه روح الله استان مرکزی در سخنانی با اشاره به قرار گیری در هفته بسیج خواستار حضور مدیریت بسیجی و جهادی در همه زمینه‌ها شد.

وی گفت: بسیج باید حضور پر شور و پیش برنده داشته باشد، چراکه بسیج در زمان بعثت حضرت رسول کلید خورد و پیامبر با استفاده از نیروهای بسیجی خود توانست اسلام را جاری و ساری کند و این شجره طیبه تنها به دوران انقلاب اسلامی محدود نمی‌شود و مدیران باید از فرهنگ بسیجی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

بیگ محمدی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان پس از پیروزی بر داعش اظهار کرد: بسیج پدیده‌ای کم نظیر است که حضورش در همه بخش‌ها و عرصه‌ها لازم و ضروری است.

وی افزود: خدا در قرآن وعده هدایت به کسانی که در مسیر او حرکت کرده‌اند را می‌دهد و ما در دوران دفاع مقدس و در جنگ با تکفیری‌های داعش به خوبی شاهد هدایت حرکت کنندگان در مسیر یاری خدا بودیم.

مسئول بارزسی سپاه روح الله استان مرکزی مهمترین مبحث مدیریت جهادی را فرمان رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی دانست گفت: باید مشکلات امروز جامعه در زمینه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را با بهره گیری از اقتصاد مقاومتی حل کنیم و اگر خلوص نیت و مدیریت بسیجی داشته باشیم قطعا موفق خواهیم شد.

بیگ محمدی ضمن معرفی گامهای مختلف مدیریت خاطر نشان کرد: دریافت صحیح ماموریت و فهم راه و تصمیم خوب و بهنگام زمینه پیروزی را فراهم خواهد کرد.

در بخش دیگری از جلسه شورای اداری شهرستان محلات، حجت الاسلام آسوده، ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان محلات، با توجه به قرار گیری در هفته وقف، گزارشی از عملکرد این اداره در طول سال جاری ارائه کرد.

 

 

فرماندار محلات؛

بسج تجربه‌ای موفق بود که باید از زوایای مختلف به آن نگاه کرد

علی زینی وند، فرماندار شهرستان محلات و رئیس جلسه شورای اداری شهرستان در بخش پایانی جلسه امروز ضمن تبریک پیروزی بر داعش گفت: خون شهدای مدافع حرم، در این مقطع زمانی خاص با پیروزی بر یک دشمن خبیث به ثمر نشست و به فرموده مقام معظم رهبری باید هوشیار باشیم چرا که این تفکر داعشی و تکفیری از میان نخواهد رفت.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته بسیج و تشکر از بسیجیان شهرستان محلات به خاطر تعامل خوب با دیگر دستگاه‌های شهرستان گفت: بسیج تجربه‌ای موفق همانند دیگر تدابیر امام(ره) بود که باید از زوایای مختلف به آن نگاه کنیم.

فرماندار محلات افزود: در تمامی کشورهای دنیا که به صورت فدرالی اداره می‌شود تمام امور به استثنای جنگ و موضوع امنیت به مردم واگذار می‌شود اما در جمهوری اسلامی امنیت به خود مردم واگذار و از ظرفیت‌های مردمی استفاده شد و اگر چنین اتفاقی نمی‌افتاد، امروز کشور ما در چنین جایگاه نبود.

 

 

 

صدور تفکر و ساختار موفق بسیج به دیگر کشورها

زینی وند با اشاره به موفقیت در صدور تفکر و ساختار بسیج به دیگر کشورها اظهار کرد: بارز ترین نمونه صدور تفکر بسیجی را در جنگ سوریه و عراق با داعش شاهد بودیم و امروز وظیفه ما و متولیان بسیج در انتقال صحیح اصل این تفکر بسیار سنگین است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از مردم شهرستان در بحث اربعین بیان کرد: امروز شهرستان محلات به عنوان یک الگو در سطح کشور در اعزام زائرین اربعین و موکب داری شناخته می‌شود و این یک افتخار برای شهرستان محلات است.

 

اگر امکان بازسازی یک یا چند روستا به شهرستان واگذار شود مدیریت منابع ساده تر خواهد بود

فماندار شهرستان محلات همچنین با پیشرو معرفی کردن مردم محلات در بحث کمک به زلزله زدگان غرب کشور گفت: همه مسئولین در حال فعالیت هستند تا بخشی از مشکلات مردم زلزله زده را حل کنند و باید قبول کنیم مدیریت بحران در زلزله و مواقع بحرانی بسیار سخت است و باید روی مدیریت بحران تمرکز بیشتری شود.

زینی وند ضمن تاکید بر لزوم مدیریت در کمک رسانی به مردم مناطق زلزله زده اظهار کرد: در بحث بازسازی مناطق زلزله زده تقسیماتی در سطح کل کشور صورت گرفته و احتمالا بازسازی 10 واحد به کمیته امداد شهرستان و تعدادی واحد نیز به سپاه واگذار خواهد شد اما اگر امکان بازسازی یک یا چند روستا به صورت مشخص به شهرستان واگذار شود امکان مدیریت منابع و کمک‌های مردمی بیشتر بود.

 

 

همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی برای اجرای هرچه بهتر همایش ملی ماهیان زینتی

فرماندار شهرستان محلات همچنین با اشاره به برگزاری همایش ملی ماهیان زینتی در بهمن ماه در سطح شهرستان محلات گفت: با توجه به تلاش برای معرفی شهرستان به عنوان پایلوت پرورش و صادرات ماهیان زینتی کشور لازم است تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی تلاش خود را برای برگزاری هرچه با شکوه تر این همایش ملی را به نمایش بگذارند.

وی همچنین با اشاره به سفر استاندار طی روزهای آتی به شهرستان اظهار کرد:بهره گیری خوب از سفر سال قبل استاندار سابق به شهرستان محلات زمینه اشتغال پایدار قابل قبولی را در شهرستان فراهم کرد، از همین رو مدیران باید در سفر پیش رو نیز به جد پیگری اجرایی و عملیاتی شدن مصوبات جلسه باشند.

 

محلات در بحث مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید الگویی برای سایر نقاط کشور باشد

زینی وند با اعلام نارضایتی از وضعیت فرهنگی در سطح شهر گفت: معتقدم شهرستان محلات باید در زمینه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و در مسائل فرهنگی الگو و پیشرو باشد و این مهم با همت و همکاری نهاد های فرهنگی و اجتماعی ممکن خواهد بود.

فرماندار شهرستان محلات در خاتمه با اشاره به ظرفیت خوب شهرستان برای اشتغال خاطر نشان کرد: با انتقال پساب فاضلاب شهر به حوضچه‌های لاستیکی دهکده گل امکان افزایش 100 هکتاری زمین زیر کشت گل فراهم خواهد شد و برای استفاده بهینه از این ظرفیت اشتغال در شهرستان محلات همه مسئولین باید کمک کار باشند.

 

انتهای پیام/ی

 
تگها: صبح محلات, شورای اداری, فرماندار محلات, مدیریت جهادی, هفته بسیج, صدور موفق بسیج, بسیج دهها میلیونی, فرمانداری محلات

دیدگاه کاربران
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *